Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Prvé víťazstvo Odorína v tejto sezóne, vedúci tandem Teplička & Margecany nezaváhal

Spišská Nová Ves - Sedem kôl čakali futbalisti Odorína na prvé víťazstvo v tejto sezóne, keď doma zdolali Olcnavu. Nič nové sa neudialo na vrchných

poschodiach prvotriednej tabuľky. Dvojica Teplička & Margecany nezaváhala a naďalej si udržujú neporaziteľnosť. O najväčšie prekvapenie kola sa postarali Vojkovčania domácou prehrou so Slovinkami.

Pozornosť sa už sústreďuje na 8. kolo a "zápas jesene Teplička - Margecany.

MARGECANY - JAMNÍK 3:0 (1:0)

V ideálnom prostredí margecianského futbalového stánku (o novinkách budeme písať v zajtrajších správach JPP) sa hral dopoludnia na I. triedu veľmi dobrý futbal, hlavne v prvom polčase. Prvú vážnejšiu príležitosť domácich mal Hrubý, ale z piatich metrov mieril len do brankára. Najväčšiu šancu hostí trestuhodne zahodil v 19. minúte Ľ. Farkašovský, keď sám pred Grabanom nedokázal skórovať. Trest na seba nenechal dlho čakať a v 22. minúte S. Sokolský hlavou po prihrávke Vaščáka potešil stovku domácich priaznivcov.

Druhá štyridsaťpäťminútovka zaostala za prvou. Domáci si opäť vypracovali dobré príležitosti, ktoré však zahadzovali. Sporný moment nastal približne v 70. minúte, kedy po sporných verdiktoch R a AR1 za kritiku rozhodcu videl prísnu červenú kartu Miroslav Farkašovský. Hostia sa už nedokázali skoncentrovať, ale hlavne po chybách v obrane inkasovali ďalšie dva góly. Na 2:0 zvyšoval pohotovou strelou v 81. minúte Hrubý a v posledných sekundách zápasu nebolo pre osamoteného H. Macka v šestnástke hostí problém skórovať - 3:0. Pred 150 divákmi rozhodoval Staško.

MARGECANY: Graban - B. Macko, Staššík, H. Macko - Mondry, Vaščák, Nigut, Suslov, Hrubý - S. Sokolský, Klein, striedali: Keruľ, Petrík, Očvár. JAMNÍK: Jaro Macejko - Michal Farkašovský, J. Čuj, Marek Čuj - Ján Macejko, Ľ. Farkašovský, Milan Čuj, Miroslav Farkašovský, Kočiš - S. Čuj, Fabiny.

HRABUŠICE - KLUKNAVA 5:1 (1:1)

Oddýchnutí domáci (v minulom kole mali voľno) začali veľmi dobre a už od 23. minúte viedli po góle Štefka. Ich radosť však netrvala dlho. O tri minúty Zahuranec vyrovnal na polčasových 1:1. V prvom polčase mali hostia obrovské príležitostí, zvlášť útočník Horváth zahodil nemožné. Druhá časť hry už patrila domácim. Najprv Popadič hlavou naklonil misky váh na stranu Hrabušíc a po Štefkovom góle na 3:1 v 69. minúte hostia z Kluknavy rezignovali. Hrdinom zápasu bol domáci Popadič, ktorý v 72. a 90. minúte dal konečnú podobu výsledku - 5:1 a v tomto stretnutí zaznamenal tri góly. Kluknava dohrávala stretnutie o desiatich, keď nepresný rozhodca Guballa poslal predčasne pod sprchy Pribička. Dopoludňajšie stretnutie sledovalo 100 divákov. HRABUŠICE: Kundek - Toporcer, Tkáč, D. Školník - J. Školník, Gradžilo, Lučivjanský, Bartoš, Štefko - Popadič, Švirloch, striedal: Priehoda. KLUKNAVA: Dunka - Podracký, Hoppej, Nehyla - P. Belej, Kormoš, Čarnoky, Pribičko, Rychnavský - Horváth, M. Belej, striedali: Zahuranec, Maixner.

ODORÍN - OLCNAVA 2:1 (1:0)

V prvom polčase boli hostia lepším mužstvom. Nevyužili tri gólové príležitostí. Odorínčania išli do vedenia už v 9. minúte, keď po zaváhaní obrany skóroval P. Baluch st. V 39. minúte mal vyrovnanie na hlave Martin Olejník, no zblízka nebol dôrazný.

