maďarskom, slovinskom, bulharskom, rumunskom, estónskom, litovskom a lotyšskom jazyku. Poslednú reláciu odvysielal dvojčlenný spravodajský tím Miroslav Dobrovodský
"Zostáva vysloviť presvedčenie, že mladá Slovenská republika, do ktorej predovšetkým bolo určené naše vysielanie, bude aj naďalej pokračovať v úspešnej nastúpenej ceste, že semienka nádeje, ktoré pred rokmi zasieval aj Hlas Ameriky, už vyklíčili a budú z nich mohutné a bujaré kvety radosti," povedal v tejto súvislosti Šimkovič.
Webová stránka Hlasu Ameriky www.hlasameriky.us/slovak bude aktualizovaná a k dispozícii ešte niekoľko týždňov po zrušení vysielania. Závisieť to bude od toho, kedy vedenie medzinárodného Úradu pre zahraničné vysielanie definitívne zatvorí slovenskú redakciu Hlasu Ameriky.
Prvýkrát sa vysielanie Hlasu Ameriky ozvalo počas druhej svetovej vojny, a to v nemčine. Takmer okamžite začali vysielať aj pre rozpadnuté Československo. Hlas Ameriky si svojou snahou hovoriť pravdu na Slovensku počas komunistického režimu vyslúžil postavenie tzv. "štvavej vysielačky". Jeho signál, podobne ako aj vysielanie Slobodnej Európy, ktorej vysielanie v slovenčine sa skončilo 31. januára 2004, bol na slovenskom území dlhé roky rušený.
Po páde totalitného režimu v roku 1989 Hlas Ameriky pokračoval vo vysielaní na Slovensko.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.