Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Petržalka preskočila Dubnicu

Po siedmom kole futbalovej Corgoň ligy je na už čele tabuľky Petržalka. Doteraz prvá Dubnica totiž v šlágri na svojom trávniku len ratovala proti

Banskej Bystrici bod. Bratislavský Inter je stále bez bodu na samom dne, keďže nepochodil ani v Trenčíne.

AS Trenčín - Inter Bratislava 2:0 (0:0)

Jedinú strelu na bránku v prvom polčase vyslal až v 43. min domáci kapitán Velický po nepriamom kope z 30-tich metrov, ale brankár Interu loptu vyrazil. V 50. min Lembakoaliho zásluhou konečne trafili bránku aj hostia, ale v 57. min Šuhaj osamotený pred gólmanom otvoril skóre, keď v päťke ležal po predošlej

skrumáži zranený hosťujúci Kunzo. V 64. min Interista Brezík najskôr tvrdou strelou ohrozil brankára, no vzápätí po faule a druhej žltej karte za dve minúty musel predčasne pod sprchy. Až v nadstavenom čase Interu nevyšla

ofsajdová pasca, osamotený Lietava prekabátil aj brankára a do prázdnej bránky stanovil konečný výsledok na 2:0.

Góly: 57. Šuhaj, 90.+ Lietava, ŽK: 35. Velický - 41. Drahno, 62. Brezík, 88. R. Kunzo, ČK: 64. Brezík (Inter) za 2 ŽK, rozhodovali: Stredák - Balko, Vindiš, 1120 divákov Trenčín: Buchta - Palša, Cs. Horváth, Mičenec, Šmelko - S. Lukáč (46. Kubala), Marek Seman, Velický, Kamenský - Šuhaj (87. Baranyai), Hricov (46. Lietava) Inter: Kaniš - Drahno (68. Tomčák), Barmoš, R. Kunzo, Benko - P. Petráš, Kocúrek, Paulík, Brezík, Baláž - Lembakoali (76. Halenár)

Matador Púchov - Artmedia Bratislava 0:1 (0:1)

Dvadsaťminútový tlak domácich gól nepriniesol a následne udrela Artmedia hneď z prvej šance. V 26. min Vavrík neodhlavičkoval loptu do bezpečia a Šebo tvrdou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Bratislavčanom dodal gól krídla a do konca polčasu predviedli niekoľko nebezpečných rýchlych protiútokov. Po prestávke Púchovčania síce ukázali odhodlanie zvrátiť výsledok, ale šancí na to mali pramálo. Za zmienku stojí len tá zo 66. min, keď Bakošov volej roztriasol brvno a z následnej dorážky Prokeš prekopol Lipčákovu bránku.

Gól: 26. Šebo, ŽK: 71. Guľa (Púchov), rozhodovali: Tomčík - Bartoš, Brendza, 1668 divákov Púchov: Valach - Prokeš, Zavaterník (58. Brisuda), Pavol Vavrík, Jambor - Belák, Peter Majerník, Guľa (85. Labun), Chovanec (63. Demjan) - A. Besta, Bakoš Artmedia: Lipčák - Kotula, Kostka, Maixner (78. Burák), J. Ďurica - Vaščák (83. Benčík), J. Kozák, R. Novák, Borbély, Suchánek - Šebo (82. Mikulič)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:1 (1:1)

Prvú šancu dotiahli do úspešného konca hostia. V 15. min zahrával rohový kop Bažík a Vomáčka hlavou skóroval. Žilinčania mohli vedenie zvýšiť už v 20. min. Po centri Barčíka z pravej strany hlavičkoval Šesták. Ružomberok napokon vyrovnal v 43. min, rohový kop zahrával Urban, Had hlavičkou vrátil loptu do ohňa, kde sa v súboji s brankárom presadil kanonier Števko - 1:1. V 76. min. Jelšic na ľavej strane našiel voľného Kurtyho, ktorý rozhodol o konečnej podobe výsledku - 2:1.

Góly: 43. Števko, 76. Kurty - 15. Vomáčka, ŽK: 8. Žofčák, 60. Zošák, 71. Jelšic - 17. Bažík, 40. Z. Štrba, 55. Pečálka, 79. V. Staš, rozhodovali: Havrilla - Ružbarský, Benko, 2820 divákov Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, I. Kozák, Laurinc, Had - Zošák (83. Švento), R. Kráľ, Žofčák (46. Sapara) - R. Urban

- Jelšic, Števko (71. Kurty) Žilina: J. Mucha ml. - Čišovský, Vomáčka, V. Staš (80. Šimček) - Pečálka (61. Doležaj) - Barčík, Bažík (59.

Sninský), Z. Štrba, M. Ďurica - I. Bartoš, Šesták

FC Rimavská Sobota - Spartak Trnava 0:0

V prvej polhodine pohrozili domáci šancami Nováka, K. Németha a Staša. Keď v 33. min hlavičkoval po Pisárovom centri Staš vysoko nad, zrazu sa prebudili hostia. Najskôr v 38. min nastrelil Bartoš pravú žrď a o minútu Fallovu hlavičku vykopával z bránkovej čiary Sľuka. Keď 6. min pred koncom nepremenil najväčšiu šancu zápasu striedajúci Tomko, zrodila sa zaslúžená bezgólová remíza.

ŽK: 24. Hílek, 56. Hadviger, 69. Sľuka, 88. Iskra - 21. Poljovka, 42. R. Šimko, 64. Fall, 80. Kožuch, rozhodovali: Vnuk - Csabay, Medveď, 2010 divákov Rimavská Sobota: Benko - Hadviger, K. Németh, Dojčan, Valkučák (46. Domík) - Hloušek, Sľuka, Hílek, J. Novák (57. Tomko) - Pisár, Staš (67. Iskra) Trnava: Ilizi - Fall, Poljovka (30. Molnár, 78. Kriss), R. Konečný, Gerich - R. Šimko, Filip (65. Ďuriš), Kopúnek, Ujlaky, T. Bartoš - Kožuch

ZTS Dubnica - Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:1)

V prvom polčase zúžitkovali svoju výraznu prevahu domáci po polhodine hry, keď skóre otvoril Porázik. Hosťom z Banskej Bystrice sa podarilo vyrovnať Semeníkovým gólom do šatne. Bola to prvá strela na bránku Perniša, ktorého hosťujúci útočník nachytal na hruškách. Druhý polčas bol viac vyrovnaný. Hostia sa dostali do vedenia po nečakanej strele Kulíka, gól ide opäť na vrub gólmana Perniša. Tradične dobrý záver vyšiel ZTS aj tentoraz. Zo štandardnej situácie - po rohu Švestka prihral Filovi, ktorý stanovil konečný výsledok 2:2. V záverečnej minúte nezvládol nervy kapitán Dukly Miroslav Sovič, nešportovo fauloval domáceho Kopačku, za čo videl červenú kartu a v najbližších

zápasoch tak bude Banskobystričanom chýbať.

Góly: 31. Porázik, 90. M. Filo - 45. Semeník, 88. Kulík, ŽK: 43. Špendla, 49. Pleva (obaja Dubnica), ČK: 90. M. Sovič za faul (B. Bystrica), rozhodovali: Hriňák - J. Šuniar, Tabiš, 4500 divákov Dubnica: D. Perniš - Pekárik, Špendla, Švestka, Pleva -Ižvolt (60. Švikruha), Držík, Kopačka, T. Ďurica (82. Sokol)