V derby zápase opäť podľahli Rudňany doma Žakarovciam

Sportnet|21. sep 2004 o 00:00

Spišská Nová Ves - Od čias, kedy Rudňany a Žakarovce pôsobia v ligových súťažiach sa nepodarilo Rudniancom zdolať Žakarovčanov. Toto konštatovanie

platí aj po nedeli, keď zverenci trénera Nagyho po nemasnom - neslanom výkone opäť doma podľahli 0:3. V piatoligovej spoločnosti pútali pozornosť regionálne derby V. Folkmar - Smižany a Nálepkovo - Harichovce, v oboch prípadoch s úspešným koncom pre hostí. Streleckého hody boli v Jaklovciach, kde v súboji nováčikov domáci vyprevadili hostí s päťgólovou nádielkou.

IV. LIGA

KROMPACHY - SLIVNÍK 2:0 (0:0)

Zápas sa hral prevažne na polovici súpera, ktorý sa zameral na obranu a rýchle protiútoky. Domácim viazla kombinácia a hlavne finálne nahrávky nenachádzali svojich adresátov. Aj napriek tomu domáci zaznamenali niekoľko streleckých pokusov. V 25. min. Ľ. Ontko prešiel cez obráncu, ale z ostrého uhla brankára hostí neprestrelil. V 30. minúte po peknej akcii zakončoval Zahuranec, ale dobre chytajúci brankár v bráne hostí na bránkovej čiare strelu zneškodnil. Ďalšiu šancu mal I. Košč, ale zo 6 metrov loptu zle trafil a tak aj z tohto súboja vyšiel víťazne brankár hostí. Hostia vážnejšie domáceho brankára neohrozili.

V druhom polčase už po prvej akcii sa lopta odrazila ku Kurillovi a ten sa už sám pred brankárom nemýlil a bolo 1:0. Postupom času bolo vidieť ako hosťom dochádzajú sily. V 65. minúte vnikol do pokutového územia Ľ. Ontko, prebil sa cez obranu hostí a ideálne našiel pred bránou M. Ontka, ktorý technickou strelou upravil na konečných 2:0. Záverom treba povedať, že sa v Krompachoch hral priemerný štvrto ligový futbal. Pred 300 divákmi rozhodoval Juhás.

KROMPACHY: Štovka - Zahuranec, Ďorď, Lesňák - Kurilla, Ľ. Ontko, Mochlár, I. Košč, Varga - M. Ontko, Biľ, striedali: Šmida, Kuriško.

Ľ. ONTKO

RUDŇANY - ŽAKAROVCE 0:3 (0:2)

Nový tréner hostí naordinoval svojmu mužstvu veľmi dobrú taktiku. Žakarovčania trpezlivo čakali na svoju príležitosť, v obrane dobre strážili kanoniera Dunku. Domáci hrali dosť kŕčovito, viazla kombinácia a ich snaha končila na šestnástke, čo prešlo, pochytal brankár Petrík. Dobre príležitosti mali Labanc a Dunka, najväčšiu spálil Macala. V 26. minúte vyzvŕtal obranu Diro a po jeho akcii Belej otvoril skóre derby zápasu. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu rýchlonohý Diro zvýšil na 2:0.

Matný výkon Rudniancov pokračoval aj v druhom polčase a navyše si domáci strelili v 80. minúte nešťastného vlastenca (Schmidt). Pred 350 divákmi rozhodovala Majkuthová. RUDŇANY: Brezovaj - Schmidt, Sasák, Macala - Bilak, Horváth, Vodhanel, Neuvirth, Biskup - Dunka, Labanc, striedali: T. Antal, M. Antal. ŽAKAROVCE: Petrík - Loja, Švarc, Macejko - Škarbek, Hric, Vilčko, Hudák, Jančík - Diro, Belej, striedali: Kollár, Hamrák, Rindoš.

