pred viacerými obchodmi Lidl stromy, ktoré bránili vo výhľade na predajňu. Padla aj storočná lipa. Ekologické organizácie následne vyzvali občanov, aby bojkotovali Lidl. Reťazec sa síce od vypílenia stromov dištancoval, aby si však napravil dobré meno, zaviazal sa, že za každý vypílený strom zasadí desať iných a päť rokov sa bude o ne starať.
V Nemecku sa nízke ceny nepáčili tamojšiemu protimonopolnému úradu. Pred štyrmi rokmi prikázal Lidlu a ďalším dvom reťazcom zvýšiť ceny. Základné potraviny totiž predávali lacnejšie, ako ich nakupovali od dodávateľov. Ľudia síce mohli lacnejšie nakupovať, malé obchody však v dôsledku toho krachovali. Ak by úrad nezakročil, väčšina malých predajní by zanikla. Odbúrala by sa tak konkurencia a reťazcu by nič nebránilo v astronomickom zdražovaní. Vo Veľkej Británii pred necelým rokom Lidl ako jediný reťazec predával červené víno, ktoré obsahovalo sedemnásťnásobne viac oxidu siričitého, ako povoľujú normy. Astmatikom mohlo len privoňanie k nemu spôsobiť smrteľný záchvat.
Najnovšie sa v českých médiách skloňuje Lidl v súvislosti s označovaním predavačiek, ktoré majú menštruáciu, červenou páskou. Na verejnosť sa dostalo, že jeden obchod plánuje takto označovať svoje zamestnankyne, aby mohli častejšie chodiť na WC. Podľa denníka MF Dnes malo ísť o Lidl, ten to však poprel.
Autor: pcs
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.