Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Z domácich kolektívov pustili perie len poslední Tepličania

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala včera stretnutiami siedmeho kola.I. TRIEDA rasterSP. BELÁ KRAVANY 1:0 (1:0) rasterV

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala včera stretnutiami siedmeho kola.

I. TRIEDA raster

SP. BELÁ KRAVANY 1:0 (1:0) raster

V Spišskej Belej boli priaznivci futbalu svedkami stretnutia slabej úrovne. Obe mužstvá hrali viac-menej na náhodu a kombinačných akcií bolo ako šafranu. Jediná vydarená strela domácich už v 3. minúte znamenala vedenie Beľanov. V druhom polčase sa už hralo iba na prekopávanie lopty z jednej strany na druhú. Hostia sa síce snažili o vyrovnanie, ale do vyložených gólových príležitostí sa nedostávali. V závere sa na hracej ploche poriadne priostrilo, a tak bolo dobré, že duel ukončil hvizd hlavného rozhodcu.

Gól: Kniezner. Pred 100 divákmi rozhodoval Matoš, ŽK: Milaňák Lipták, Lešundák, Ujčík.

SP. ST. VES ŽAKOVCE 5:2 (1:2) raster

Omladení domáci začali s elánom a po štvrťhodine hry išli zaslúžene do vedenia. Hostia sa však spoliehali na rýchle protiútoky a ešte do prestávky otočili skóre vo svoj prospech. Po obrátke sa Zamagurčania zlepšili vo všetkých herných činnostiach a Žakovce zatlačili na ich polovicu ihriska. Svoju výraznú hernú prevahu potvrdili aj gólovo, a tak sa nakoniec tešili z jednoznačného, ale plne zaslúženého triumfu.

Góly: Eliáš 2, Kurta, L. Velička, Gurovič Tomčák, Schmal. Pred 100 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Kopčák (Žakovce).

JÁNOVCE - TOPOREC 3:1 (1:0) raster

Jánovce mali raketový úvod a už v 4. minúte išli do vedenia. Hra sa postupne vyrovnala a odvíjala sa zväčša medzi šestnástkami. Pre oko diváka to nebol príliš pohľadný futbal. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostiteľom opäť vyšiel úvod a po zmene strán rýchlo poistili svoj náskok. Toporčanom sa síce podarilo vrátiť späť do zápasu, ale iba na chvíľu, pretože domáci onedlho pridali i tretiu gólovú poistku a zaknihovali si tak prvý plný bodový zisk v tejto sezóne.

Góly: Magera 2, Berčo Strakula. Pred 100 divákmi rozhodoval Žabka, ŽK: Gajdoš, ČK: Dlugoš (obaja Jánovce).

SP. TEPLICA STRÁŽE 1:2 (0:2) raster

Prvý polčas priniesol obojstranne slabý futbal. Hostia hrali iba to čo potrebovali a už do prestávky si vypracovali uspokojujúci dvojgólový náskok. Po zmene strán však rýchlo poľavili a prispôsobili sa hre domácemu kolektívu. Ten vycítil šancu na dobrý výsledok. Hostia hrali veľmi nedôrazne, čo sa im napokon mohlo vypomstiť. Tepličania v 88. minúte vsietili Kesselom kontaktný gól a v samom závere boli veľmi blízko k vyrovnaniu. V obojstranne slušnom zápase však nakoniec tri body predsa len putovali do Popradu.

Góly: Kessel Michálek, Gavalier. Pred 100 divákmi rozhodoval Oravec, ŽK: Michálek, Cvejn (obaja Stráže).

HÔRKA SP. ŠTVRTOK 1:0 (0:0) raster

Derby prinieslo od úvodných minút opatrný duel a ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu, po ktorej by inkasovalo. Ako prví sa dostali k slovu domáci, keď po rohovom kope hlavičkoval Zummer loptu tesne nad bránu hostí. Pekné akcie sa v ďalšom priebehu striedali na oboch stranách. Ani v druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil. Po ruke v šestnástke mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý Zemjanek s prehľadom premenil. V závere hostia v snahe aspoň vyrovnať zatlačili baníkov pred ich pokutové územie a tí často riešili situáciu oslobodzujúcim odkopom. Tesné víťazstvo však domáci napokon udržali až do konca a po dlhom čase sa tak radovali z troch bodov.

Gól: Zemjanek (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: Zemjanek Bajtoš, Slanina.

MLYNČEKY LUČIVNÁ 3:2 (1:1) raster

Pred úvodným výkopom šlágra kola sa uskutočnil slávnostný akt, na ktorom ocenil PFZ prácu jubilujúcej starostky obce Mlynčeky pani Zoričákovej. Hostia mali priam raketový úvod a po prvej akcii išli nečakane do vedenia. Domácich to poriadne zaskočilo a v úvodnej dvadsaťminútovke sa na ihrisku iba hľadali. Ďalšiu tutovku hostí nepremenil v 20. minúte Galovič. Mlynčeky postupne hru vyrovnali a v 40. minúte po exportnej strele Zoričáka vyrovnali i skóre. Druhý polčas začali hostitelia náporom a po hodine hry išli do vedenia. Hra sa však potom opäť vyrovnala a Lučivnej sa desať minút pred koncom podarilo opäť zrovnať skóre. Posledné slovo však v kvalitnom zápase patrilo domácim, ktorí tak predĺžili svoju tohtosezónnu neporaziteľnosť už na sedem duelov.

Góly: Zoričák, J. Soľava, P. Soľava Galovič, Macho. Pred 150 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Guziar, Mendroš, Joppa, ČK: Joppa (všetci Lučivná).

V. LOMNICA HUNCOVCE 1:0 (0:0) raster

Susedské derby bolo od úvodných minút dosť nervózne a herne neusporiadané na oboch stranách. Už v 5. minúte nastrelili hostia žrď a o päť minút neskôr netrafili domáci vo výhodnej pozícii ani opustenú časť hosťujúcej svätyne. V druhom polčase boli domáci efektívnejší v koncovke a zásluhou Duchnického sa im podarilo dostať do vedenia. Od tohto momentu mali Huncovčania viac z hry, ale zahadzovali jednu príležitosť za druhou. Ich tlak s blížiacim sa záverom narastal. V záverečnom nápore podržal domácich ich brankár, ktorý uchránil domácim najtesnejšie víťazstvo. Remíza by bola určite spravodlivejšia.

Gól: Duchnický. Pred 200 divákmi rozhodoval Michna, ŽK: Tribula, Bocko Kall, T. Cehuľa.