obavy zo zamieňania svojej osoby s hlavou Tretej ríše. Umelec podľa vlastných slov dlho váhal, či lákavú ponuku prijať. Pochybnosti v ňom ešte vystupňoval syn, ktorý mu radil, aby od projektu dal ruky preč a varoval ho, že ho filmoví diváci môžu na zvyšok života stotožňovať s postavou nemeckého fašistického diktátora.
Mám viac obáv z prípadných šialencov, narušených ľudí, ktorí si ma jednoducho zamenia s Hitlerom. Menej sa obávam neonacistických aktivít, uviedol herec na stránkach bulvárnej nemeckej tlače. Ak by som Hitlera iba nenávidel, nedostanem sa mu na telo, to sa môže vydariť iba cez empatiu, takže som bol nútený rozvinúť istú formu porozumenia pre tohto muža, prezradil o svojom umeleckom prístupe k herecky náročnej postave Bruno Ganz, ktorý priznal, že mal aj isté zábrany prijať túto úlohu. Ako však poznamenal, po tom, čo sa videl v maskérni, usúdil, že môže stavať na podobnosť filmovej postavy a obávaného "originálu".
Snímka režiséra Olivera Krumbiegela Der Untergang, ktorá príde do nemeckých kín 16. septembra, sa snaží rekonštruovať posledné dni života führera v bunkri nachádzajúcom sa jedenásť metrov pod zemou po jeho samovraždu 30. apríla 1945. Rozpočtom asi 13,5 milióna eur (asi 542 miliónov Sk) ide o jeden z najväčších projektov nemeckej kinematografie. Námetom pre film Der Untergang boli rovnomenný bestseller Joachima Festa a spomienky Hitlerovej sekretárky Traudl Jungeovej.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.