tlačená obojstrannou hĺbkotlačou v hnedej farbe. Platidlá vytlačili v španielskej cedulovej tlačiarni a má rozmery 138 x 88mm. Zaujímavá je rubová strana, na ktorej dominuje obraz krásnej ženy. Práve kvôli rubu sme sa pri tomto neobyčajnom platidle zastavili. Celú stranu rubu tvorí netypický obraz, s podobnými námetmi na bankovkách sa stretávame iba zriedkavo.
Platidlo nazývali aj ako "torres". Žena na rube niekdajšia krásavica stála ako model mnohým umelcom. Napriek tomu, že do svojich 76-rokov chodila po Madride, vôbec nevedela, že jej portrét je na platidle. Vraj bola taká chudobná, že nikdy nemala toľkko peňazí, aby sa k nej stopesetovka dostala. Francúzsky novinár ju vypátral, prezradila mu, že stopesetovku nikdy v ruke nemala.
Dominantným motívom lícnej strany je portrét J. R. Torresa, to je dôvod prečo občania volali bankovku "torres". Na Slovensku sme sa ešte s podobným prípadom nestretli. S platidlami sa spájajú celkom neobyčajné historky. Niekedy je zaujímavý vznik platidiel, ale mnoho historiek sa spája so samotným obehom. Ak sa dostane táto 100-pesetovka do zbierky, tak by zberateľ mal mať aspoň základné informácie o platidle. V opačnom prípade je to iba bezcieľné hromadenie materiálu, o zberateľstve nemôže byť ani reč.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.