V druhej časti domáci vyrovnali hru, ale zaskočilo ich zranenie Zembu. Trénerovi Olcnavy opäť vyšlo striedanie. Martin Sakmár unikol v 60. minúte po ľavej strane a jeho strelu už na brankovej čiare dorazil do siete Kaščák. Radosť hostí zo streleného gólu netrvala dlho. O dve minúty po ruke v šestnástke mali Odorínčania výhodu pokutového kopu. Jeho exekútorom bol M. Majko, ktorý ho bezpečne premenil. Domáci si tak pripísali na svoje konto prvé víťazstvo v sezóne 2004/2005. Pred 150 divákmi rozhodoval Bandžuch. ODORÍN: Čarnoky - M. Majko, Kubus, Ľ. Majko - Sedlačko, Zemba, Mikolaj, Fabian, M. Baluch - P. Baluch, Zekucia, striedali: Maďar, M. Fabian, Kavulič. OLCNAVA: Ferenčuha - Kožár, Petrov, Pastucha - Martin Olejník, M. Fifik, V. Melega, P. Fifik, Milan Olejník - Kaščák, O. Gardošík, striedali: M. Sakmar, B. Petrov,F. Melega.

BYSTRANY - TEPLIČKA 0:3 (0:1)

V Bystranoch sa hral opatrný futbal. Domáci vedomí si sily súpera sa do útoku nehrnuli. Prvú šancu mal kanonier Ján Suchý, ale jeho gól v 20. minúte nebol uznaný. Údajný ofsajd videl len asistent rozhodcu. Tento moment narušil psychiku domáceho mužstva a po zlom zahranom ofsajd systéme inkasovali v 30. minúte gól, ktorého autorom bol Hamrák.

Do druhého polčasu nastupovali Bystrianci odhodlaní otočiť skóre vo svoj prospech, ale prejavila sa futbalová kvalita na strane hostí. V 59. minúte Dolnačko zvýšil na 2:0 a po hrubej chybe v 80. minúte pečatil víťazstvo Lesnický. Tepličania si za svoj výkon tri body zaslúžili, ale aj za podpory rozhodcov. Pred 100 divákmi rozhodoval Šofranko. BYSTRANY: Pavol - M. Brajerčík, J. Brajerčík, Jochman - Hamrák, Chlebovec, Jozef Suchý, Pavlík, Lukáč - Ogurčák, Ján Suchý, striedali: Gonda, Filip. TEPLIČKA: Gorbár - Ondruško, Uhrinovský, Timko - Holečko, Dutko, Dolnačko, Melega, Bigoš - Lesnický, Hamrák, striedali: Sucheňák, Laško, Hasaj.

SLOVAN GELNICA - MARKUŠOVCE 2:1 (1:1)

Gelničania si od začiatku vytvorili tlak, no v 14. minúte im nebol uznaný gól pre ofsajd. V 20. minúte už bolo všetko v poriadku a Klein prvý raz prekonal Užíka. V zostave hostí sa opäť objavil kanonier Andráši, ktorý v 23. minúte využil chybu domácej obrany a vyrovnal na polčasových 1:1.

Aj druhý polčas sa niesol v znamení prevahy domácich, ktorí chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Podarilo sa im to až v 90. minúte, keď za faul na prenikajúceho Kleina rozhodol o zisku troch bodov z pokutového kopu Kontroš. Pred 200 divákmi rozhodoval Slamený. SLOVAN GELNICA: Pavlovič - Lacko, Rejdovjan, B. Hofman - Klein, Drajna, Mikluš, Ľ. Hofman, Kontroš - Petrík, Tomaško, striedali: Danielis, Králik, Ogurčák. MARKUŠOVCE: Užík - Kačír, S. Šteiner, Hlucháň - Mihok, Bahoň, M. Šteiner, Holub, Hozza - Andráši, Viboh, striedali: Čuchran.

VOJKOVCE - SLOVINKY 0:2 (0:1)

Informácie zo strany domácich boli veľmi strohé (bez zostáv a strelcov gólov). Vojkovčania inkasovali vraj už v 7. minúte po hrubej chybe v obrane a druhý gól padol už v nadstavenom čase.

Je otázne, ako by sa Vojkovčanom páčilo, keby po ich prípadnom víťazstve vonku nahlásili porazení domáci takéto chabé informácie zo stretnutia.