1898, ktorá je medzi zberateľmi bežná. Napriek tomu, že má svoj vek, má nepatrnú zberateľskú hodnotu. Zachovalo sa ich veľa a sú v dobrom stave. Bankovka s podobným námetom z roku 1887 je veľmi vzácna a vyhľadávaná. Podľa svetového katalógu je v najlepšej kvalite sa predáva za 250 amerických dolárov. Rubeľ z roku 1898 má hodnotu okolo dvoch dolárov.
Ďalším platidlom je trojrubľovka z roku 1905. Tá tiež patrí ku bežným platidlám, napriek tomu sú známe niektoré špeciality. Sú známe varianty, ktoré majú rôzne podpisy bankových úradníkov. Poznáme tri signatúry Timaschev, Šipov a Konshin. Najvzácnejšia je trojrublovka na ktorej identifikujeme podpis Timascheva, predáva sa za 6 dolárov. Najlacnejšia je varianta Šipov, cena sa pohybuje okolo jedného dolára. Cena tretej varianty sa pohybuje okolo troch dolárov. Ceny sú uvedené podľa svetového katalógu, na Slovensku sa predávajú podstatne lacnejšie.
Desaťrubľová bankovka z roku 1909 je podobná ako trohrubľovka. Sú známe tri typy, na ktorých sa objavujú tie isté podpisy ako v predchádzajúcom prípade. Najvzácnejší je podpis Timaschev, cena sa pohybuje okolo 10 dolárov. Najlacnejší variant s podpisom Šipov sa vyskytuje najčastejšie a jej zberateľská hodnota sa pohybuje okolo jedného dolára. Maďarská 50-koruna z roku 1920 v špičkovej kvalite je cenená na 3 doláre, na Slovensku sa predáva asi za 50 korún. Vidíme, že cenné bankovky iba málokedy objavujú, väčšina z nich je uložená v zbierkach.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.