Futbalisti Gemerskej Polomy zaznamenali prvé víťazstvo

Sportnet|21. sep 2004 o 00:00

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDIRožňava - V nedeľu pokračovala najvyššia okresná futbalová súťaž 9. kolom. Gemerská Poloma si vybojovala prvé

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDI

Rožňava - V nedeľu pokračovala najvyššia okresná futbalová súťaž 9. kolom. Gemerská Poloma si vybojovala prvé víťazstvo v sezóne. Gemerská Hôrka si pripísala už štvrtú remízu, tentoraz v zápase s lídrom z Dediniek. V ostatných stretnutiach ostali všetky body na domácom trávniku.

Kružná - Betliar

4:2 (2:1)

G: Viola (11 m ), Kerekeš, Rusnyák, Krága - J. Podolinský, Müller (11 m), ŽK: Kónya, Szabó - Ján Gonos, Demko, R: Repaský, DZ: Šmelko, D: 60

Kružná: Salai - Brúgoš, Kováč, Szabó, Parditka, Danko, Rusnyák, Viola, Polyák, Kerekeš, Sendi, striedal Krága

Betliar: Návoj - Kováč, Uharček, Ivanko, Plačko, Ján Gonos, Jar. Podolinský, Jar. Gonos, M. Árvay, Ľ. Árvay, Demko, striedal Müller

V priemernom stretnutí mužstiev z dna tabuľky domáci o víťazstve mohli rozhodnúť už do polčasu. Po rýchlom góle z pokutového kopu, ktorý premenil Viola, nasledovala séria nepremenených šancí v podaní Sendiho a Kerekeša. Útočnej aktivite domácich úspešne čelil hosťujúci gólman Návoj až do 30. min., keď inkasoval po druhýkrát z nemožného uhla po strele Kerekeša. Domáci mohli opäť zvýšiť, ale Sendi prestrelil prázdnu bránu. Hosťom sa podarilo znížiť po peknej hlavičke J. Podolinského. Po zmene strán sa hostia snažili o strelenie vyrovnávajúceho gólu, ale boli to naopak domáci, ktorí v podaní striedajúceho Krágu lacným gólom poistili jednogólové vedenie. V 83. min. z hranice šestnástky prestrelil Návoja v bráne hostí Rusnyák a zvýšil na 4:1. Tri minúty pred koncom po faule Szabóa nariadenú penaltu v prospech hostí bezpečne premenil striedajúci Müller. V závere domáci vynechali ďalšiu šancu, keď hosťujúceho gólmana po krížnej strele Krágu zachránila tyč. Do polčasu sme zahodili päť tutoviek, ale po prestriedaní sme hru oživili v strede poľa a zápas nám nakoniec vyšiel k spokojnosti, povedal po stretnutí hrajúci tréner Kružnej Róbert Kováč.

Slavošovce - Rudná

1:0 (0:0)

G: O. Varga, ŽK: 0 - Šalamon, Vanyo, R: Lucza, DZ: L. Šimko, D: 100

Slavošovce: Organ - Slíž, Skurka, Eštók, Brdár, Vandrášik, Vojtko, Grančák, Tomko, Mihálik, O. Varga, striedali E. Varga, Gažik

Rudná: R. Szöllös - Blaško, Šalamon, Macko, Vanyo, P. Szöllös, Bukovič, Bačo, Šimon, N. Máté, Dávid, striedali Burdiga, Köteles. P. Máté

Vo vyrovnanom zápase sa v prvých minútach mužstvá oťukávali a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V 25. min. unikajúceho O. Vargu zastavil Šalamon len za cenu faulu, za čo videl žltú kartu. V 32. min. mal šancu Slíž, ale lopta len lízala brvno. Hneď na to pon prihrávke Grančáka minul bránu Skurka. Potom sa osmelili aj hostia. V 36. min. centroval sprava Dávid, Blaško nevyužil čistú šancu a domácemu Slížovi sa podarilo odvrátiť na roh. Po zmene strán sa na obraze hry veľa nezmenilo. V 60. min. musel z bránkovej čiary zachraňovať domáci Eštók. O päť minút zachytili domáci súperovu rozohrávku, E. Varga potiahol, nahral O. Vargovi, ktoré obrancovia hostí nedokázali zastaviť a bolo 1:0. V 85. min. vypálil z tridsiatich piatich metrov Vanyo, ale Organovi sa strelu pod brvno podarilo odvrátiť na roh. V samotnom závere ešte po Blaškovom centri dobre zasiahol Organ.

