V domácom prostredí Košičania s plným bodovým ziskom, Poprad poriadne nakúpil

Sportnet|22. sep 2004 o 00:00

Košice - Včera ST extraligy pokračovala stretntuiami 3. kola v ktorom sa viac darilo hostiteľom.HC Košice - HK 36 Skalica 5:2 (2:0, 1:0,

HC Košice - HK 36 Skalica 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Košice - Košickí hokejisti hrali v druhom domácom vystúpení v prvej tretine tri presilovky a dve z nich využili. Nadviazali tak na úspešné ťaženie v početnej výhode z Trenčína. Tučeka v Skalickej bráne načal Nádašdi. Potom mal dobrú príležitosť Sabol, ale jeho strela minula hosťujúcu bránku. Počas ďalšej presilovky sa pár sekúnd s pukom maznal Šimurda, hosťujúci hráči si ho nevšímali a tak sa oprel do strely a bolo 2:0. Tretí gól mohol pridať Gajdoš ale prestrelil, domáci brankár Petrík musel zase zasahovať pred Kelnerom. Aj v úvode druhého dejstva sa zaskvel Petrík, keď skrotil Jarolína. Košičan Dravecký sa v 24. min. ocitol pred súperovou svätyňou osamotený, ale trafil len Tučeka. Teč jeho spoluhráča Sabola v 26. min. letel tesne vedľa žŕdky. Počas skalickej presilovky podnikli domáci nevinne vyzerajúci protiútok. Ľahkú strelu Rusnáka zabudol Tuček dôkladne prikryť a Sabol to potrestal tretím gólom. Činiť sa musel aj Petrík, keď v oslabení hasil pred Hartmannom. V 43. min. si vymenili puk Bicek s Bulikom a Hvíla s prehľadom skóroval. Prišlo však nepochopiteľné poľavenie domáceho mužstva. Záhoráci ho využili, keď im 28 sekúnd stačilo na vsietenie dvoch gólov. To bol pre Košičanov signál aby sa zmobilizovali, súpera už k záverečnému tlaku nepustili, naopak v poslednej minúte po spolupráci prvého útoku uzavrel stretnutie piatym gólom Kroták.

Góly: 13. Nádašdi (Kledrowetz), 16. Šimurda (Kledrowetz, Š. Rusnák), 28. Sabol (Š. Rusnák), 43. Hvíla (Bicek, Bulik), 60. Kroták (Kmiť, Sabol) - 46. Jarolín (M. Ivičič), 46. Mrena (Višňovský). Vylúčení 6:4, presilovky 2:0, oslabenia 1:0, rozhodovali D. Kont - Mášik, Rohoň, 1800 divákov. HC Košice: Petrík - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vantroba, Šterbák, Vorobel, M. Varga, Nádaždi - Ľ. Sabol, Kroták, Kmiť - Š. Rusnák, Caban, Šimurda - Bicek, Bulík, Hvíla - K. Kováč, Gajdoš, Dravecký. HK 36 Skalica: Tuček - M. Ivičič, Flamík, Komárek, Galvas, Bukna, Stehlík, R. Sloboda, P. Ivičič - Kocák, Jarolín, Hartmann,

Zálešák, Mrena, Liška - T. Višňovský, Kelner, Malík - Mikuš, Prošvic, Čársky.

Tomáš TÓTH

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 0:8 (0:3, 0:4, 0:1)

Poprad - Hviezdami nabitá Dukla dala hneď v úvode najavo kto bude v Poprade pánom na ľade. Domáci sa pustili do súboja so silným protivníkom príliš otvorene a po prvýkrát pykali už v 5. min., keď Lezo po rýchlej kombinačnej akcii otvoril skóre duelu. V 7. min. sa popradskému publiku po prvýkrát predstavil Gáborík a presne umiestnenou strelou vymietol pavučinu z pravého rohu Kožuchovej svätyne. O minútu nato Hlinka po ďalšom rýchlom úniku vyhnal Kožucha z popradskej brány. Aj druhá tretina sa niesla v znamení Trenčanov, ktorí si urobili z popradskej brány doslova strelnicu. V rozpätí šiestich minút sa dvakrát zapísal do listiny strelcov Hossa. V 33. min. po najkrajšej akcii celého stretnutia skóroval do opustenej brány domácich Demitra. Lahôdkou bol aj druhý Gáboríkov gól po samostatnej akcii v závere druhej časti hry. Tretia tretina sa prakticky už len dohrávala a bez hviezdneho tria Hossa, Gáborík, Demitra boli Popradčania svojmu súperovi ako tak vyrovnaným partnerom. V 60. min. uzavrel gólový účet duelu Koložváry.

