Zemplínčania vojakov neprekvapili

Sportnet|23. sep 2004 o 00:00

Košice - Výsledky prvého kola Slovenského pohára vo futbale:Čaňa - Kremnička 2:3 (2:1)Čaňa - Hŕstka divákov videla veľmi dobrý zápas, v ktorom

Košice - Výsledky prvého kola Slovenského pohára vo futbale:

Čaňa - Kremnička 2:3 (2:1)

Čaňa - Hŕstka divákov videla veľmi dobrý zápas, v ktorom boli domáci treťoligisti favorizovanému súperovi viac ako vyrovnaným súperom. Hoci hostia dosiahli vedúci gól už v 1. min., keď vyrazenú loptu ľahko poslal do siete skúsený Rusnák, domácich to nezlomilo a v ďalších minútach zápasu boli lepším mužstvom. Vytvorili si množstvo gólových príležitostí, ktoré však zneškodnil výborne chytajúci Juračka. Vyrovnanie prišlo v 24. min., keď presný Paulinského center poslal hlavou za Juračkov chrbát Setinov. Vedúci gól domáci dosiahli v 37. min., keď úspešným exekútorom pokutového kopu bol Sokoli. V druhom polčase hostia otočili skóre po presných zásahoch v 48. min. Chromého a v 67. Haviara. Napriek zvýšenému úsiliu domácich sa už diváci ďalšieho vyrovnania nedočkali.

Góly: 24. Setinov, 37. Sokoli (11 m) - 1. Rusnák, 48. Chroma, 67. Haviar. ŽK: Paulinský - Vaculčiak. Rozhodoval Mriglot pred 150 divákmi.

ČAŇA: Piroško - Sokoli, Buchlák, Šoltés, Palenčár, Hric (75. Jurek), Paulinský, Köver (82. Lučkai), Šándor (77. Zubko) - Setinov, Juhás.

KREMNIČKA: Juračka - Vaculčiak, Chroma (87. Murín), Sokol, Kulfa, Haviar, Mořingl, Országh, Kulišiak (48. Hirka) - Rusnák (38. Pagáč), Pavlík.

František Hoholko (tréner Čane): "Splnili sme to, čo sme si predsavzali - potrápili sme favorita, odohrali dobrý zápas, ktorý sa musel divákom páčiť. Škoda druhého polčasu, mohlo sa zrodiť prekvapenie."

Jozef BOROVSKÝ

Michalovce Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Michalovce Od začiatku bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku. Banská Bystrica mala hru v rukách, no kvalitu zápasu v prvom polčase to neovplyvnilo. Diváci sa nemali veľmi načo pozerať, negatívom zápasu bola nezavinená zrážka hlavami medzi Semeníkom a Horvátom, po ktorom oboch museli zašívať. V 21. minúte padol jediný gól zápasu, keď sa po centri Leitnera z ľavej strany presadil strelou k žrdi striedajúci Chrenovský. Krátko nato bol opäť mladý Chrenovský v akcii, no tentoraz jeho hlavičku vyškriabal spod brvna výborný brankár Belán. Po polhodine hry dostal v priebehu štyroch minút domáci stopér dve žlté karty za hranie rukou a musel sa z ihriska porúčať. Po prestávke sa úroveň hry zlepšila, Michalovčania napriek oslabeniu sympaticky bojovali, no skúsenejší súper ich takmer k ničomu nepustil. Vo zvyšnom priebehu zápasu s prehľadom kontroloval jeho priebeh a nebyť vychýlenej mušky, mohla Dukla v srdci Zemplína zvíťaziť aj výraznejším rozdielom.

Pred 3027 divákmi rozhodoval Kačenga. Gól: 21. Chrenovský. ŽK: Kročko, Sukovský Jakubko, D. Tóth, Libič. ČK: 34. Sukovský (po druhej ŽK)

ŠK Zemplín: Belán Kročko, Horvat (10. Marcin, 46. M. Lukáč), Sukovský, Juhás Uhľár (72. Kozár), Capík, Šafranko, Devečka M. Tóth, Lazúr.

Dukla: Zajac Penov, Kentoš, Dzúrik, D. Tóth Pečovský, Svintek, Kulík (75. Libič), Leitner Jakubko, Semeník (10. Chrenovský).

Jozef Škrlík, tréner Michaloviec: "Banská Bystrica zvíťazila zaslúžene, počas celého zápasu nás takmer k ničomu nepustila. Úrovni stretnutia neprospelo zbytočné vylúčenie Sukovského, ktoré bolo zo strany rozhodcu veľmi prísne. Moji zverenci napriek oslabeniu bojovali, no na kvalitného súpera jednoducho nemal. Dukle želám veľa šťastia v ďalšom účinkovaní v Slovenskom pohári."

Jaroslav ČÚRNY

FC ViOn Zlaté Moravce - ZTS Dubnica 0:0 - na pok. kopy: 3:1, Slovan Nemšová - Inter Bratislava 0:2 (0:2), góly: 15. Halenár, 42. Tomčák, Slovan Duslo Šaľa - DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0) - na pok. kopy: 4:3, góly: 8. Semanko - 77. Zlacký. Rapid Bratislava - Slovan Bratislava 0:1 (0:0), gól: 58. Varadín.