Vyšná Slaná - Dobšiná

2:0 (2:0)

G: Krištof, Kračún, ŽK: Vysoký, Krištof - 0, R: Bakoš, DZ: Krzák, D: 200

Vyšná Slaná: Lindák - P. Rogos, Vysoký, Rokfaluši, Hric. Liptai, M. Vido, Kračún, Fifik, Valko Krišťák, Krištof, striedali Mich. Ambrúž, J. Ambrúž, M. Gallo

Dobšiná: T. Lipták - R. Lipták, Strelka, Lukáč, Rupp, Hronec, Záhoranský, Laurinc, Jakubčo, Faltín, Fabian, striedali Horváth, Barnák

Hostia pricestovali oslabený o Valentka, Grančáka, Surovského, Herška a Čarnokého, ktorí chýbali zo zdravotných príčin. Už v 2. min. mieril ponad Laurinc. Potom zatlačili domáci. Šance Kračúna a Vysokého zostali ešte nevyužité, no v 15. min. domáci uspeli. Prízemný center Valka Krištáka poslal do siete Krištof. Hostia odpovedali o minútu. Po rohu Laurinca hlavičkoval R. Lipták vedľa. V 20. min. zahrával Strelka priamy kop, jeho loptu z tridsiatich metrov poslal R. Lipták hlavou len do brankára. Neuspel ani Záhoranský, ktorý sa ocitol sám pred Lindákom. Pri ďalšej akcii domácich v 25. min. hostia signalizovali ofsajd. Rozhodca mal však inú mienku a Fifikovu prihrávku premenil Kračún na druhý gól. Domáci mali ešte šance, ale T. Liptáka už neprekonali. V druhej polovici stretnutia sa hra najmä zo strany domácich značne pritvrdila. Vyšnoslančania sa viac sústredili na udržanie náskoku. V 65. min. Lindák zlikvidoval trestný kop striedajúceho Barnáka. Rovnako úspešný bol aj T. Lipták po centri M. Galla. V 75. min. si faul M. Vida na Strelku vyžiadal ošetrenie mimo ihriska. Šancu skorigovať mali hostia v 80. min. po rohu Laurinca. Lukáč však hlavičkoval len do brvna a odrazenú loptu poslal Hronec hlavou nad. O dve minúty nemal T. Lipták problémy so slabou strelou Vysokého. Päť minút pred koncom vyrazil brankár hostí strelu P. Rogosa na roh. Do konca sa už nič nezmenilo a domáci si v bojovnom zápase zaknihovali tri body.

Gemerská Poloma - Jablonov n/T

3:2 (2:2)

G: Z. Greško 3 (2 z 11 m) - F. Juhász, Zubrický , ŽK: J. Lišuch - Krompaský, Filipko, Viszlay, DZ: J. Šalamon, D: 100

Polomčania sa dočkali prvého víťazstva až v 9. kole. Oslovili starších hráčov Forgáča a Hatvaníka, mužstvo posilnil M. Šlosár z Betliara ktorí boli kanonierovi Z. Greškovi oporou. Do polčasu v domácom kolektíve viazla súhra a vedenia sa ujali hostia, keď Juhász po samostatnej akcii prekonal Chanasa. Domáci hru postupne vyrovnali a po zahraní rukou v pokutovom území hráčom hostí vyrovnali skóre Z. Greškom z narodenej penalty. Dobre hrajúci hostia sa po druhýkrát radovali z vedenia po úspešnom zakončení Zubrického. Domáci museli opäť doťahovať výsledok, čo sa im ešte do polčasu podarilo. Prenikajúceho Z. Greška zastavil hosťujúci gólman iba za cenu faulu a druhý pokutový kop v podaní Greško znamenal vyrovnanie. Po prestávke tlak domácich narastal, často ostreľovali bránu súpera a Filipka zachránilo od gólu raz brvno ako aj tyč. Rozhodujúceho víťazného gólu sa domáci nakoniec dočkali. Hatvaníkov center našiel pred bránou Z. Greška a ten krížnou strelou prekonal brankára hostí, čím zaznamenal zároveň hetrik.

Gemerská Hôrka - Dedinky

2:2 (2:2)

G: Tóth (11 m), Ádám - Kollárik 2, ŽK: 0 - M. Ogurčák, Smrek, Varga, P. Ogurčák, M. Chabada, R: Fabian, DZ: Lábaj, D: 150

Gemerská Hôrka: Breuer - Király, Szabó Dózsa, Ádám, A. Izák, Lovaš, Tóth, Betík, A. Danielis, Kövesdi, Zsóri, striedali Sz. Danielis, Zs. Danielis

Dedinky: M. Ogurčák - P. Ogurčák, Smrek, S. Ogurčák, Kollárik, J. Pamula, Ľ. Pamula, Varga, Korfanta, Brnčík, M. Chabada