Góly: 5. Lezo (Gáborík), 7. Gáborík (Janík, Lezo), 8. Hlinka (Hanzal, Zlocha), 25. Marián Hossa (Fabuš, Šmidriak), 30. Marián Hossa (Demitra), 33. Demitra (Kóňa, Koložváry), 37. Gáborík, 60. Koložváry (Kóňa, Melichárek) vylúčení: 6:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beniač - Halecký, Miľovčík, 3850 divákov. POPRAD: Kožuch (7. Hurajt, 41. Kožuch) - Rusnák st., Javín, Fabián, Jurčo, Bambúch, Klepáč, Turan, Viazanica - Pavličko, Halaj, Zavacký - Slaninák, Žemlička, Jurínyi - Faith, Ihnačák, Kubenko - Misál, Rusnák ml., Štolc. TRENČÍN: Hála - Heš, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Janík, Mikuš - Hlinka, Hanzal, Zlocha - Hossa, Demitra, Fabuš - Gáborík, Opatovský, Lezo - Koložváry, Melichárek, Kolňa. Od 41. Trenčín bez Hossu, Demitru, Gáboríka.

Ján Faith (tréner Popradu): "Ťažko sa rozpráva po takejto zahanbujúcej prehre. Vedeli sme že súper je veľmi silný a momentálne azda najsilnejší v lige, ale to neospravedlňuje náš výkon. Hrali sme veľmi slabo, bojazlivo a nemôžeme sa na nič vyhovárať."

Richard HUDEČEK

Spartak Dubnica - HK 32 Lip. Mikuláš 2:7 (0:3, 0:4, 2:0)

Dubnica - Mikuláš začal stretnutie náporom, ktorý už v 5. minúte využil Pleva a o tri minúty sa po odrazenom puku od domáceho obrancu dostal sám pred brankára Krátky a zvýšil na 2:0. Domáci ďalej vyrábali chyby, ale hostia ich nedokázali využiť. Druhú tretinu začali lepšie domáci, ale hokejové umenie netrvalo dlho a hostia v tréningovom tempe postupne pri presilových hrách zvyšovali svoj náskok. V tretej tretine domáci zvýšili svoje úsilie, kedy sa hral rýchlejší hokej a výsledkom toho bol aj gól domácich v početnej prevahe, keď Žitňanský odrazený puk od mantinelu po strele Česneka umiestnil za Lacov chrbát.

Góly: 52. Žitňanský (Česnek), 56. Kolínek - 5. Pleva (Plch, Bača), 8. Krátky (Hovorka), 19. Kriška (Plch, Pleva), 27. Urban (Kopecký), 28. Šebo (Bača), 33. Fatyka (Huna, Trochta), 38. Bartík (Huna), vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše Bezecný (Dubnica) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: F. Mihálik ml. - Mészáros, Tvrdoň, 1420 divákov. Dubnica: Nemčák (10. Gabaš) - Česnek, Potáč, Čop, Mainer, Jakab, Stančok, Laurečík, Bezecný - Kolínek, Žitňanský, Kristín - Šimčík, Vodrážka, Nemec - Ižvolt, Sivák, R. Sýkora - Bobík, Matejka, Bohucký. MHk 32: J. Laco - I. Droppa, Bača, Fatyka, Urban, P. Lištiak, M. Tomas, Kadlubiak - Plch, Pleva, Kriška - Kopecký, Trochta, Rudolf Huna - T. Krátky, M. Hovorka, Šebo - Miklík, Bartík, Mravec.

