síl neďaleko mesta Fallúdža. Zranení neboli žiadni americkí vojaci ani iné osoby, ktoré generála sprevádzali.
Krátko po tom, ako konvoj, v ktorom sa nachádzal Abizaid, vošiel do areálu sídla síl civilnej obrany, došlo k explózii. O niekoľko sekúnd neskôr nasledovali ďalšie dve explózie a americkí vojaci reagovali streľbou z automatických pušiek a guľometov.
Prestrelka, počas ktorej niekoľkí útočníci vypálili tri strely s raketovým pohonom a ďalší spustil paľbu z malých ručných zbraní z neďalekej mešity, trvala asi šesť minút. Zatiaľ nie je jasné, či boli útočníci napokon zabití. Abizaida sprevádzal generálmajor Charles Swannack, veliteľ 82. výsadkovej divízie. Po prestrelke obaja zrušili plány na vstup do mesta a vrátili sa na neďalekú americkú základňu.
Dvaja americkí vojaci zahynuli a jeden ďalší utrpel v stredu večer zranenia pri výbuchu bomby, nastraženej na okraji cesty v západnej časti hlavného mesta Iraku. Oznámil to včera hovorca amerických jednotiek v Iraku. Výbušná nálož explodovala v čase, keď po spomenutej vozovke prechádzali vozidlá 1. pancierovej divízie ozbrojených síl USA. Ťažko zranení americkí vojaci zomreli prevoze do nemocnice.
Autor: Fallúdža (TASR)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.