stredu po piatich rokoch boja s rakovinovým ochorením prostaty. Smrť zasiahla 55-ročného Johna Cummingsa, ako sa volal v civile, počas spánku v jeho dome v Los Angeles.
Kultová kapela The Ramones sa po viac než 20 rokoch účinkovania rozlúčila s fanúšikmi platňou s príznačným názvom Adios Amigos! Bolo to v roku 1995. K žiadnemu návratu už nedošlo a dnes je, žiaľ, stopercentne isté, že už ani nedôjde. Koncom apríla 2001 sme písali smutnú správu. Joey Ramone (vlastným menom Jeffrey Hyman), spevák a zakladateľ Ramones, zomrel. Dôvodom bola rakovina lymfatických uzlín.
V júni 2002 zomrel ďalší člen pôvodnej zostavy Dee Dee Ramone (Douglas Colvin). Ako 49-ročný sa pravdepodobne predávkoval drogami. Dee Dee bol autorom podstatnej časti klasického repertoáru skupiny Ramones, od ktorej odišiel po vydaní úspešnej platne Brain Drain a skúšal šťastie ako raper Dee Dee King (v roku 1989 vydal album Standing In The Spotlight).
Tretím z kvarteta Ramones je spomínaný gitarista Johny Ramone. Pre úplnosť dodajme, že žijú len bubeníci (vymenili sa asi piati), vrátane zakladajúceho Ritchieho Ramona (vlastným menom Richard Stern), pôvodne manažéra, následne nového (niektoré zdroje ho uvádzajú ako spoluzakladateľa) bubeníka Tommyho Ramona (Tamás Erdélyi), či neskoršieho Martyho Ramona (Marc Bell). Marc Bell je dodnes hudobne aktívny, hrá s kapelou Misfits, ktorá nedávno koncertovala v Prahe.
Ramones sa síce nikdy nedostali do Top 40 svojimi piesňami a albumami, zato si však našli svojich priaznivcov na oboch brehoch Atlantiku už od prvých albumov (The Ramones, Leave Home, Rocket To Russia, Road To Ruin). Kapela úspešne surfovala medzi popom a harcorom, medzi mainstreamom a undergroundom, jej jednoduchá a chytľavá muzika a jasné refrény privádzali do varu fanúšikov a rešpektovali ju aj kritici. Po prvotnej vlne úspechu sa nevyhla kríze, ktorá vyvrcholila v období vydania platne produkovanej slávnym Philom Spectorom End Of Century (1980).
Návrat na výslnie sa skupine podaril v roku 1984 mimoriadne vydareným albumom Too Touch Too Die. Je to priam symbolické - názov jednej z najlepších radových platní je "Too Touch Too Die" - teda "Príliš tvrdý na to, aby zomrel". Názov platne a piesne bol venovaný práve nedávno zosnulému Johnnymu. Bol prepadnutý na ulici a zbitý do bezvedomia. V nemocnici, s rozbitou hlavou, bojoval o život. Po komplikovanej operácii sa to však podarilo a stihol aj nahrávanie spomínanej platne. A nielen jej, členom The Ramones bol až do ukončenia činnosti kapely.
Je teda zrejmé, že The Ramones sa už nikdy dajú dokopy, leda tak v rockovom nebi. Táto kapela vznikla v roku 1974. Vďaka tomu, že jej členovia neboli príliš zručnými hudobníkmi, stavili na tri, štyri akordy a vznikol štýl, ktorý v rokoch 1976 - 77 prerazil celosvetovo vďaka anglickým Sex Pistols. The Ramones dodnes patria medzi kapely obľúbené po celom svete. Hlásia sa k nim mnohí hudobníci, napríklad Motörhead, ktorí im venovali skladbu. Krátko pred smrťou Johnnyho sa konal v jeho meste spomienkový koncert k 30. výročiu Ramones, kde si na tieto hviezdy svetového punku zaspomínali napríklad Red Hot Chilli Peppers či veľký fanúšik kapely Eddie Vedder z Pearl Jam. Ramones ovplyvnili množstvo punkových skupín z celého sveta a pred dvoma rokmi sa dostali aj do rock´n´rollovej siene slávy. Uviedol ich tam práve gitarista Johnny Ramone.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.