Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

V šlágri kola rezerva Ličartoviec zdolal Vranov, Sabinovčan Kiš zaujal klasickým hattrickom

Vo víkendových stretnutia III. futbalovej igy sa najväčšia pozornosť upierala do Košíc, kde rezerva Ličartoviec hostila Vranov. Domáci sa nakoniec

tešili z troch bodov, hoci Vranovčania zdramatizovali záver. Ličartovčania odskočili od prenasledovateľov na rozdiel troch bodov. Pole za nimi je však nesmierne vyrovnané. Strelecky sa darilo najmä Sabinovčanom, ktorý nastrieľali poltucet rezerve Prešova. Upútal najmä Kiš, ktorému sa v I. polčasae podaril klasický hattrick. Dvoma gólmi sa prezentoval Savič zo Starej Ľubovne a už je na čele priebežného poradia strelcov. V nasledujúcom kole sa sa cez víkend stretnú: Čaňa - Sabinov, Stropkov - St. Ľubovňa, Turňa - Svidník, Vranov - Humenné, Barca - Ličartovce B, Bardejov - Sp. N. Ves, Lipany - N. Myšľa, Prešov B - V. Šariš.

7 GÓLOV: Angelovič (Lipany).

5 GÓLOV: Samoľ (Sp. N. Ves), Šott (Lipany).

4 GÓLY: Štofan (Lipany), Gaži (Vranov), Paraska (Humenné), Capko, Piatka (obaja Ličartovce B), Tirer (Stropkov), Tomašiak (Barca), Kiš (Sabinov), atď.

Svidník - Stropkov 2:1 (1:0)

Svidník - V 22. min. prenikol Kizák z vlastnej polovice až za obranu hostí, kde ho nedovoleným spôsobom zastavil Pavlík. Loptu si postavil Paňko a z priameho kopu ju z 19 m poslal od brvna do siete. O osem minút mal na druhej strane rovnakú príležitosť Tirer, lenže jeho pokus zaletel mimo brány. V závere polčasu ešte stihol v poslednej chvíli odkopnúť Tirer na roh pred nabiehajúcim Vyravcom a Wallaszczyk zakončil Kizákovú akciu volejom z hranice 16-ky vysoko nad bránu Biroša.

Úvod do druhého polčasu zaobstaral nepresnou hlavičkou Paňko. V 57. min. vyrazil Hvozda Tirerov center iba k Staškovi, ale koncovke stopéra Stropkova chýbala razancia. Po hodine hry si Wallaszczyk z vlastnej polovice našprintoval na nakopnutú loptu, na ktorú obrana hostí nereagovala a vybiehajúci Biroš ho na hranici 16-ky musel faulovať. Rovnako nedovolený zákrok, v tomto prípade Pustého na prenikajúceho Mareka Bučka, ponúkol v 70. min. možnosť vyrovnať z pokutového kopu hosťom, čo Staško s prehľadom aj využil. Keďže domáci počas celého zápasu pokúšali šťastenu o čosi viac ako hostia, tá sa rozhodla nakoniec prikloniť na ich stranu. V 76. min. ešte Vyravec len nadvihol loptu nad bránu, ale v 80. min. si už mohli domáci diváci zakričať gól. Miroslav Bučko nabil Harakaľovi, ktorý z 18 m trafil presne do pravého horného rohu Birošovej brány.

Góly: 22. Paňko, 80. Harakaľ - 70. Staško (11 m), ŽK: Miroslav Bučko, Pustý, Kaleja - Biroš, Tirer, Pavlík, Veselý, Kočiš. Pred 800 divákmi rozhodoval Havira. Svidník: Hvozda - Pustý, Druga, Vyravec, Jurč, Wallaszczyk (90. Bednár), Paňko, Harakaľ, Karala (78. Kaleja), Kizák (90.+ Mulík), Miroslav Bučko. Stropkov: Biroš - Pavlík, Staško, Marek Bučko, Kočiš, Gonos, Tirer, Veselý, Bodnár, Andrejko (75. Vachaľ), Tabiš.

