Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Posledná Čaňa doma remizovala a získala druhý bod

V deviatom kole III. futbalovej ligy zaváhali hráči vedúcej rezervy Steel Trans Ličartovce pod Turnianským hradom, čo využili Vranovčania a po

hladkom víťazstve rozdielom triedy nad Sp. N. vsi sa bodovo dotiahli na lídra. O poradí na prvých dvoch miestach rozhoduje iba skóre, ktoré má lepšie rezerva Steel Trans. Za spomínanou dvojicou sa drží Odeva Lipany, ktorá v domácom prostredí nezaváhala v súboji s prešovským béčkom. Exdruholigové Humenné nepodchodilo v Stropkove, kde prehrali najtesnejším rozdielom. Trojbodový zisk si pripísali Straroľubovňania v súboji so Sabinovom a v tabuľke si polepšili o tri miesta. V troch stretnutiach sa body delili, v Barci, Bardejove a Čani. Jej hráči získali v doterajšom priebehu druhý bod, ktorý však nič nezmenil na tom, že sú na poslednom mieste. Program 10. kola: Sabinov - Prešov B, V. šARIš - Lipany, N. Myšľa - Bardejov, Sp. N. Ves - Barca, Ličartovce B - Vranov, Humenné - Turňa, Svidník - Stropkov, St. Ľubovňa - Čaňa.

6 GÓLOV: Savič (St. Ľubovňa).

5 GÓLOV: Samoľ (Sp. N. Ves), Štofan (Lipany).

4 GÓLY: Šott (Lipany), Gaži (Vranov), Paraska (Humenné), Capko, Piatka (obaja Ličartovce B), Tirer (Stropkov), Tomašiak (Barca).

3 GÓLY: Martaus (Ličartovce B), Tabiš, Andrejko (obaja Stropkov), Rusinko, Lukáč (obaja Turňa), P. Adamišin (Bardejov), Zábavník (Barca), Frajkor (N. Myšľa), Ondráš (Sp. N. Ves), Kupec (Vranov).

* * *

Stropkov - Humenné 2:1 (1:0)

Stropkov - V prvej desaťminútovke hostia vyčkávali s čím vyrukujú domáci. Tí hoci boli v úvode aktívnejší, v útoku sa veľmi nepresadzovali. Potom mladí Humenčania vycítili šancu a dobrým pohybom získavali lopty v strede poľa po nepresných rozohrávkach domácich. Ich aktivitu potvrdzuje aj priamy kop R. Tomčáka, ktorý Biroš s námahou vytlačil na brvno. V polovici polčasu si loptu na priamy kop postavil Tirer a ideálnym centrom našiel hlavu Andrejka, ktorý trafil k bližšej žrdi Pillárovej brány. Hra Tesly po góle ožila. Jej náskok mohol zvýšiť Tabiš, z 8 m však bránu prekopol. Hlavička Staška smerovala iba do rúk brankára a prudkú strelu Tirera z 20 m Pillár s námahou vyrazil. V závere polčasu aktívne hrajúci Andrejko najprv hlavičkoval na hornú sieť brány a jeho efektné nožničky vytlačil brankár hostí na rohový kop. Po zmene strán ďalšie príležitosti na zvýšenie náskoku domácich mal Veselý a dvakrát Tirer. Hostia však trpezlivo čakali na svoju príležitosť a tá prišla v 72. min., keď zblízka vyrovnával striedajúci Gavaľa. Keď sa už zdalo, že súperi si v kvalitnom stretnutí body rozdelia, bol proti tomu najlepší hráč tohto stretnutia. Tentoraz si spolu s Andrejkom úlohu vymenili. Nekrytého našiel skvelou prihrávkou pred šestnástkou a Tirer tvrdou a nechytateľnou strelou zabezpečil domácim zaslúžené víťazstvo.