J. PETRUŠKA.

BREKOV - SP. PODHRADIE 0:1 (0:0)

V prvom polčase boli lepším mužstvom domáci. Vypracovali si tri dobré príležitostí na strelenie gólu, ale Tirpák si udržal čisté konto. Opačný priebeh mal druhý polčas. Snaha Podhradčanov bola korunovaná v 60. minúte gólom S. Fábryho. Hostia mali ďalšie šance, ale v ich rozlete ich pribrzdili aj rozhodcovia. Nakoniec si tesné, ale zaslúžené víťazstvo ubránili a najlepším spôsobom prispeli k oslavám životného jubilea predsedu klubu Jozefa Komaru. Pred 400 divákmi rozhodoval Franko.

SP. PODHRADIE: Tirpák - Galovič, Barbuščák, Sedlačko - Grivalský, Ľ. Fábry, Komara, Džubák, S. Fábry - Glevický, Kukoľ, striedal: Haľko.

J. PETRUŠKA

V. LIGA

NÁLEPKOVO - HARICHOVCE 2:0 (0:0)

V obojstranne slušnom zápase bez kariet hostia v prvom polčase boli domácim vyrovnaným súperom. Už v 1. minúte mohol skórovať Bendík, ale obranca hostí vykopol loptu z bránkovej čiary. Domáci neustále útočili, ale mnoho gólových príležitostí poriešil brankár hostí Lipták. V závere polčasu tesne vedľa bránky domácich mieril Hudáček.

V druhom polčase Nálepkovčania zatlačili hostí úplne do defenzívy a v 53. minúte skóroval Bendík. V 63. minúte ďalší gól pridal strelou z 25 metrov Láclav.

Útok za útokom sa valil na brankára hostí, ale množstvo gólových príležitostí nepremenili Soveľ, Bendík, Varga, Göllner a Lapšanský.

Diváci domácich priebežne odmeňovali za dobrú a kvalitnú hru potleskom, s hrou domáceho mužstva boli spokojní. Pred 150 divákmi rozhodoval Pyda.

NÁLEPKOVO: Daniel Göllner, Žiga, Jánoš, Orságh Varga, Plachetka, Láclav, Bendík Soveľ, Opremčák, striedali: Šrenkel, Opremčák. HARICHOVCE: Lipták Kupčík, Keller, Soták, Suchý Pukluš, Hudáček, Brečka, Kašický Staroň, Janečka, striedali: Kaščák, Šmelko

J. PETRUŠKA

KR. PODHRADIE - CHRASŤ n/H 4:0 (2:0)

Zlá predtucha sprevádzala hostí už pred začiatkom zápasu, keď sa im pokazil autobus. Prvá štvrťhodinka stretnutia patrila Chrasťanom, ale bez gólového efektu. Potom už prevzali réžiu zápasu do svojich rúk domáci. Po hrubých chybách v obrane inkasovali hostia prvé dva góly a tretí poistil rozhodca pokutovým kopom. Nevýrazní Chrasťania nakoniec odchádzali z ihriska s prehrou 0:4 a svojím výkonom príliš pod hradom Krásna Hôrka nenadchli. Pred 100 divákmi rozhodoval Štoka. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, L. Jančár, Celec - M. Jančár, Sopkovič, Gardošík, Mihalik, Lipták - Dirda, Filip, striedal: J. Šefčík.

J. PETRUŠKA

V. OPÁTSKE - PRAKOVCE 2:0 (1:0)

JAKLOVCE - PLEŠIVEC 5:0 (2:0)

Jaklovčania vstupovali do zápasu s veľkým rešpektom pred súperom, ktorý v minulých kolách uhral veľmi dobré výsledky. Stretnutie tabuľkových susedov sa začal zvýšenou aktivitou domácich. Už v 5. minúte po peknej kombinačnej akcii a krásnej hlavičke Adamišina sa Jaklovce ujali vedenia. V 17. minúte po prečíslení obrany Plešivca a následnej strele Švartza bolo už 2:0. Tento gól úplne zlomil nie veľmi dobre hrajúcich hostí. Do konca prvého polčasu sa hral prevažne medzišestnástkový futbal, ktorý žiadne vážnejšie gólové príležitosti ani na jednej strane nepriniesol.

