ŠK Zemplín Michalovce Prievidza 3:2 (3:1)

Sportnet|27. sep 2004 o 00:00

Michalovce V deviatom kole druhej futbalovej ligy sa v srdci Zemplína predstavil doposiaľ najkvalitnejší súper. Prievidza v Michalovciach potvrdila,

že na špici tabuľky nie je náhodou. Domáci vďaka tesnému víťazstvu 3:2 ju vymenili na tretej priečke tabuľky, takže si udržali kredit najlepšieho východoslovenského celku.

Od začiatku mala hra rezké tempo, už v 2. minúte sa zastreľoval z hranice 16-ky domáci Tóth, no mieril vedľa. V 11. minúte sa už tento kanonier ŠK Zemplín nemýlil, pred pokutovým územím vyzvŕtal trojicu obrancov hostí a krížnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre 1:0. Prievidžania odpovedali odvážnym prienikom Papaja, ktorého prihrávku na voľného Boháčika odvrátil len obetavý zákrok Horvata. V 22. minúte už domáci toľko šťastia nemali, prudký center Mečiara našiel pred bránkou nekrytého Boháčika, ktorý zblízka vyrovnal na 1:1. Vzápätí mal ten istý hráč možnosť úniku, ale michalovskí zadáci ho stihli včas odzbrojiť. Po polhodine hry sa domáci priaznivci znova tešili z gólu v sieti hostí, Marek Lukáč sa presadil cez trojicu obrancov hostí, z ktorých ho Pavlovkin zastavil len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop Devečka premenil a bolo 2:1. Futbal ako na hojdačke pokračoval a dôkazom toho bola vyložená šanca Líšku, ktorý nezužitkoval výborný center Oršulu. V 39. minúte sa Michalovčanom podarilo streliť tretí gól, keď sa zoči-voči brankárovi Figurovi ocitol kapitán Tomovčík a s prehľadom poslal loptu za jeho chrbát.

Aj po prestávke mala hra veľmi dobrú úroveň, no tentoraz už najmä vďaka aktívne hrajúcim hosťom. Tí, snažiac sa o skorigovanie stavu, začali viac útočiť a michalovskej obrane poriadne podkurovať. Šesť minút po uplynutí hodiny hry sa predral pred brankára Belána striedajúci Poliaček a so šťastím znížil na 3:2. Začala sa dráma, ktorú lepšie zvládali domáci. Neraz síce aj s poriadnym prispením šťasteny. Vďaka enormnej snahe a bojovnosti sa im podarilo udržať Prievidžanov na dištanc a vybojovať si tretie domáce víťazstvo v tejto sezóne.

Góly: 11. M. Tóth, 30. Devečka (11 m), 39. Tomovčík 22. Boháčik, 65. Poliaček. Pred 2 859 divákmi rozhodoval Šimon. ŽK: Kročko, Horvat Pavlovkin, Oršula, Drahno, Líška. ČK: 84. Líška (po druhej ŽK)

ŠK ZEMPLÍN: Belán Kročko, Horvat, Horochonič, Juhás M. Lukáč (72. Uhľar), Šafranko, Tomovčík, Devečka Lazúr (61. Capík), M. Tóth (90. Kozár). Tréner: J. Škrlík. HFK: Figura Mečiar, Pavlovkin, Jakuš (60. Richter), Pánis Papaj (75. Drahno), Černák, Vodecký, Oršula Líška, Boháčik (60. Poliaček). Tréner: M. Albrecht.

Jozef Škrlík, tréner Michaloviec: "Videli sme veľmi kvalitné stretnutie, ktoré sa divákom muselo páčiť. Bolo veľmi dramatické a do posledných chvíľ visela nad nami hrozba vyrovnania. Stretli sme sa so silným súperom, ktorý nám dal poriadne zabrať. Nemôžem povedať, že naše víťazstvo je spravodlivé, ale hádam sme si ho za väčšiu bojovnosť zaslúžili."

foto na zemplíne: Devečka

Domov»Sportnet na východe»ŠK Zemplín Michalovce Prievidza 3:2 (3:1)