Góly: 22. Andrejko, 87. Tirer - 72. Gavaľa. Pred 600 divákmi rozhodoval Leško, ŽK: Staško - Balica. STROPKOV: Biroš - Kandráč (70. Pavlik), Staško, Kočiš, Gonos (63. Palička) - Bodnár, Tirer, Veselý, Bučko - Tabiš (63. Vachaľ), Andrejko. HUMENNÉ: Pillár - Niang (90+. Vaľo), R. Tomčák, Šalata, Balica - Ontkoc (46. Gavaľa), Gombita, Š. Tomčák, Pavlulik - Kolník (46. Mamaj), Ruskovský.

P. BARILLA

Turňa - Ličartovce B 2:0 (1:0)

Turňa - Diváci v Turni videli bojovný zápas s málo gólovými príležitosťami. Domáci si hneď od začiatku vypracovali územnú prevahu, ktorá trvala až do konca prvého polčasu. Vytvorili si len niekoľko nebezpečných príležitostí. Za zmienku stojí 9. min., keď Ballok strelil z dobrej pozície vedľa. V 23. min. strelu Lengyela vytlačil dobre chytajúci Vojtaško. V 38. min. zrušila štandardka Rusinka. V 41. min. za stiahnutie Lukáča v pokutovom území Lengyel nariadený pokutový kop previedol vo vedúci úspech domácich. V druhom polčase hostia vyvinuli väčší tlak, niekoľkokrát nebezpečne ohrozili domáci bránku, no brankár Rebej bol pozorný. V 53. min. vzrušila domácich divákov pekná strela Erdélyiho, ktorú zas vytlačil brankár hostí. V 82. min. Lukáč pred šestnástkou vtipne pustil loptu Ballokovi, ktorý v gólovej príležitosti nezaváhal a stanovil konečný výsledok zápasu na 2:0.

Góly: 41. Lengyel (z 11 m), 82. Ballók. Pred 350 divákmi rozhodoval Jenčura, ŽK: Lengyel - Beličák, Luis Francisko, Cicman, Turčík, Szöllös. TURŇA: Rebej - Sabo (85. Péter), Derjan, Erdélyi, Vislayi - Ivan, Lengyel, Lukáč (88. Aboši), Marhefka - Ballók, Rusinko. LIČARTOVCE B: Vojtaško - Kolbas, Beličák, Luis Francisko, Lišivka - Machado Alex (61. Martiak), Cicman, Turčík, Slivka, Szöllös - Hofman, Vanický.

O. GAŠPAR

Vranov - Sp. N. Ves 3:0 (1:0)

Vranov - V slušnom a zaujímavom stretnutí herne dominovali Vranovčania, ktorí si už v úvode vypracovali niekoľko príležitostí. Strelecky úspešní však boli až v 18. min., keď po dobíjaní súperovej brány otvoril skóre Kupec. Hostia mohli vyrovnať v 23. min., keď ďalekonosná strela Ondáša skončila na brvne. Do prestávky sa skóre nezmenilo, aj keď domáci mali viacero sľubných možností, po ktorých mohli zvýšiť náskok. Aj po obrátke mali hru pod kontrolou Vranovčania a najmä aktívny Kupec zamestnával Tökölyho v bráne hostí. V 48. min. spomínaný hráč obišiel všetkých, čo mu stáli v ceste, no skórovať sa mu nepodarilo. Domáci potom poľavili v tempe a Spišiaci postupne ožili. Slivošovu možnosť zlikvidoval včasným vybehnutím Suchý, ktorý sa vyznamenal aj pri strele Ondáša pod brvno. Vranovčania nechceli stratiť vedenie a preto museli zvýšiť obrátky. V 75. min. Gaži jemne zahral trestný kop a Kubalík zvýšil volejom na 2:0. Krátko na to sa domácim vydarila ďalšia skvelá akcia. Durkaj ideálne našiel Kupca a ten tvrdou strelou definitívne zlomil odpor súpera.

