Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Mlynčeky uhrali v Spišskom Štvrtku bezgólovú remízu a stále sú bez prehry

Poprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala včera stretnutiami ôsmeho kola.I. TRIEDAKRAVANY - HUNCOVCE 2:0 (0:0)V Kravanoch začali

Poprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala včera stretnutiami ôsmeho kola.

I. TRIEDA

KRAVANY - HUNCOVCE 2:0 (0:0)

V Kravanoch začali lepšie hostia z Huncoviec a už v 3. minúte pomohla domácim žrď ich svätyne. Domáci potom hru nielen vyrovnali, ale prevzali iniciatívu na svoje kopačky. V prvom polčase si dokázali vytvoriť tri sľubné gólové príležitosti, ale ani jednu z nich nedokázali využiť. Druhý polčas opäť patril hostiteľskému kolektívu, ktorý sa po presnom zásahu Ruiza dostal do vedenia. Hostia sa síce snažili čo najskôr vyrovnať, ale ich snahu schladil v 70. minúte Dragoš druhým gólom, keď poistil náskok Kravancov. Tí si svoje vedenie udržali až do konca a po dlhom čase si do tabuľky pripísali plný bodový zisk.

Góly: Ruiz, Dragoš. Pred 100 divákmi rozhodoval Minďaš, ŽK: Krajč - P. Cehuľa, Šproch, ČK: T. Cehuľa (Huncovce).

LUČIVNÁ - V. LOMNICA 2:1 (1:0)

V zápase dvoch popredných tímov tabuľky začali oba celky opatrne so snahou neurobiť chybu, po ktorej by zbytočne inkasovali. Strelci ohrozovali brankárov iba pokusmi z diaľky, s čím nemali ochrancovia svätyne žiadne problémy. Ako prví sa vážnejšie k slovu dostali domáci a po dobre zohratom rohovom kope sa ujali peknou hlavičkou Nemčka vedenia. Po zmene strán začali tlakom hostia a už v 47. minúte po presne mierenej strele do šibenice vyrovnali skóre Rigom. Hra sa po tomto okamihu vyrovnala, pritvrdila a odohrávala sa väčšinou medzi šestnástkami. V závere boli nakoniec šťastnejší domáci, keď Guziar rozhodol o tom, že tri body ostali napokon v Lučivnej.

Góly: Nemčko, Guziar - Rigo. Pred 150 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: Galovič - Solár, Bojňanský, Lapšanský.

SP. ŠTVRTOK - MLYNČEKY 0:0

V šlágri kola sa hral od úvodných minút vyrovnaný futbal, ktorému však chýbali gólové príležitosti a predovšetkým gólové korenie. V prvom polčase mali o čosi viac z hry domáci, ale brankár hostí bol pozorný. V 29. minúte sa už domáci radovali z gólu, ale ten postranný rozhodca pre postavenie domáceho hráča mimo hry neuznal. Aj po zmene strán sa hra odvíjala častejšie pred pokutovým územím hosťujúceho celku, ktorý však umne bránil a nepúšťal domácich hráčov do vyložených gólových príležitostí. Vedúci celok tabuľky sa zjavne zameral na udržanie bezgólovej remízy a táto taktika mu v Spišskom Štvrtku dokonale vyšla. Napriek tomu, že domáci mali aj v závere viac z hry, gólu sa nedočkali. Hostia z Mlynčekov si tak aj po ôsmom kole udržali v kolónke prehier nulu.

Pred 150 divákmi rozhodoval Fabíny, ŽK: Adamiak, Budzák (obaja Mlynčeky).

