Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Slovenky po zlepšení v závere zdolali Ukrajinu 73:64

Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili vo štvrtom kole v BPodobne ako v stredu v Ružomberku nevyšiel Slovenkám úvod strelecky, trafili

Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili vo štvrtom kole v B

Podobne ako v stredu v Ružomberku nevyšiel Slovenkám úvod strelecky, trafili síce skôr, ale až po presne 100 sekundách. Kováčovej kôš na 2:4 priniesol rozlet domáceho tímu, ktorý sa dostal do vedenia 9:4. Ukrajinky čoskoro vyrovnali, odvtedy sa súperi naťahovali o každý bod a štvrtina dynamického basketbalu sa skončila 17:19. V 15. minúte musel tréner Rešetár urobiť prvý vážny zásah do hernej koncepcie nielen striedaniami, ale aj oddychovým časom, keďže na tabuli svietil stav 22:32. V závere polčasu sa na chvíľu prebrala dobre strážená, ale napriek tomu prekvapujúco pasívna kapitánika Žirková a v polčase malo jej dužstvo už iba 4-bodové manko. Po obrátke sa náskok Ukrajiniek veľmi skoro vyšplhal až na 12 bodov, Kováčová sa pod košom presadzovala príliš málo, Frniakovej na rozohrávke sa prestala dariť streľba a krídla lietali jalovo. Tvrdá ukrajinská obrana robila Slovenkám problémy a impulz nepriniesol ani príchod nových hráčok. Kolektív sa však nevzdával a na začiatku štvrtého dejstva zvrátil vývoj zápasu. Ukrajinkám odišla strelecká istota, naopak na druhej strane zodpovednosť skvele prebrala Frniaková a výdatným faktorom sebavedomia bol aj príchod snaživej a agresívnej Ivanovej. V 36. minúte Slovenky vyrovnali a o ďalšie dve minúty už viedli 68:62. Záver zápasu ako kvalitnejší tím už bez problémov odkontrolovali.

Slovensko: Frniaková 27, Furková 16, Žirková 12, Kováčová 10, Jalčová 4 (Lásková a Ivanová po 2, Mračnová, Michulková a Kupčíková 0) Najviac bodov Ukrajiny : Ljašenková a Nevzorovová po 14, Pysmeniková 7. TH: 16/11-17/15, trojky: 6:7, fauly: 19:21, rozhodcovia: Fórrai (Maď) a Szczerba (Poľ.), 600 divákov.

Tréner Jozef Rešetár: "Som rád, že dievčatá zvrátili nepriaznivý vývoj stretnutia, v ktorom sme viackrát prehrávali o desať bodov. Myslím, že rozhodujúca bola záverečná desaťminútovka, v ktorej sme podstatne tvrdšie a aktívnejšie bránili. A v nej sme získavali práve tie rozhodujúce lopty, ktoré sme vedeli realizovať aj v body."

Výsledok druhého zápasu B - skupiny: Chorvátsko - Lotyšsko 75:60 (13:20, 23:11, 16:19, 23:10) Najviac bodov: Mažičová 22, Zanzeová 13 - Bašková 24, Kublinová 11