"Máme na tom eminentný záujem, aby bol návrh na odvolanie pána Mikloša úspešný," povedal Fico. Očakáva, že ešte cez víkend prebehnú rokovania na úrovni opozičných strán. "Opozícia musí k tomu zaujať definitívne stanovisko, lebo v danom okamihu nie je dosť hlasov," zdôraznil politik. Fico stále verí, že Miklošov pád podporí aj Slobodné fórum (SF) napriek vyhýbavým vyhláseniam jeho predstaviteľov. "Pán Šimko stále hovorí, že existujú vážne dôvody na odvolanie Mikloša. My ho teda berieme za slovo a čakáme, že dôjde nakoniec aj k spoločnému podpísaniu návrhu," uviedol politik.
Aj Ľudová strana - HZDS naďalej trvá na tom, že predloží návrh na odvolanie vicepremiéra a ministra financií Ivana Mikloša. Na dnešnom republikovom predstavenstve v Poprade by sa mala dohodnúť na tom, že návrh predloží na budúci týždeň a vzápätí požiada šéfa parlamentu Pavla Hrušovského, aby zvolal mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR. Povedal to predseda poslaneckého klubu ĽS-HZDS Viliam Veteška. "Nech sa definitívne vyfarbia všetky opozičné strany, ale v takomto prípade aj Slobodné fórum," vyhlásil Veteška s tým, že ak niekto s niečím nechce súhlasiť, musí ho verejne prejaviť a stáť si za tým. Reagoval tak na vyhýbavý postoj Slobodných, ktorí síce hovoria o vážnych dôvodoch na odvolanie Mikloša, ale zároveň vnímajú iniciatívu hnutia ako súčasť prezidentskej kampane Vladimíra Mečiara. "Snáď bude potrebné si definitívne uvedomiť, či je niekto mačka alebo pes z hľadiska vystupovania v politike," dodal Veteška na adresu SF. ĽS-HZDS chce predložiť návrh aj preto, aby sa podľa Vetešku ukázalo, "kto naozaj kupčí s hlasmi, pretože s hlasmi sa v parlamente kupčí."
Slobodné fórum (SF) sa včera priamo nevyjadrilo, či podporí návrh opozície na odvolanie vicepremiéra a ministra financií Ivana Mikloša. Podľa zakladateľa SF Ivana Šimka existujú vážne dôvody na Miklošov pád, ale iniciatívu Ľudovej strany - HZDS vníma ako súčasť prezidentskej kampane Vladimíra Mečiara. "Chce sa takto zbaviť podozrenia, že vzniká prirodzené spojenectvo medzi ĽS-HZDS a SDKÚ," povedal Šimko. Slobodní preto nemajú v úmysle pomáhať hnutiu v prezidentskej kampani. Politik súčasne považuje za politicky korektné zaoberať sa otázkami dôvery parlamentu voči členom vlády, až po prezidentských voľbách a po vstupe Slovenska do Európskej únie (EÚ), teda po 1. máji.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.