neuzatvorili a dohodli sa, že v ňom budú pokračovať po definitívnom výsledku hlasovania v druhom kole prezidentských volieb.
Premiér a predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda odmietol akokoľvek komentovať obsah diskusie. Nevyjadrili sa k nej ani zvyšní traja koaliční lídri. "Ak chceme výsledok, musíme byť zdržanliví," vysvetlil Dzurinda novinárom. Politik nechcel posúdiť, či bol obsah rokovania búrlivý. Zástupcovia médií sa nedozvedeli ani to, či koaliční partneri hovorili o vyvodzovaní zodpovednosti za neúspech koaličných kandidátov v prvom kole prezidentských volieb.
SMK mala na koaličnej rade požiadať premiéra, aby predložil riešenie na stabilizáciu pomerov po prvom kole volieb, ktoré sa skončili víťazstvom dvojice opozičných kandidátov - Vladimíra Mečiara a Ivana Gašparoviča.
Rovnako aj ANO prostredníctvom svojho šéfa Pavla Ruska avizovala, že koalícia by mala z neúspechu kandidáta SDKÚ Eduarda Kukana vyvodiť vážne závery. Rusko si pod tým predstavuje najmä zásadnú zmenu vnútrokoaličných vzťahov. Líder KDH Pavol Hrušovský sa tiež vyslovil za upevnenie vzťahov s tým, že je potrebné pokúsiť sa o získanie opätovnej väčšiny v parlamente. Varoval, že ak sa to nestane, ďalší vývoj môže viesť až k definitívnej kríze koalície a pádu vlády.
Hoci niektorí koaliční politici naznačovali, že možným riešením by bola výmena na poste premiéra, Dzurinda to odmietol a obvinil koaličných partnerov zo zasahovania do personálnej politiky SDKÚ. Najvyššie stranícke orgány tejto strany zároveň vyslovili Dzurindovi plnú politickú podporu.
Koaličné špičky sa mali venovať aj postupu pred druhým kolom prezidentských volieb. Kým KDH a ANO odporučili svojim členom a sympatizantom, aby sa na ňom nezúčastňovali, SMK a SDKÚ neprijali v tejto súvislosti žiadne odporúčanie. Lídri koaličných strán mali hovoriť aj o ďalšom postupe privatizácie a o balíku reformných zdravotníckych zákonoch.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.