Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Zápas jesene Teplička - Margecany nemal víťaza

Spišská Nová Ves - Šlágrom ôsmeho kola bol súboj tímov z čela tabuľky Tepličky a Margecian. Nakoniec sa stretnutie skončilo remízou. Strelecky sa

nedarilo hosťujúcim mužstvám, ktoré zaznamenali len tri góly. Činili sa Jamníčania, keď zdolali Hrabušice vysoko 5:0. Dopoludňajšie víťazstvo Slovana Gelnica znamenalo, že sa bodovo dotiahli na druhé Margecany.

TEPLIČKA - MARGECANY 1:1 (0:0)

Za zvukom tónov Ligy majstrov nastúpili doteraz dve neporazené mužstvá na "zápas jesene". Prvý polčas zaostal za očakávaniami. Hostia sa viac zamerali na pozornú obranu a spoliehali sa na rýchle protiútoky. V obidvoch mužstvách však viazla presná kombinácia a prihrávka. Snaha domáceho mužstva končila väčšinou na šestnástke hostí. Prím hrali hlavne obrany, v tej domácej dominoval skúsený Uhrinovský na druhej strane kapitán Vaščák. Jediné vážnejšie akcie v prvom polčase priniesla 15. minúta a Melegov strelecky pokus na druhej strane nepresný Keruľov gólový pokus.

Trpezliví hostia aj v druhom polčase hrali veľmi dobre takticky a svojej šance sa dočkali v 75. minúte, keď S. Sokolský strelil ich dôležitý gól. Na konečných 1:1 vyrovnal v 85. minúte Melega. Pred 350 divákmi rozhodoval Gavalier. TEPLIČKA: Gorbár - Ondruško, Uhrinovský, Timko - Holečko, Cpin, Dolnačko, Melega, Bigoš - Lesnický, Hamrák, striedal: Sucheňák. MARGECANY: Graban - B. Macko, Staššík, H. Macko - Hrubý, Vaščák, Nigut, Suslov, Kruželák - S. Sokolský, Keruľ, striedal: J. Sokolský.

SLOVAN GELNICA - BYSTRANY 3:0 (0:0)

Zápas lepšie začali Gelničania, ale v polovici prvého polčasu hostia hru vyrovnali, ale 250 divákov v prvej štyridsaťpäťminútovke gól nevidelo, hoci obidve mužstvá na to mali dostatok gólových príležitostí. Po zmene strán otvoril gólový účet v 55. minúte Kontroš. Deväť minút pred koncom využil chybu brankára hostí Klein a Gelničania viedli 2:0. Poistku v podobe tretieho gólu pridal v 90. minúte Petro. Dopoludňajšie stretnutie rozhodol Kalinský. SLOVAN GELNICA: Pavlovič - Sewczuk, Rejdovjan, Ogurčák - Klein, Ľ. Hofman, Mikluš, Kralik, Kontroš - Petrík, Tomaško, striedali: Danielis, B. Hofman, Petrov. BYSTRANY: Pavol - Mikula, Forgač, Lukáč - Jochman, Chlebovec, Brajerčík, Olejník, Ján Suchý - Jozef Suchý, Pavlík, striedali: Gonda, Filip.

JAMNÍK - HRABUŠICE 5:0 (3:0)

alebo Čujovci - Hrabušice 5:0.

Už pre Jamníčanov v tradičnom čase o 10.30 hod. privítali hostí z Hrabušíc. Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu Drábika mali réžiu vo svojich rukách domáci, ktorí viedli od 5. minúte zásluhou Mareka Čuja. Po polhodine hry prišli chvíle Milana Čuja. V 31. minúte zvýšil na 2:0 a parádnou strelou v 41. minúte upravil na polčasových 3:0.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hostia boli v útoku bezzubí, najväčšiu šancu spálil v 73. minúte Švirloch, keď zblízka trafil len do brankára. V 75. minúte mali domáci výhodu pokutového kopu. Tradičný exekútor Miroslav Farkašovský má trest a tak ho úspešne nahradil Ján Čuj - 4:0. Dobrý výkon Jamníčanov korunoval gólom na 5:0 po ideálnej prihrávke D. Farkašovského ďalší zástupca Čujovcov - Slavomír. Stretnutie rozhodoval Drábik. JAMNÍK: Jaro Macejko - Fassinger, J. Čuj, Marek Čuj - Macejko, Ľ. Farkašovský, Milan Čuj, S. Čuj, Kočiš - Fabini, D. Farkašovský, striedal: Jančár. HRABUŠICE: Kundek - Toporcer, Tkáč, J. Školník - D. Školník, Gradžilo, Lučivjanský, Bartoš, Štefko - Popadič, Švirloch, striedal: Priehoda.

