Pred súd predstúpil Milorad "Legija" Lukovič, ktorý je obvinený zo zorganizovania atentátu z marca 2003. Lukovič odpovedal na otázky obhajcov a právnika zastupujúceho Djindjičovu rodinu.
Legija, bývalý líder polovojenských jednotiek a špeciálnych policajných jednotiek, na predchádzajúcich pojednávaniach poprel, že by sa na atentáte akýmkoľvek spôsobom podieľal. Vyhlásil, že o vražde sa dozvedel z televízie vo svojom belehradskom dome, kde sa skrýval 14 mesiacov pred tým, ako sa vzdal polícii. Sudcovia na pojednávaní odmietli žiadosť o ďalšie odročenie procesu zdôvodnenú tým, že by sa malo počkať na vydanie iného popredného podozrivého - Dejana Milenkoviča - z Grécka, kde ho v zatkli v polovici júla.
Djindjiča, prvého srbského demokratického premiéra od druhej svetovej vojny, zasiahol ostreľovač pred vchodom do sídla vlády v centre Belehradu. Bezprostredne po atentáte úrady označili Lukoviča za organizátora. Lukovič sa vzdal v máji a pred súdom vznesené obvinenia odmietol. Proces vo veci atentátu na Djindjiča sa začal v decembri 2003, je však poznamenaný mnohými byrokratickými a procedurálnymi prerušeniami.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.