HKm Dynamax Nitra - HKm Zvolen 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)

V Nitre sa hral vynikajúci hokej. Prvá polovica stretnutia patrila Zvolenu, kým druhá domácemu HKM. Už v 28. sekunde sa ujali hostia po chybe obrany vedenia. Nitrania sa ešte ani nestihli spamätať a Cibuľa nechytateľne zvýšil. V 19. minúte hodil Fikrt hokejku, za čo nasledovalo trestné strieľanie, ktoré však Igor Majeský nepremenil. V polovici stretnutia L. Čierny zvýšil už na 0:3, ale dve minúty pred druhou prestávkou sa prvýkrát v oslabení tešili aj domáci po strele Kollára. Hneď v úvode tretieho dejstva Milo znížil strelou k žrdi už na rozdiel jediného gólu a vzápätí Kolník využil presilovku 5:3 a začínalo sa od začiatku. V samotnom závere riadneho hracieho času Čacho nepremenil samostatný nájazd a tak v predĺžení prišiel trest, keď Škuta prestrelil vynikajúco chytajúceho Michala Fikrta v bránke Dynamaxu.

Góly: 38. Kollár (Ľ. Kolník), 42. Milo (Socha), 46. G. Saliji (Socha, Milo) - 1. Plavucha (Igor Majeský, Voskár), 9. Cibuľa (Török, Šechný), 35. L. Čierny (Škvaridlo), 64. Škuta (Škvaridlo, Weissmann) vylúčení: 8:10, navyše: I. Majeský (Zvolen) 10 min za napadnutie hokejkou, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország - Gajan, Kubuš, 3041 divákov.

Nitra: Fikrt - Petrina, Vlk, Milo, Socha, P. Slovák, J. Kováčik, B. Majeský, Gábriš - Poljaček, T. Chrenko, Čacho - Ľ. Kolník, Kollár, G. Saliji - Pupák, M. Štefanka, Podstavek - S. Saliji, M. Chrenko, Strapko. Zvolen: Križan - Babka, L. Čierny, Štork, Jasečko, Harabín, Škuta, Velebný - Igor Majeský, Voskár, Plavucha - Cibuľa, Šechný, Török - Škvaridlo, Klouda, Weissmann - J. Čierny, Mahdalík, Rajčák.

MsHK ŠKP Žilina - Slovan Bratislava 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Úvod stretnutia, ako aj celá prvá tretina patrila domácim, ktorí ju dokázali aj gólovo zužitkovať. A to už v 7. min po Gronovej akcii, ktorý potiahol puk po pravej strane až do rohu ihriska a po jeho prihrávke už osamotený Kontšek vedel, čo s pukom a otvoril skóre stretnutia. Dokonalý brejk sa podaril Žilinčanom jeden a pol minúty pred koncom prvej tretiny, ktorý pohotovo premenil presnou strelou Lažo. Zlomový moment nastal v 29. min, keď bol na 5 minút a do konca stretnutia vylúčený Lažo a po minúte presilovky rozhodca Lokšík vylúčil ďalšieho Žilinčana Búřila, no a presilovku 5:3 už hokejisti z hlavného mesta pohodlne využili a znížili na 1:2 gólom Nemčického. Žilina odpovedala už po troch minútach tým najlepším spôsobom, strelením tretieho gólu po individuálnej akcii Berana. Hosťom sa ani v záverečnej power play nepodarilo vynútiť predĺženie, naopak mohli inkasovať do prázdnej brány z hokejky Kontšeka, no ten netrafil.

Góly: 7. Kontšek, 19. Lažo, 34. Beran - 30. Němčický, 53. Macho. Rozhodovali: Lokšík - Müllner, Junek, vylúčení: 1:0, navyše Lažo (Žilina) 5+DKZ za napadnutie protihráča, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedania: od 29. Žilina bez Laža - od 41. Slovan bez Slobodu, Hančáka, Špilára, Kokavca a Fábryho, 1951 divákov. MsHK ŠKP Žilina: Šimonovič - Búřil, Dlouhý, Kusovský, Škorvánek, Cebák, Rešetka, Kolba, Brincko - Lažo, Beran, Kontšek - Krajčí, Troliga, Král - Rehák, Húževka, Gálik - Oravec, S. Gron. Slovan: Rybár - Ľ. 0Višňovský, K. Sloboda, Pavlas, Jendek, Horáček, Tabaček, Hecl, Hančák - M. Hudec, Kapuš, Němčický - Špilár, Hujsa, Kuľha - Junas, Jánoš, R. Školiak - Kokavec, Macho, Fábry.

Domov»Sportnet na východe»V domácom prostredí Košičania s plným bodovým ziskom, Poprad poriadne nakúpil