Do druhého polčasu nastupovali domáci z Jakloviec s väčším sebavedomím.Už po dvoch minútach sa ocitol v čistej šanci na skórovanie Švartz, ale mieril tesne nad bránu brankára hostí. V 49. minúte sa stav menil opäť. Výborne hrajúci Adamišin najprv povyzvŕtal obrancov Plešivca a potom prehlavyčkoval brankára 3:0. Po tomto góle sa hralo väčšinou na polovici hostí. Jaklovčania si vypracovali viaceré šance. V 65. minúte zavŕšil svoj hetrik Adamišin 4:0. Tri minúty pred koncom po faule na strelca troch gólov Jakloviec, odpískal rozhodca Kolek pokutový kop, ktorý striedajúci Ondáš bezpečne premenil 5:0. Domáci si výbornou hrou toto vysoké víťazstvo zaslúžili, naopak hostia svojim výkonom sklamali. Pred 350 divákmi bezchybne rozhodovala rozhodcovská trojica Kolek, Melicherčík, Gazdová.

JAKLOVCE: König Mário Kandra, Bikar, J. Fabrici, Miloš Kandra Jakubišin, Mastiš, Papcun, Hajduk Švartz, Adamišin STRIEDALI: Kovalčík, Eliáš, Ondáš

V. MIRVAJOVÁ

V. FOLKMAR - SMIŽANY 4:1 (2:0)

Za ideálneho slnečného počasia videlo 250 divákov dobrý futbal. Smižany sa predstavili ako kvalitné mužstvo, ale domáci dokázali, že proti silnému súperovi vedia zabrať. V prvej pätnásťminútovke boli futbalovejší Smižanci, ale v dvoch prípadoch podržal svoje mužstvo dobre chytajúci Petkáč. V 18. minúte po vydarenej akcii Janiga s prehľadom skóroval - 1:0. Potom sa útoky striedali na oboch stranách. V 42. minúte po faule na Budinského zahrávali Folkmarčania priamy voľný kop. Andrejcova strela vypadla gólmanovi hostí z rúk - 2:0.

Do druhého polčasu nastupovali hostia s cieľom zvrátiť pre nich nepriaznivý stav, čo sa im podarilo hneď v úvode zásluhou Uličného. Od tohto momentu sa hralo na polovici domácich, ale v 63. minúte po prečíslení presne trafil Janiga - 3:1. Po tomto góle sa zverenci trénera Pelka upokojili a kontrolovali hru. Na konečných 4:1 stanovil v 89. minúte z pokutového kopu Andrejco. Smižany si za predvedený výkon až takú vysokú prehru nezaslúžili. Slušné stretnutie rozhodoval Ondič. V. FOLKMAR: Petkáč - Tomaško, Kuchár, J. Varga - Andrejco, Ľ. Varga, Bordáš, Janiga, Melník - Budinský, Rindoš, striedal: Klein. SMIŽANY: Jochman - Bobko, Neupauer, Kubus, Hrušovský - Brziak, Puškáš, Majkut, Uličný - Gurčík, Podhoranyi, striedali: Pacanovský, Komara.

I. GREGA

KRÁSNA - SP. VLACHY 4:0 (2:0)

Predpoludňajší piatoligový servis v Krásnej priniesol zásluhou oboch tímov futbal priemernej úrovne. Spišiaci nastúpili bez šiestich hráčov základného kádra. Chýbal zranený brankár Tomaško a hráči Mitrik, Žiga, Pačan, Celec a Lukáš Gonda. Vlašania v takejto okýptnej a improvizovanej zostave nesplnili očakávanie, herne sklamali. Ich obranný rad vyrábal časté chyby a útočná formácia bola svojím výkonom neškodná. Veľavravný je fakt, že hostia v priebehu 90. minút ani raz nevystrelili na bránku domácich.

Tí šili do vedenia už v 15. minúte, keď v šestnástke hral rukou Klešč. Už o desať minút neskôr jasali hostitelia druhýkrát. Po prestávke v 52. minúte center Bereša z pravej strany zúžitkoval Milkovič - 3:0. Po štvrtýkrát skončila lopta v sieti Vlašanov v 76. minúte, po krížnej strele Bereša. Pred 150 divákmi rozhodoval Čerevka. SP. VLACHY: Pavľák - Novák, Ladislav Gonda, Klešč - Šefčík, Horváth, Tomajko, Mišura, Jánoš - D. Labaš, M. Čarnoky, striedali: T. Labaš, Nemčík, Borženský.