bratislavskom krajskom súde. Ako potvrdil hovorca SDKÚ, jeho strana sa voči verdiktu Okresného súdu Bratislava 5 odvolala. Ten v júni rozhodol, že žaloba, ktorú SDKÚ podala na poslanca za stranu Smer R. Kaliňáka v súvislosti s kauzou skupinka, bola neopodstatnená. Kaliňák sa teda podľa prvostupňového súdu nemusí ospravedlniť strane za to, že zverejnil mená údajných siedmich členov skupinky a uviedol, že ich má z prostredia SDKÚ. Strane tiež nemusí zaplatiť pol milióna korún ako nemajetkovú ujmu za poškodenie jej dobrého mena a povesti.
Premiér Mikuláš Dzurinda na tlačovej besede SDKÚ ešte 5. augusta 2003 oznámil, že na Slovensku dlhodobo pôsobí skupina, ktorá koná proti záujmom krajiny a vyvoláva aj mediálne kauzy, ako bol prípad Badžgoň. Aktívni sú podľa neho aj bývalí príslušníci komunistickej štátnej bezpečnosti, ktorí nedobrovoľne opúšťajú Slovenskú informačnú službu. Ich pôsobenie vidí aj za opakovanými kritickými článkami v renomovanom britskom časopise Jane´s Inteligence Digest (JID).
Poslanec Smeru Robert Kaliňák potom uviedol, že podľa jeho informácií majú skupinku, o ktorej hovorí premiér, tvoriť siedmi ľudia - bývalý riaditeľ NBÚ Ján Mojžiš, bývalý šéf odboru vyšetrovania obzvlášť závažnej trestnej činnosti (dnes riaditeľ Úradu boja proti korupcii) Jozef Šátek, bývalý redaktor Slobodnej Európy Milan Žitný, šéfredaktor Sme Martin Šimečka, podnikateľ a spisovateľ Miloš Žiak, bývalý šéf železníc Michal Lazar a podnikateľ Peter Lukeš.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.