STRÁŽE - HÔRKA 6:0 (3:0)

Domáci začali s chuťou a veľkým náporom a už v 20. minúte viedli dvojgólovým rozdielom. Hra potom upadla do priemeru a odvíjala sa prevažne v strede ihriska. Až v závere prvého polčasu videli diváci najkrajšiu akciu stretnutia, ktorú zakončili domáci hráči gólom do prázdnej brány. Po obrátke už hostia odpadli a nekládli takmer žiadny odpor. Domáci predvádzali pekné kombinačné akcie, veľa strieľali a dávali aj pekné góly. Baníci z Hôrky sa nezmohli ani na zaznamenanie čestného úspechu, a tak odišli zo Stráži s poltuctovým prídelom.

Góly: Bendik, Gavalier (z 11 m), Michalík, Dravecký, Kušnierik, Šimko. Pred 100 divákmi rozhodoval Chovančík, ŽK: Dravecký (Stráže), ČK: Hrušovský (Hôrka).

TOPOREC - SP. TEPLICA 5:0 (3:0)

Tepličania, ktorí doposiaľ nezískali v súťaži ani bod, začali v Toporci aktívne a v úvode si vypracovali dve dobré gólové príležitosti. Tie však ostali nevyužité a domáci postupne vyrovnali hru. Po úvodnej štvrťhodine sa začali presadzovať čoraz viac hráči Toporca a ešte do prestávky si vybudovali trojgólové vedenie. V druhom polčase už pôsobili Tepličania odovzdaným dojmom. Hostitelia boli pri chuti a pridali ďalšie dva góly. Hostia v závere rezignovali a len vďaka svojmu brankárovi neodišli z Toporca s ešte vyššou nádielkou.

Góly: Lang (vlastný), Hangorbadžo, Strakula, Šatek, Mitura. Pred 100 divákmi rozhodoval Oravec, ŽK: bez kariet.

ŽAKOVCE - JÁNOVCE 4:3 (1:1)

Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu predvádzali oba celky pohľadný futbal. V 8. minúte sa ako prví dostali k slovu hostia, ale pred domácim brankárom nepochodili. Naopak, boli to domáci, ktorí sa po presnej koncovke Kopčáka ujali vedenia. Jánovce sa však nevzdávali a ešte do prestávky vyrovnali skóre duelu. Druhý polčas sa pre domácich hráčov začal veľmi nešťastne. Hostia z Jánoviec boli vysoko efektívni v koncovke a po ich dvoch príležitostiach bolo zrazu 1:3. Hostitelia sa však nevzdávali a podaril sa im málo vídaný zvrat. V 61. minúte naštrbil sebavedomie Jánovčanov nešťastný vlastenec, po ktorom bol gól nakoniec pripísaný domácemu Semančíkovi. Hostia začali kopiť chyby v obrane a domáci ich za to tvrdo trestali. Najprv vyrovnal svojím druhým gólom v zápase Kopčák a víťazný zásah Žakovčanov strelil po ďalšej chybe hostí E. Mirga.

Góly: Kopčák 2, Semančík, E. Mirga - Mangera 2, Berčo. Pred 120 divákmi rozhodoval Matoš, ŽK: Blaženský, Jankura - Baran, Patrik, Berčo.

SP. BELÁ - SP. ST. VES 0:1 (0:1)

Zamagurčania začali v Spišskej Belej aktívne a hneď od úvodných minút naznačili domácemu kolektívu, že prišli s cieľom bodovať. Vo vyrovnanom zápase mali hostia technickú prevahu a zdobila ich vyššia rýchlosť v osobných súbojoch. Domáci boli v útočnej činnosti dosť bezradní a na kompaktný celok Spišskej Starej Vsi nedokázali nič vymyslieť. Naopak, boli to hostia, ktorí sa po presnej koncovke Rada Veličku dostali do vedenia. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Zamagurčania držali loptu vo svojej moci a udržiavali si najtesnejší náskok. V záverečnej desaťminútovke si síce Beľania vytvorili tlak, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, aj keď mali niekoľko dobrých príležitostí.

Gól: Rad. Velička. Pred 120 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Klokoč - Bolcár 2, Boršoš, ČK: Bolcár (Sp. St. Ves).