nás. Do včerajška STV zaregistrovala vyše 3 400 uchádzačov, čo je o 200 viac ako mala televízia Nova, ktorá tento program uvádzala v Česku.
Na adresu televízie stále prichádzasjú ďalšie obálky. Podľa informácií STV sa v 38-miliónovom Poľsku prihlásilo okolo 8-tisíc ľudí a v 60-miliónovom Francúzsku asi 20-tisíc.
Vedenie STV si podľa Branislava Zahradníka sľubuje od programu rekordnú sledovanosť, ktorá sa má v závere priblížiť k sledovaniu finále z majstrovstiev sveta v hokeji. Licenciu zakúpila na 23 dielov súťaže a 15 magazínov zo zákulisia programu.
Prvých osem zostrihov z regionálnych castingov odvysiela zo záznamu, potom už pôjdu programy naživo každý týždeň. Začína sa koncom októbra, kedy už budú zavedené peoplemtre, koniec plánuje STV až na apríl budúceho roku.
Moderátori Adela Banášová a Martin Rausch práve prechádzajú kamerovými skúškami a pracujú na nich vizážisti a imidžisti.
Rozpočet celého projektu sa ešte upresňuje, STV nateraz uvádza sumu vrátane nákladov na zakúpenie licencie v rozsahu od 80 do 100-miliónov korún. Rokovanie Rady STV o nákladoch na zakúpenie licencií programov Slovensko hľadá Superstar a Svadba snov, bolo neverejné. Odhady návratnosti podobnej investície v slovenskom prostredí sa rôznia, STV však očakáva od programu komerčný úspech.
Škandál v Česku
V Česku sa v súvislosti s fenoménom SuperStar objavil autorsko-právny škandál. Pražské vydavateľstvo Formát vydalo knihu Šílenství jménem SuperStar, ktorá sa takmer okamžite prepracovala na popredné miesta v rebríčkoch predajnosti. Pozostáva z rozhovorov, ktoré o SuperStar uverejnili rôzne české periodiká, doplnených o komentáre psychológa. Rozhovory sú uverejnené bez súhlasu ich autorov, ba aj finalisti súťaže sa o knihe dozvedeli až na poslednú chvíľu. Podľa denníka MF Dnes, ktorého redaktori boli do knihy tiež zaradení, ide o jednoznačné porušenie autorských práv. Dotknuté strany zvažujú podanie žaloby na vydavateľov knihy.
Autor: zu
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.