Góly: 18. a 77. Kupec, 75. Kubalík. Pred 650 divákmi rozhodoval Lengyel, bez kariet. VRANOV: Suchý - Petro, Kubalík, Fedor - Komár (88. Gromina), Baschiera (71. Durkaj), Leško, Hric - Kupec, Baran (80. Bartko), Gaži. SP. N. VES: Tököly - Koniar, Sedláček, Geletka, Krempašský - Melničuk, Pavlík, Ondáš, Hrušovský (46. Kaľavský) - Slivoš, Janečka (88. Soták).

Ľ. KOVAĽ

Lipany - Tatran Prešov B 2:1 (1:0)

Lipany - V Lipanoch sa hral bojovný futbal z oboch strán. Viac z hry však malo domáce mužstvo, hoci do gólových šancí najmä v prvom polčase sa dostávalo veľmi ťažko, nakoľko hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany. Predsa v 20. min. mal dobrú šancu Angelovič, no jeho strelu brankár Ferenc chytil. Po spolupráci Pončáka s Radačovským a následnej strele Radačovského bol brankár hostí Ferenc pozorný. Za svoju iniciatívu sa predsa domáci dočkali gólu v 40. min. Po prihrávke Pončáka skóroval Angelovič - 1:0. Druhý polčas bol už zaujímavejší, hostia otvorili hru, takže domáci mali viac priestoru a už v 48. min. Angelovič sám pred brankárom Ferencom nedal. Ten jeho strelu vyrazil na roh. V 62. min. opäť Angelovič po prihrávke Pončáka v päťke nastrelil iba nohy Ferenca. V 65. min. strieľaný center Ševčoviča skončil na brvne brány Ferenca. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 80. min., keď hosťujúci hráč Turok-Heteš zahrával trestný kop od postrannej čiary a ten skončil v domácej sieti - 1:1. V 85. min. hosťujúci hráč Gálik fauloval v pokutovom území domáceho Guzika a nariadený pokutový kop Štofan premenil - 2:1. Hostia sa ešte snažili o vyrovnanie, no domáce mužstvo im to už nedovolilo. Nakoniec víťazstvo domáceho mužstva bolo celkom zaslúžené, nakoľko si vypracovalo viac gólových šancí.

Góly: 40. Angelovič, 85. Štofan - 80. Turok-Heteš. Pred 600 divákmi rozhodoval Ivanov, ŽK: Angelovič, Janič - Adamišin, Javorek. LIPANY: Dirga - Kaščák, Štofan, Seman, Molčan - Szücs, Šott, Radačovský (65. Janič), Angelovič - Ševčovič (68. Guzik), Pončák (88. Turak). PREŠOV B: Ferenc - Turok-Heteš, Píter-Bučko, Kipikaša (25. Gálik), Gomoľa - Hricov (55. Mičko), M. Pribula (55. Suško), Adamišin, Javorek - Cicman, Adam.

P. ŠUHAJ

St. Ľubovňa - Sabinov 1:0 (1:0)

St. Ľubovňa - Proti predposlednému mužstvu súťaže začali domáci iniciatívne a už v 1. min. prihrávku R. Pavlišina poslal do siete Kuhajdík. Ďalšiu prihrávku Solotruka poslal Savič vedľa brány. Od 9. do 11. min. si vypracovali domáci tri tutovky, ktoré nevyužili Savič, Kuhajdík a Arandelovič. V 17. min. po spolupráci Arandeloviča so Savičom, hlavička posledne menovaného tesne minula bránu. V 27. min. center Boguského prešiel pokutovým územím, ale Kuhajdík naň nedočiahol. V 28. min. po prihrávke Boguského trafil J. Pavlišin bočnú sieť. Prvý polčas sa hral v réžii domácich, hostia sa po prvýkrát ocitli pred Mindžákom v 33. min. Bartošom, ale domáci brankár odvrátil na roh. V závere polčasu si so strelami Boguského i Saviča Talian poradil. V druhom polčase mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Talian Solotrukovu strelu vyrazil. Potom domáci zahrávali tri rohy, z ktorých nič nevyťažili. V 50. min. vypadla ľahká lopta z rúk Talianovi a Jarabinský z päťky poslal loptu mimo brány. S pribúdajúcimi minútami sa hostia osmelili a častejšie boli v pokutovom území domácich. V 72. min. mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, keď lopta lietala po bránkovej čiare, ale hostia sa napokon so šťastím ubránili. V závere zápasu pred Savičom zachránil Talian a strela Solotruka minula bránu.

