záletoch a nie ste práve majster v klamaní, môžete si na túto "čiernu prácu" najať odborníka. Firmy, ktoré poskytujú falošné alibi, sa množia ako huby po daždi a pôsobia už vo viacerých krajinách.
Spoločnosť Perfektes Alibi je najväčšia z asi pol tucta nemeckých firiem na tomto špecializovanom trhu a je natoľko úspešná, že uvažuje o expanzii aj do Británie. Tým, ktorí potrebujú dobrú výhovorku, zariadi alibi vo forme oficiálneho listu, či pozvánky na konferencie a najrôznejšie akcie, textových správ alebo e-mailu. Ešte dokonalejšou ochranou pred podozrievavými partnermi či šéfmi je falošné telefónne číslo na miesto, kde sa v inkriminovanom čase bude dotyčný akoby zdržiavať.
O služby spoločnosti Perfektné alibi je veľký záujem, vybavujú stovky žiadostí týždenne. Niektorí zákazníci s nimi spolupracujú dlhodobejšie, iní len príležitostne a podaktorí si len chcú vyskúšať, či to funguje. Väčšinu zákazníkov, i keď len tesnú, tvoria ženy. Tieto služby nie sú práve najlacnejšie - textová správa stojí deväť eur (360 Sk), telefonické a písomné pozvánky na konferencie a ďalší akcie stoja okolo 30 eur (1200 Sk). Ceny služieb rastú úmerne s presvedčivosťou alibi.
Ľudia ale dávajú prednosť profesionálnym agentúram pred priateľskou výpomocou, pretože im zaručujú anonymitu. Určitú konkurenciu pre tento druh podnikania predstavujú tzv. alibi-kluby, ktoré vznikajú na internete prostredníctvom rôznych chat-roomov. Ľudia si tam kryjú chrbát navzájom a zadarmo, pritom sa vôbec nemusia poznať.
Podľa amerického denníka New York Times tento nový trend síce vznikol v Európe, ale veľmi rýchlo sa rozšíril po celej Amerike a to aj vďaka mobilným telefónom, ktoré sú dnes technicky také vyspelé, že ľuďom umožňujú využívať napríklad nahrané zvuky ako kašeľ či hluk premávky, aby sa telefonicky ospravedlnili, že nemôžu doraziť do práce. S týmito zvukmi sa pochopiteľne obchoduje. Spoločnosť Kargo so sídlom v New Yorku ich ponúka za tri doláre (cca 99 Sk).
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.