že ho v podniku vypijú. Ak niekoho prichytili, že nosí domov pivo, znamenalo to preňho okamžitú výpoveď. V období priemyselnej revolúcie sa situácia zhoršila, aj pivovarníci začali šetriť. Preto poskytovali mužom iba 3 litre piva, ženám a mladistvým iba liter piva denne. Kovové známky zaviedli pre kontrolu, ktoré dostával pracovník pri nástupe do smeny a behom dňa ich vymieňal.
Spoločnosť Bratia Stein s. r. o. založili v roku 1867 a im patril až do roku 1917. Vtedy ich prevzala akciová spoločnosť Bratislavský pivovar, Bratia Stein. Do národného podniku Západoslovenské pivovary bol začlenený v roku 1948. Razba na snímke pochádza z obdobia predmníchovskej republiky a vyzerá nasledovne. Na averze môžeme vidieť dvojriadkový nápis "Pivovar Stein, na rube nápis jeden liter piva.
Pivovar v Hlohovci založili v roku 1722, posledný šlachtický majiteľ ho vlastnil v období 1906-1921. Od roku 1922 až do štyridsiatich rokov pivovar vlastnil Josef Müller. Od roku 1937 ho síce len prenajímal, ale v prevádzke sa takmer nič nezmenilo. Na lícnej strane známky je dvojriadkový nápis Josef Müller. Na reverze je uvedené, že platí pre pol litra piva. Je vyrazená z mosadze priemeru 22,5mm, váži 2,9 gramu.
Michalovský pivovar založil v roku 1867 Bernard Müller. V roku 1907 ho kúpila akciová spoločnosť Východoslovenský kvasný priemysel. Od roku 1948 patril Východoslovenským pivovarom. Je jednou z najkrajších pivných známok, čo zistíme na prvý pohľad. Je pozoruhodná tým, že je na nej uvedený letopočet 1944, čo je celkom neobvyklé. Ďalšou zaujímavosťou je, že má neobyčajne vysoké evidenčné číslo.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.