Kalinská a v roku 1998 Miroslava Sasáková. Tých vyberala za pomoci magistrátu detská organizácia Fénix. Prví traja richtári nemali za úlohu organizovať akcie a byť spovedníkom študentov, na ich plecia padla v prvom (a posledom) rade reprezentácia na oficiálnych podujatiach mesta.
Toto hluché obdobie sa zmenilo nástupom Zuzky Semanovej na volebné obdobie 1999/2000. Za najdôležitejší čin jej richtárčenia sa považuje založenie Študentského parlamentu MK 17. 11. 1999. O ďalší výber richtára sa teda okrem magistrátu a Fénixu staral už aj študentský parlament. Zuzana okrem ineho rozbehla šnúru športových a charitatívnych akcií a položila zákaldný kameň mnohým iným študentským akciám ako napríklad Košické študentské Vianoce.
V jej reformných šľapajách pokračovala v rokoch 2000/2001 aj Janka Dzúriková. Tá do bodky splnila svoj volebný program; na stredných školách založila onkologické krúžy, ako richtárka s parlamentom vyzbierala 70 000 Sk pre Spoločnosť detskej onkológie, postarala sa o úpravu detských ihrísk, organizovala kultúrne akcie, biliardové, motokárové turnaje či Vianočné trhy. Janka zaviedla aj richtársku web stránku www.cassovia.sk/richtar (dnes je však mierne nefunkčná).
Vznikom ŠP ostala organizácia richtára len na jeho pleciach za pomoci referátu kultúry košického magistrátu. Ďalšou zvolenou bola Katka Ďzunková, ktorá sa ako jedna z mála richtárov svojej funkcie zhostila na 100 percent. Organizovala nespočetné množstvo akcií, napríklad muzikál s enviromentálnou tematikou pre základné školy, založila Žiacky parlament, odštartovala súťaž Kevedko, literárno výtvarnú súťaž Moje milé všeličo, súťaž školských časopisov Sklenný motýľ, Deň mladých v priestoroch amfiteátru. Nechýbali besedy pod názvom Kam ďalej pre žiakov ZŠ, ktorí neboli rozhodnutí, kam na strednú školu. Katke a jej súputníkom sa podarilo vyzbierať dokonca viac než 350 000 pre Detskú nemocnicu, 50 000 pre ešte neexistujúci košický útulok pre zvieratá, nechýbali ani zbierky hračiek pre detské domovy v okolí a kultúrne vystúpnia pre košické geriatrie.
Hlavu v smútku mali študenti, keď sa na kreslo richtára dostala Tatiana Klešíková. Zo svojich plánov nezrealizovala nič, známe je len fiasko s organizáciou študentského plesu. Do svojho denníka si však mohla zapísať aspoň pomoc pri organizácii dňa košických amatérskych rokových kapiel ROKOKO. Pod jej nečinnosť sa však podpísali aj nezhody s nefungujúcim študentským parlamentom na čele s Aurelom Chamillom.
V súvislosti s richtármi a organizáciou študentov v metropole východu nesmieme zabudnúť na terajšiu predsedkyňu Študentského parlamentu MK Zuzku Tkáčovú, ktorá je v jeho histórii patrí medzi najlepšie! Z rozvrátenej študentskej inštitúcie sa jej podarilo parlament stmeliť a získať preň aj nových členov. Za podpory richtára v roku 2003/2004 Františa Liptáka sa pričinila o transformáciu parlamentu na občianske združenie. Z akcií Fera Liptáka je známa len organizácia pingpongového turnaja, Fero však naštartoval rokovania s VÚC, mestom a U.S.Steelom, čo sa veríme čoskoro premietne do užitočnej reality. Aby sa tak však stalo, v jeho šľapajách musí pokračovať aj terajšia už deviata richtárka Martina Juhászová.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.