V prvom polčase vychádzali hostia zo zabezpečenej obrany a príležitosti si vytvárali po protiútokoch. Domáci sa do šancí dostávali najmä po trestných kopoch, keď obrana hostí nedovolene zastavovala ich útočníkov. V 15. min. mieril tesne vedľa Tóth. Na konci prvej polhodiny hry dali hostia po hlavičke Kollárika gól, rozhodca ho však pre ofsajd neuznal. V druhom polčase začali lepšie hostia. V 50. min. využil nedorozumenie v domácej obrane Kollárik a hostia viedli. O päť minút na to bol v šestnástke faulovaný Kövesdi a nariadenú penaltu Tóth premenil. Potom zahodili šance Tóth i Ádám, na druhej strane sa nepresadil Ľ. Pamula. V 69. min. Kollárik uvoľnil Vargu, ten centroval na M. Chabadu, ktoré však domáci odzbrojili. Do vedenia sa dostali znova hostia. Center S. Ogurčáka domáci Breuer podcenil a Kollárik ho prehlavičkoval. O vyrovnanie na konečných 2:2 sa v 80. min. postaral po rohu Tótha hlavičkou Ádám. V zápase sa veľa bojovalo a hralo sa v búrlivej atmosfére. Proti lídrovi sme nastúpili so želaním uspieť. Bohužiaľ po chybách v obrane sme ťažko doháňali. Získali sme remízu, ale pri troche šťastia to mohlo byť aj víťazstvo. Od súpera sme očakávali lepší a menej zákerný výkon, povedal tajomník Gemerskej Hôrky Tibor Balázs a dodal, vedenie nášho klubu ako nováčik nechápe, prečo nám z ôsmych zápasov štyrikrát menili rozhodcov.

Krh. Dlhá Lúka - Brzotín

3:1 (2:0)

G: Šoltés, Gebe, Rigó (11 m) - Kočiš, ŽK: Csobádi, Gebe, T. Ambrúzs, Parditka - Kováč, Kónya, R: Gallo, DZ: Bobrík, D: 100

Krh. Dlhá Lúka: Roxer - Mir. Péči, Šoltés, Ambrúž, Csobádi, Bernáth, Rigó, Parditka, Mar. Péči, Tóth, Gebe, striedali Pančuchár, Anna, M. Dunka

Do polčasu sa hralo v réžii domácich futbalistov a ich snahu a tlak zúročil na strelenie vedúceho gólu v 20. min. z priameho kopu ukážkovou strelou do vinkla Šoltés. O desať minút neskôr zvýšil Gebe, keď z voleja mieril k pravej tyči. Hostia dvakrát pohrozili Kočišom, ale ten vyslal obe strely nad domácu bránu. Po zmene strán hostia ožili, darilo sa im hlavne v strede poľa, ale chýbal im dôraz v zakončení. V 60. min. po faule na Bernátha domáci Rigó penaltu aj po opakovaní bezpečne premenil. Čestný gól hostí zaznamenal Kočiš, ktorý po priamom kope ponad múr skóroval.

Lipovník - Dlhá Ves

2:1 (1:1)

G: Grecmacher, Barczi - Blatník, ŽK: bez, R: A. Farkaš, DZ: Kerekeš, D: 70

Lipovník: Tóth - Kováč, Barczi, Szücs, Korintuš, Szabó, M. Podracký, Fábián, Orosz, Klinko, Grecmacher, striedal Dubovan

Dlhá Ves: Paulínyi - Dusza, T. Segyo, Csotó, Blatník, Arp. Pomaj, Att. Pomaj, V. Ferdinand, Máté, V. Segyo, R. Ferdinand, Péntek, striedal A. Ferdinand

Domáci sa vedenia ujali už v 4. min. Strieľaný center Fábiána prešiel popod nohy hráčov k Grecmacherovi a ten s prehľadom skóroval. Potom si domáci vytvorili sériu šancí, ale hostia odvrátil tak pokus Grecmachera, tak Fábiánovu strelu i Podrackého hlavičku. Hostia v 18. min. vyskúšali tóth, ktorý síce Duszovu strelu neudržal, ale Kováč odvrátil na roh. Vyrovnanie priniesla 28. min. Po rohu mieril z voleja Blatník presne k tyči. Potom sa hra presunula medzi šestnástky. V závere polčasu mohol dvakrát skórovať Klinko. Aj v úvode druhej polovice mohli sa mohli domáci presadiť, ale Klinko aj Dubovan mierili vedľa. V 55. min. po centri Att. Pomaja nastrelil z voleja R. Ferdinand brvno. V 66. min. zahrával Fábián spoza šestnástky priamy kop, ale Grecmacher v čistej šanci netrafil. V 75. min. vystreli z uhla tesne vedľa V. Ferdinand. V poslednej štvrťhodine domáci zatlačili súpera a výsledkom bol víťazný gól v 86. min. V skrumáži po centri Fábiána sa najlepšie zorientoval Barczi a zblízka skóroval. Vo zvyšných minútach sa domáci sústredili na obranu a víťazstvo udržali.