FBI. Napísal o tom denník Los Angeles Times. Dôvodom sledovania v rokoch 1971 a 1972 boli Kerryho politické aktivity proti vietnamskej vojne.
Agenti Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) robili fotografie a vypracovávali správy o Kerryho prejavoch a aktivitách v mierovom hnutí veteránov. FBI sledoval aj ľudí z jeho okolia. Správy putovali do rúk vtedajšieho šéfa FBI Edgara Hoovera a prezidenta Richarda Nixona.
Kerry sa vo vyjadrení pre noviny s prekvapením vyjadril o rozsahu sledovania. Los Angeles Times získal úradné dokumenty údajne od nemenovaného kalifornského autora. Senátor objasnil, že už v roku 1987, dva roky po vstupe do zákonodarného zboru, si od FBI vyžiadal kópie dokumentov o ňom. Vtedy ale zjavne dostal len malý výber zo skutočného množstva. O podstatne obsažnejšom rozsahu jeho spisu ho FBI pritom ani len neinformovala. Kerry odsúdil sledovanie ako útok na americkú ústavu. Ako dôvod sledovania sa udávalo podozrenie na podvratnú činnosť. Asi po roku bolo sledovanie zastavené, keďže podľa FBI sa nepodarilo nájsť "nijaké spojenie medzi Kerrym a nejakými násilnými aktivitami".
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.