investormi Kia-Hyundai a PSA Citroen vrátane dodatkov k nim. Za uznesenie hlasovalo 87 zo 127 prítomných poslancov.
Proti boli piati, 31 sa zdržalo a štyria nehlasovali. Návrh opozičného Smeru okrem opozície podporili nezávislí a pridalo sa aj desať poslancov vládneho KDH a 16 poslancov koaličnej SMK. Poslanci okrem toho uznesením žiadajú vládu o dodržiavanie zákona o slobodnom prístupe k informáciám pri zverejňovaní textov materiálov predložených na rokovanie vlády. Parlament požaduje aj o bezodkladné zverejnenie materiálov, ktoré boli v rozpore so zákonom o slobodnom prístupe k informáciám utajené od účinnosti zákona 1. januára 2001.
NR SR sa návrhom zaoberala na návrh opozičného poslanca Róberta Madeja zo Smeru, podľa ktorého dohody nemali zostať utajené a vláda je povinná zverejniť texty zmlúv. Obmedzenia sa podľa neho nemôžu vzťahovať podľa zákona na informácie, ktoré sa získali za verejné financie alebo sa týkajú používania verejných financií či nakladania s majetkom štátu. "Investičné stimuly sú štátnou pomocou a poskytujú sa z prostriedkov štátu," upozornil Madej.
Vládny kabinet minulý týždeň vzal na vedomie právnu analýzu Ministerstva spravodlivosti SR z ktorej vyplýva, že nezverejňovanie žiadnych informácií z materiálov na rokovanie vlády s odvolaním sa na zákon o slobodnom prístupe k informáciám je v rozpore s platnými právnymi predpismi.
Nezverejňovanie obsahu sa týkalo predovšetkým materiálov o poskytovaní investičných stimulov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.