KORZOVANIE - Exriaditeľ STV Kubiš sa opäť vracia: tentoraz ako hovorca
Bývalý šéf STV za Mečiarovej vlády Igor Kubiš sa opäť zapája do predvolebnej kampane, tentoraz v prezidentskej ako hovorca volebného tímu bývalého
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
člena HZDS Jozefa Kalmana.
Zakladateľovi Ľavicového bloku pomáhal v mediálnych záležitostiach už pred parlamentnými voľbami v roku 2002. Aj keď sa strana do parlamentu nedostala, Kubiš zostal dnes jej členom a hovorcom.
"Myslím, že Kalman bude jedným v prvej štvorici kandidátov," tvrdí sebavedome Kubiš o kandidátovi, ktorý má podľa Ústavu pre výskum verejnej mienky pri Štatistickom úrade 0,8 percenta.
Váži si však ako vždy aj Mečiara: "Spôsob ohlásenia jeho kandidatúry vyplýva z politickej lišiackosti. Vie, čo je to taktika a patrí medzi vyzretých politikov." Ako člen Kalmanovho tímu prekvapivo dodáva: "Veľmi by som Mečiarovi prial, keby uspel."
Kubiš už po niekoľkýkrát od odchodu z STV hovorí, že po ukončení prezidentských volieb zavesí "politikárčenie" na klinec a vráti sa tam, kde sa vyzná. Zo žiadnej z televízií však roky (od roku 1998) ponuku nedostal. Bol so synom na materskej namiesto ženy. Dnes hovorí: "Už som nad vecou."
Nechce už ani podnikať. Raz to už skúsil ako spoločník a konateľ firmy SRO, s. r. o., ktorá sa venovala pohostinskej činnosti, aj to mu podľa jeho slov stačilo: "Bola to len krátka epizóda, zistil som, že to nie je moja parketa."
Igor Kubiš o sebe tvrdí, že je v televíznej brandži "absolútne univerzálne použiteľný človek". Zmeny v STV vníma skepticky. "Všetko ide dole vodou," tvrdí šéf televízie, ktorá držala líniu Mečiarovej vlády s tým, že veľký úpadok bol aj za riaditeľa Dušana Materáka. Pripúšťa však, že ani on nebol počas dvojročného pôsobenia na čele televízie "najideálnejší a najslávnejší riaditeľ".