šokovali výsledky ich výskumu. Ženy, ktoré si nechali umelo zväčšiť poprsie, inklinujú podstatne viac k samovraždám ako tie, ktoré sa k tomuto kroku neodhodlali.
Nejde pritom o zanedbateľné čísla. Podľa výskumného tímu vedeného V. Kootovou, ženy, ktoré sa rozhodli pre tento viacmenej drastický zákrok, sa často nedokážu vyrovnať so svojím zmeneným zovňajškom. Počet prípadov, v ktorých si ženy kvôli tomu siahli na život, v porovnaní so štatistikou samovrážd, stúpol v rokoch 1965 - 1993 až trojnásobne. V priemere ide o časový limit zhruba jedenásť rokov po operácii. "Nevedia, kam a na koho sa obrátiť," uvádza dr. Kootová, "lebo si myslia, že im s ich psychickými problémami nik nepomôže."
Aj keď sa implantáty prsníkov zaraďujú na druhé miesto hneď za liposukciou, pre ženskú duševnú rovnováhu sú podstatne nebezpečnejšie. Vedci zo severských krajín teraz netrpezlivo očakávajú výsledky výskumov svojich zámorských kolegov. Zatiaľ iba jedno číslo zo štatistiky - len v minulom roku si na území Spojených štátov dalo upraviť prsia štvrť milióna žien.
Autor: mku
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.