Gól: 1. Kuhajdík. Pred 850 divákmi rozhodoval Čiták, ŽK: Pepich - Luptak, Andraščík. ST. ĽUBOVŇA: Mindžák - J. Pavlišin, Pepich, Jarabinský, Boguský - Arandelovič (78. Kupec), Kolcun (70. Zima), Savič, Kuhajdík - R. Pavlišin, Solotruk. SABINOV: Talian - Dugas, Matulaj, Bašista, Bartoš - Darák, Miščik, Luptak, Andraščík - Kiš (83. Molčan), Pták (60. Majcher).

M. MOJCHER

Čaňa - Svidník 1:1 (1:0)

Čaňa - Už to pomaly znie ako obohraná platňa, ale aj v tomto zápase sa znova ukázalo, že domáci hráči futbal hrať vedia, ale dať gól je pre nich najväčším problémom. To len dokazuje, prečo sa nachádzajú tam, kde momentálne sú. Aj dnešný zápas začali tak ako sa na domácej pôde patrí. Šance si vytvárali už od prvej minúty, keď Sokoliho center do 16-tky hostí Paulinský hlavou pekne umiestňoval k tyči, no brankár to zázračne vyrazil a následnú dorážku vytlačil na roh. Pekné akcie, ktoré priam volali po góle predvádzali domáci aj v ďalších minútach zápasu, no strelci mali akosi vychýlenú mušku. V 20. min. predviedli domáci asi najkrajšiu akciu prvého polčasu, keď Sokoli prihral Köverovi, ten z prvej poslal loptu na Setinova, ktorý z dobrých 20 metrov triafal ľavý roh bránky hostí, ale brankár to aj tentoraz so šťastím vyrazil na roh. Domáci sa gólu konečne dočkali v 28. min., keď akciu po pravej strane na jeden dotyk po osi Sokoli - Hric - Juhás posledne menovaný presne zakončil do opustenej bránky. Aj v ďalších minútach sa domáci dostávali do dobrých streleckých možností, no gól už diváci nevideli. Začiatok druhého polčasu sa podobal tomu, čo sa na ihrisku odohrávalo v prvom dejstve, no boli to hostia, ktorí sa dočkali gólu. V 56. min. z ojedinelej akcie po pravej strane sa dostal na hranici 16-tky k lopte Paňko, ktorý presnou strelou k pravej žrdi nedal domácemu gólmanovi šancu. Vyrovnávajúci gól domácich hráčov vyviedol z tempa, ich hre chýbala presnosť, rýchlosť, moment prekvapenia a ľahkosť z prvého polčasu. Hoci sa snažili vytvoriť si tlak a dostať sa do gólových príležitostí, skóre sa už nezmenilo. Aj keď sa podarilo dať domácim hráčom gól po dlhých 425. minútach, na vytúžené tri body to bolo málo.

Góly: 28. Juhás - 56. Paňko. Pred 150 divákmi rozhodoval Zubka, bez kariet. ČAŇA: Piroško - Sokoli, Buchlák, Šoltés, Palenčár - Hric (77. Bujňák), Köver (88. Zubko), Paulinský, Šándor (64. Jurek) - Juhás, Setinov. SVIDNÍK: Hvozda - Bučko (73. Kaleja), Walaszczyk (89. Bednár), Pustý, Jurč - Harakaľ, Paňko (90. Hirka), Kizák, Viravec - Koša, Druga.