MARKUŠOVCE - SLOVINKY 3:1 (0:0)

V prvom polčase súboja dvoch nováčikov diváci gól nevideli, museli si naň počkať do 65. minúte, keď Hozza po rohovou kope po prvýkrát rozvlnil sieť - 1:0. V 73. minúte sa prezentoval šikovnou individuálnou akciou Holub a domáci viedli 2:0. K slovu sa dostal aj kanonier Andráši, keď v 75. minúte zakončil dobrú kombinačnú akciu - 3:0. Päť minút pred koncom čestný úspech hostí zaznamenal Cicoň. Pred 300 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. MARKUŠOVCE: Užík - Kačír, Kozák, Hlucháň - Mihok, Čuchran, M. Šteiner, Holub, Hozza - Andraši, Viboh, striedal: S. Čuchran. SLOVINKY: Horňák - Šofranko, Barmoš, Ďorko - Medvec, Neubeller, Dunka, Žiga, Cicoň - Poláček, Medvec, striedali: Janiga, Novotný.

OLCNAVA - VOJKOVCE 4:0 (0:0)

V prvom polčase videli diváci iba priemerný futbal. Hralo sa medzi šestnástkami a domáci ohrozovali súperovu bránu iba po štandardných situáciách.

Až v druhom polčase začali Olcnavčania produkovať futbal, ktorý od nich očakávali fanúšikovia. Vojkovčania sa stiahli do obrany a v 60. minúte po rohu Kaščákom inkasovali. O desať minút, ale po štandardke si to Kaščák zopakoval znova - 2:0. Najlepší hráč domácich B. Petrov v 80. minúte prestrelil Kakalejčíka - 3:0. Málovídanú situáciu videli diváci v 89. minúte, kedy O. Gardošík zaznamenal gól priamo z rohového kopu. Pred 150 divákmi rozhodoval Šimko. OLCNAVA: Ferenčuha - Kožár, M. Petrov, Pastucha - B. Petrov, M. Fifik, V. Melega, P. Fifik, Olejník - Kaščák, Gardošík, striedali: F. Melega, Salaj. VOJKOVCE: Kakalejčík - Harabin, Gonda, Vaľko - Fabry, Micherda, Kandra, Timčík, Ofčanský - R. Klešč, J. Klešč, striedali: Vrabeľ, Vilkovský, R. Župa.

KLUKNAVA - LETANOVCE 4:1 (2:0)

V Kluknave videla stovka divákov slušné stretnutie a spolu päť gólov, z toho štyri do siete hostí. V 14. minúte načal hostí Hopej. Na polčasových 2:0 upravil z pokutového kopu Horváth. Iskierku nádeje pre Letanovce vykresal v 54. minúte Kubičár. O tom, že tri body zostanú v Kluknave rozhodol dvoma gólmi v 59. a 73. minúte M. Belej. Zápas rozhodoval Zmij. KLUKNAVA: Dunka - Podracký, Lisý, M. Belej - P. Belej, Čarnoky, Kokoruďa, Kormoš, Rychnavský - Horváth, Hopej, striedali: Zahuranec, Peklanský, Maixner. LETANOVCE: Drabiščák - Pecha, Lesňák, B. Kubičár - Polhoš, R. Pecha, Gurecký, Slamený, Franko - Biskup, Toporcer, striedal: Šoltís.