250.0 a M 153.0. S výnimkou radu M 263.0 (teraz 894) nemali ostatné uvedené rady pre vývoj konštrukcie motorových vozňov podstatnejší význam.
Na vozňoch z niekdajšej produkcie podniku VEB Waggonbau Görlitz sídliaceho v bývalej NDR na prvý pohľad upúta kabínový nadstavec na časti strechy. Nachádza sa v ňom miesto pre zamestnanca, pri pomalej jazde sledujúceho vedenie. Výhľad a pozorovanie technického stavu mu uľahčujú výkonné reflektory. Pri zistení chyby zamestnanci vystúpia na zvláštne plošiny na streche? väčšia je dlhá viac než šesť metrov a je pevná, menšia má iba necelé štyri metre, ale vďaka hydraulickému zariadeniu sa môže dvíhať a otáčať. Ochranu pred úrazom elektrickým prúdom zaručuje premyslená izolácia plošín od ostatných častí vozidla. Plošiny majú, samozrejme, zábradlie, kvôli zamedzeniu náhodného styku zamestnancov s inou časťou strechy. V prípade vykonávania kontrolných meraní sa využíva zberač inštalovaný na jednom konci strechy.
Pohyb vozňa zabezpečujú dva v podvozkoch uložené hnacie agregáty s výkonom 2 x 100 kW, poháňajúce vždy jedno dvojkolesie s priemerom 950 mm v každom podvozku. Šesťstupňovú mechanickú prevodovku radí elektromagnetická predstihová spojka. Vozidlo s dielňou zaplnené rozličným vybavením váži iba4ť ton a vyvinie maximálnu rýchlosť 90 km/h.
Hoci nezvyčajne vyzerajúce a špeciálne vystrojené motorové vozne radu 894 neslúžia v osobnej ani nákladnej doprave, od svojho zaradenia do železničnej prevádzky v polovici šesťdesiatych rokov, nikdy nestáli bokom. Akokoľvek nevinne pôsobiaca porucha trolejového vedenia na elektrifikovaných tratiach by bez náležitého servisu mohla zastaviť premávku na pomerne dlhý čas, čo by sa prejavilo v nemalých ťažkostiach a finančných stratách.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.