Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Česť gemerských piatoligistov zachraňovali futbalisti Krásnohorského Podhradia

Krh. Podhradie/Štítnik/Plešivec - Cez víkend boli na programe stretnutia 7. kola v Juhozápadnej piatoligovej skupine. Najviac sa darilo futbalistom

Krásnohorského Podhradia, ktorí zdolali tretí celok tabuľky Chrasť n/H. rozdielom triedy. V derby nováčikov uspeli Jaklovce a Štítnik K.T. podľahol poslednému celku tabuľky Helcmanovciam iba najtesnejším rozdielom.

Krh. Podhradie - Chrasť n/H.

4:0 (2:0)

G: Domik, Filčák, Almáši (11 m), Štefán, ŽK: bez, R: Štofka, D: 150

Krh. Podhradie: Almáši - Kontra, Bulík, Mišura, Ambrózy, Domik, Kún, Deméň, Lázár, Filčák, Rencsok, striedali Štefán, Elek

Chrasť n/H.: M. Ševčík - P. Ševčík, Mihalík, L. Jančár, Celec, M. Jančár, Sopkovič, Filip, Dirda, Lipták, Gavrdošík, striedal J. Ševčík

V priemernom stretnutí sa hralo slušne a bez napomínaní. Domáci začali vo svižnom tempe a už v úvodnej minúte musel gólman hostí čeliť strele Domika. V 23. min. po chybnej rozohrávke hostí vybojoval loptu Kontra a jeho center zúžitkoval na strelenie vedúceho gólu Domik. O desať minút neskôr Lázár vysunul Filčáka a ten zvýšil strelou k vzdialenejšej tyči. Ďalšie dve následné šance však už zahodil a polčasový výsledok sa nezmenil. Hostia, ktorí na stretnutie nastúpili v značnom psychickom rozpoložení, nakoľko im autobus niekoľko kilometrov pred Krásnou Hôrkou vypovedal službu bránu Almášiho do polčasu vážnejšie neohrozili. Po prestávke mal gól na kopačke Kontra, ktorý po Domikovom centri vyslal loptu k tyči a brankár hostí Ševčík musel odvracať na roh. V 53. min. sa v súboji o loptu nezavinene zranil Ambrózy a musel byť prevezený do nemocnice na ošetrenie. Domáci poľavili z čoho mohli ťažiť hostia, ale neúnavný kapitán hostí Sopkovič ani Dirda sa nepresadili. V 62. min. unikol po krídle Deméň ,jeho centrovanú loptu si spracoval Rencsok, ale v snahe obstreliť brankára hostí tesne minul aj bránu. O desať minút neskôr po faule Celeca na Rencsoka z nariadeného pokutového kopu zvýšil Almáši na 3:0 prízemnou strelou k ľavej tyči. Gólový súčet uzavrel striedajúci Štefán, ktorý nekompromisne skóroval po krídelnom centri Rencsoka. Domácim chýbal Jurini, ktorý si odpykával trest za udelenú červenú kartu. "Odčinili sme zlý výkon z derby stretnutia s Plešivcom i keď nebol ešte stopercentný. Víťazstvo sme si zaslúžili, nakoľko sme boli o triedu lepší", povedal po zápase tréner Krh. Podhradia Ladislav Deméň. Strelci :Ambrózy, Filčák po 3, Rencsok, Almáši po 2, Domik, Lázár, Štefán po 1 góle.

6. Krh. Podhradie732213:611

doma431010:110

vonku30123:51

Krh. Podhradie cestuje do Nálepkova.

Helcmanovce - Štítnik K.T.

2:1 (2:0)

G: R. Maliňák, Tóth - M. Gallo (11 m ), ŽK: M. Kuchár - Macko, Čižmár, R: Kočiščák, D: 150

Štítnik K.T.: Dorkin - Z. Zdechovan, Macko, Szolos, Brdársky, Čižmár, Milko, Fatľa, Turcsányi, M. Gallo, J. Zdechovan, striedali Mich. Gallo, Marchevský, Krága

Domáci sa od úvodu snažili o strelenie vedúceho gólu, čo sa im v 12. min. stretnutia aj podarilo. Po zahraní rohového kopu skóre hlavou otvoril Maliňák. Za hostí sa v šanci ocitol B. Milko, ale rýchlejší Ustohal ho odstavil čistým obranným zákrokom. Domáci hrali tvrdo, čom im hlavný arbiter často toleroval. V 27. min. mali ďalšiu šancu, ale Pisko nastrelil iba brvno. V záverečnej minúte polčasu gólom do šatne poistil tesné vedenie Tóth, keď z blízka zakončoval ponad Dorkina. Po zmene strán sa hralo v réžii hostí a domáci si už žiadnu vážnejšiu šancu nevypracovali. Štítničanom sa i napriek tlaku podarilo skórovať až v závere stretnutia. V 84. min. najprv B. Milko hlavou zasiahol brvno prázdnej brány, ale po odrazenej lopte a následnom závare sa domáci ubránili. Tri minúty pred koncom za faul v šestnástke na prenikajúceho B. Milka mali hostia výhodu penalty. Z nariadeného pokutového kopu znižoval M. Gallo. Za niekoľkonásobné striedanie ani za ošetrenie hráčov na ihrisku rozhodca minúty nenastavil. "Boli sme radi, že sme zápas dohrali bez zranení. Rozhodca pripustil miestami tvrdú hru zo strany domácich, zákroky síce odpískal, ale na karty bol skúpi", uviedol po stretnutí vedúci mužstva Štítnika K. T. Ilko Minčev. Strelci: M. Gallo 5, J. Gonosz st., Čižmár, Krága,. Fatľa, Milko po 1 góle.

10. Štítnik730410:129

doma32014:36

vonku41036:93

Štítnik K.T. sa v nedeľu predstaví na pôde Harichoviec.

Jaklovce - Plešivec

5:0 (2:0)

G: Adamišin 3, Švartz, Ondaš (11 m), ŽK: Kandra - Pástor, Kováč, Bartuš, R: Kolek, D: 350

V stretnutí dvoch nováčikov a tabuľkových susedov začali aktívnejšie domáci. Už v závere úvodnej päťminútovka viedli po hlavičke Adamišina. V 17. min. po prečíslení zvýšili Švartzom. Polčas sa dohrával bez ďalších šancí a hra sa sústreďovala prevážne v strede poľa. Po zmene strán domáci pridali ďalšie tri góly. Hetrikom sa prezentoval Adamišin a v závere z nariadeného pokutového kopu uzavrel stav stretnutia Ondaš. Hostia z Gemera svojou hrou sklamali a nepotvrdili dobrú formu z predošlých stretnutí. Strelci: Poštár 5, Pulen 4, N. Kubík 2, A. Kovács, Szanisló, Horváth po 1 góle.