Stredoeurópske katolícke dni. Napriek daždivému počasiu prišlo na podujatie 100 000 pútnikov vrátane tisícok veriacich zo Slovenska.
Púť mala aj mládežnícky program, na ktorý sa prihlásilo šesťtisíc mladých veriacich, vrátane 800 slovenských účastníkov. Mariazell patrí dnes k najväčším pútnickým miestam v strednej Európe, ročne ho navštívi v priemere milión pútnikov. K jeho vzniku sa viaže legenda o mníchovi menom Magnus, ktorému v 12. storočí drevená soška Panny Márie zázračne pomohla prekonať kamenný kváder stojaci na ceste.
Predstavitelia biskupských konferencií ôsmich štátov - Slovenska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Chorvátska, Bosny a Hercegoviny, Maďarska a Slovinska prijali na záver Púte národov, ktorou vyvrcholili Stredoeurópske katolícke dni v dolnorakúskom Mariazelli, spoločnú deklaráciu. Dokument, ktorý prijali v sobotu neskoro večer, je považovaný za "posolstvo z Mariazellu, v ktorom sa vyzýva obyvateľstvo krajín, aby neschovávalo svoju vieru a hľadalo spojenectvo so všetkými ľuďmi dobrej vôle".Najväčšie starosti a dôraz kladú predstavitelia biskupských konferencií na manželský zväzok a rodinu, ktoré sú základnými kameňmi spoločnosti a kresťanstva.
Veľké šťastie mali slovenskí pútnici vracajúci sa v sobotu večer z rakúskeho Mariazellu z Púte národov. Autobus so Slovákmi začal nebezpečne horieť v lokalite viedenskej vonkajšej diaľnice pri Klausene-Leopoldsdorfe v okrese Baden. Oheň vypukol v časti vozidla pri motore. Našťastie sa všetkých 48 slovenských pútnikov podarilo dostať do bezpečia. Duchaprítomnosť zachoval šofér, keď začal hasiť požiar hasiacim prístrojom. Na pomoc mu prišli dve požiarne autá z hasičského zboru z Allandu. Incident spôsobila pravdepodobne technická porucha na motore. Slováci napokon odcestovali naspäť do vlasti v iných autobusoch s ďalšími slovenskými veriacimi.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.