Popradčania si na poslednom celku tabuľky schuti zastrieľali

Sportnet|21. sep 2004 o 00:00

POPRAD SNINA 7:0 (2:0) rasterProti outsiderovi súťaže nastúpili domáci futbalisti s odhodlaním odčiniť neúspechy z posledných kôl. Už od úvodného

POPRAD SNINA 7:0 (2:0) raster

Proti outsiderovi súťaže nastúpili domáci futbalisti s odhodlaním odčiniť neúspechy z posledných kôl. Už od úvodného hvizdu sa zápas niesol v znamení výraznej hernej prevahy hostiteľov. Po štvrťhodine hry si Podtatranci dokázali vytvoriť množstvo gólových príležitostí. V 21. minúte rozbehol streleckú kanonádu Hrušovský, ktorý po rohovom kope Galloviča poslal hlavou loptu za chrbát bezmocného brankára hostí. Tento moment futbalistov spod Vihorlatu zaskočil. O necelé tri minúty zvýšili Popradčania svoje vedenie po peknej kombinačnej akcii, na ktorej konci bol Hudáč. Domáci v ďalšom priebehu viditeľne zvyšovali útočnú aktivitu a svojho súpera k vážnejšiemu ohrozeniu brány nepustili. V 38. minúte mohol pridať ďalší gól Pazúr, ale jeho strelecký pokus brankár hostí kryl. Tesne pred odchodom do kabín po centri Galloviča prudko vypálil Kubičko, ale jeho strelu zastavila žrď hosťujúcej brány. V druhom polčase Popradčania dokonale rozobrali obranu hostí. V 48. minúte mal ďalšiu výhodnú príležitosť Pazúr, ale jeho hlavička opečiatkovala brvno. V 54. minúte po priamom kope Galloviča zvýšil náskok hostiteľov na rozdiel triedy nekrytý Kovalčík. Domáci vystupňovali tempo a v 60. minúte unikol po ľavom krídle Kšenzakovič, ale jeho ideálnu prihrávku Budzák nezúžitkoval. Hostia naďalej pôsobili bezradným dojmom, čo s chuťou hrajúci Popradčania dokonale využili. Na začiatku záverečnej štvrťhodiny merania síl poslal do behu Hudáč Kšenzakoviča, ktorý po štvrtýkrát rozvlnil sieť. Dezorientovaní hostia pykali za ďalšiu hrúbku v obrane po peknom góle Diviaka. Tesne pred koncom vypili Sninčana kalich horkosti až do dna, keď domáci ďalšími dvoma presnými zásahmi prikrášlili svoje vysoké víťazstvo.

Góly: 21. Hrušovský, 24. Hudáč, 54. Kovalčík, 75. Kšenzakovič, 78. Diviak, 84. Handzuš, 90. Pazúr. Pred 150 divákmi rozhodoval Halečka, ŽK: Brečka, ČK: Marchevský (obaja Snina). POPRAD: Daniš Pazúr, Kubičko, Hrušovský, Polakovič (54. Šimšaj) Kovalčík, Diviak, Kšenzakovič, Gallovič (70. Handzuš) Budzák, Hudáč.

KEŽMAROK ČIERNE 0:2 (0:1) raster

Kežmarčania sklamali svojich priaznivcov a v zápase slabej úrovne vyšli bodovo naprázdno. Celých deväťdesiati minút sa nebolo na čo pozerať a hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Domáci boli úplne bezzubí v útoku a počas celého duelu prakticky ani neohrozili bránku súpera. Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu a spoliehali sa na rýchle protiútoky. V 26. minúte po jednom z nich rýchlonohý Vavrek dostal hostí do vedenia. Ani v druhom polčase sa karta hry nezmenila. Hral sa stále nezáživný futbal. V 62. minúte sa zopakovala situácia z prvého polčasu a po chybe v domácej obrane pridal aktívny Vavrek druhú gólovú poistku. Ani v závere sa Podtatranci neprebrali z letargie, a tak vyšli po veľmi nevýraznom výkone bodovo opäť naprázdno.

Góly: 26. a 62. Vavrek. Pred 250 divákmi rozhodoval Fedeš, ŽK: Kolesár (Čierne). KEŽMAROK: Tokarčík Braviak (26. Šoltýs), Šupala, Rataj, Kalafut Dolanský, V. Novák, Štefany, Renner (46. Pieger) Čečot, Hanisko.

VYSOKÉ TATRY BREZNICA 3:0 (2:0) raster

Domácim vyšiel nad očakávania úvod stretnutia a už po desiatich minútach viedli dvojgólovým rozdielom. Už v 3. minúte po peknej prihrávke od Hatoka otvoril skóre duelu zblízka Buc. Onedlho poistili náskok hostiteľov presnou strelou k žrdi aktívny Hatok. Domáci pokračovali v nastúpenom trende, ale po nevyužití niekoľkých šancí v danom nasadení poľavili. Až do konca polčasu sa potom hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami a gólových príležitostí bolo ako šafranu. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostia, napriek dvojgólovému manku, nevyšli zo svojej obrannej ulity a pred bránku Vernarského sa prakticky ani nepriblížili. V 70. minúte pridal najlepší hráč na ihrisku Hatok svoj druhý gól v zápase a uzavrel skóre zo strany domáceho kolektívu vydareného stretnutia.

Góly: 9. a 70. Hatok, 3. Buc. Pred 150 divákmi rozhodoval Maník, ŽK: Krišanda, Šefc Sakara, Melnik, ČK: Sakara (Breznica). V. TATRY: Vernarský Kožuch (75. Marcinek), Legát, Chocholák, Šefc Hanišák, Buc, Krišanda (70. Podhorský), Fridman Renner (80. Palušák), Hatok.

Domov»Sportnet na východe»Popradčania si na poslednom celku tabuľky schuti zastrieľali