J. BOROVSKÝ

Barca - Nižná Myšľa 2:2 (2:1)

Barca - Tomuto zápasu môžeme dať prívlastok ako derby zápas a bolo to vidieť aj na prítomných divákoch. Hneď na začiatku zápasu domáci zatlačili hostí na ich polovicu a neustále ohrozovali ich bránku. Už v prvých minútach domáci kopali dva rohové kopy, ale gól z toho nebol. V 12. min. zrazil Sciranka domáceho Prachářa a bol z toho pokutový kop. Zábavník úspešne premenil a bolo 1:0. O dve minúty na to z protiútoku Bálint vyrovnal na 1:1. V týchto minútach hra upadla do priemeru. V 30. min. domáci Tomašiak z centrovanej lopty hlavou zvýšil na 2:1 a to bolo z prvého polčasu všetko. V druhom polčase v 48. min. z jednej málo akcií hostia vyrovnali Jánošíkom na 2:2. V 67. min. Palkovič nastrelil brvno. V 75. min. hostia mali veľkú šancu, ale Večeřa prestrelil. Potom sa akcie striedali na obidvoch stranách, ale gól už nepadol.

Góly: 12. Zábavník (z 11 m), 30. Tomašiak - 14. Bálint, 48. Jánošík. Pred 850 divákmi rozhodoval Havira, ŽK: Zábavník - Bálint, Lipnický. BARCA: Kováč - Kaššai, Študenc (84. Pipta), Tomašiak, Hudák - Mačinga (59. Straka), Hriško, Kočiš, Zábavník - V. Palkovič, Prachař (69. Strapač). N. MYŠĽA: Varady - Gorej, Sciranka, Kováč, Senjuž - Bajtoš, Vágner, Bálint, Jánošík - Večeřa, Lipnický.

D. RÁC

Bardejov - Veľký Šariš 0:0

Bardejov - Domáci začali veľkým tlakom, ktorý vytrval trištvrte zápasu, ale ich snaženie končilo na dôraznej obrane pivovarníkov, ktorú organizoval neúnavný Borza. Vasiliakova snaha i Kicove strely nepriniesli úspech, lebo Aštary v bráne bol ďalšou prekážkou. Hostia bránili až na Porochnavého pred šestnástkou a tam aj končili kombinácie domácej záložnej štvorice, ktorá nenašla vhodný recept na ohrozenie brány, lebo chýbala finálna prihrávka i lepší pohyb. Veľkošarišania získané lopty vedeli podržať, ale za poliacu čiaru sa takmer nedostali. Po obrátke domáci v dobrom tempe pokračovali v dobýjaní súperovej brány, ale aj ich brankár Lukáč už musel byť v strehu. Jeho spoluhráči mnohými nepresnosťami uberali aj z vlastných síl, ktoré pri zakončovaní chýbali najmä Bosákovi a Herufekovi. V záverečnej štvrťhodine vynikli obaja brankári. V 75. min. po Vasiľovom trestnom kope Filipák hlavou tečoval loptu k ľavej žrdi, ktorú Lukáč bravúrne vyrazil. Z protiútoku Novák i Herufek neuspeli proti Aštarymu. Keď v závere netrafili domáci Tkáčik i Lauko a na druhej strane Guman, ktorý urazil rozhodcu a dostal červenú kartu, súperi sa rozišli zaslúženou bezgólovou remízou.

ŽK: Vasiliak, Lauko - Vasiľ, Talpaš. Pred 200 divákmi rozhodoval Kunzo, ČK: 88. Guman za nešportové správanie. BARDEJOV: Lukáč - Herufek, Kukulský, Lauko, Tkáčik (85. Potoma) - Novák, Luščák (65. Pisárik), Hoclár, Kica - Vasiliak, Bosák (60. Čekan). V. ŠARIŠ: Aštary - Talpaš, Vasiľ, Borza, R. Lukáč - Filipák (86. Jusko), Džubinský, Durkáč (74. Matej), Guman - Porochnavý, Aľušik (90. Polák).