pozmeňujúci návrh o spôsobe prerozdeľovania podielových daní. Práve vďaka tomuto rozhodnutiu zákonodarcov prišlo hlavné mesto SR Bratislava o vyše 200 miliónov korún.
"Parlament spravil chybu a budeme sa ju snažiť napraviť. Legislatíva sa vráti do pôvodného stavu tak, ako to bolo pre schválením pozmeňujúceho návrhu, ktorý obral Bratislavu o priame dane," konštatoval Hrušovský po rokovaní s primátorom hlavného mesta Andrejom Ďurkovským.
Vedenie Bratislavy ihneď po schválení návrhu upozornilo, že je to vážny zásah do plánovaného vyrovnaného rozpočtu hlavného mesta SR vo výške 6,4 miliardy Sk a rozhodnutie poslancov NR SR označilo za veľmi diskriminačné. Poukázalo pritom na skutočnosť, že samospráva zabezpečuje z vlastného rozpočtu aj ďalšie funkcie súvisiace s postavením Bratislavy ako budúceho hlavného mesta krajiny Európskej únie. Už najbližšou takouto udalosťou bude jarné zasadnutie Parlamentného zhromaždenia NATO, na ktoré však Bratislava dostalo o pätinu menej prostriedkov ako požadovala. V tejto súvislosti Hrušovský pripustil, že by bolo dobré zabezpečiť Bratislave istú exkluzivitu oproti ostatným slovenským mestám, napríklad aj formou osobitnej kapitoly v štátnom rozpočte. "Všetky hlavné mestá sú zohľadnené aj v legislatíve. Mali by sme mať na pamäti osobité povinnosti, ktoré magistrát a hlavné mesto musia z hľadiska štátnej reprezentácie SR plniť. Treba však o tom diskutovať, aby sme nepoškodili iné regióny," konštatoval Hrušovský.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.