I. MAKÓ

Sabinov - Prešov B 6:1 (3:0)

Sabinov - V chladnejšom počasí začali domáci futbalisti svižne. Už v 2. min. unikol Kiš, po bránkovej čiare sa dostal až do blízkosti bránky, ale nepodarilo sa mu prihrať. V 10. min. ten istý hráč prestrčil stredom obrany prihrávku pred nabiehajúceho Ptáka, ale situáciu vyriešil brankár hostí Pahúlyi vybehnutím. O dve minúty neskôr si domáci hráči úlohy vymenili a po prihrávke Ptáka z pravej strany dáva Kiš úvodný gól domácich. V 34. min. po ideálnej prihrávke Bartoša cez stred obrany Kiš zvoleja dal druhý gól domácich. O dve minúty na to opäť Kiš po samostatnom úniku z ľavej strany trafil horný roh bránky hostí a dosiahol hattrick. Druhý polčas začali lepšie hostia a po sérii rohov a hlavičke Baku hostia dosiahli čestný úspech. V 55. min. po rohu hostí získal loptu Kiš a po jeho úniku sprava a po uvoľnení Ptáka zvýšili domáci na 4:1. V 57. min. prišiel faul domáceho brankára Taliana mimo šestnástky a rozhodca mu udelil červenú kartu. Domácimi to však neotriaslo a v 64. min. po trestnom kope od rohovej zástavky Lupták hlavou prihral Bašistovi a ten strelil piaty gól domácich. V 72. min. urobil hosťujúci brankár pri rozohrávke chybu, zle vyhodenú loptu získal Lupták a nezištne prihral na lepšie stojaceho Miščíka, ktorý zavŕšil domáce víťazstvo v pomere 6:1.

Góly: 12., 34., 36. Kiš, 55. Pták, 64. Bašista, 72. Miščík - 47. Baka, ŽK: Andraščík, Dugas, Kiš - Jaworek, ČK: Talian, pred 250 divákmi rozhodoval Marflák. Sabinov: Talian (57. Jankura) - Dugas, Matulaj, Bašista, Bartoš (86. Kuchár), Darák, Miščík, Lupták, Andraščík, Kiš (77. Majcher), Pták (57. Jankura). Prešov B: Pahulyi - Čarnota (36. Mičko), Hricov, Gomoľa (46. Geroč), Baka, J. Adam (82. Pavol Gálik), Pribula, Cicman, Jaworek, Peter Gálik, Turok-Heteš.

M. NOVICKÝ

N. Myšľa - Bardejov 3:1 (1:1)

Nižná Myšľa - Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu držali domáci hru na svojich kopačkách a to sa prejavilo ihneď v 3. min. keď Gašpar sa dobre uvoľnil na ľavej strane, našiel voľného Lipnického, ktorý neprestrelil hosťujúceho brankára. V 7. min. Večeřa na dvakrát ešte nedal. Opäť Večeřa sa v 20. min. pekne uvoľnil v šestnástke hostí, prešiel cez brániacich hráčov a našiel dobre postaveného Lipnického, ktorý svoju veľkú gólovú príležitosť nevyužil. Hostia sa snažili, postupne hru vyrovnali, ale domáci ich do vyložených príležitostí nepúšťali. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 31. min. keď najprv Novák v drese hostí sa nepresadil pred domácim gólmanom, ktorý rýchlo rozohral hru na Korínka, ktorý našiel krásnym centrom hlavu Večeřu a ten sa nemýlil a dal prvý gól v stretnutí. Hostia kontrovali v 38. min. Luščákom, keď dobre prenikol do domácej šestnástky a vyrovnal na 1:1. Bardejovčania sa mohli ujať vedenia v 60. min., ale trestný kop z hranice šestnástky tesne minul šibenicu domácej brány. Od tohto okamihu domáci ovládli hru a súpera nepripustili do väčšej gólovej šance. Najlepší hráč na ihrisku - Korínek - postupne pripravoval príležitosti Lipnickému, ktorý sa trafil v 70. min., keď prehodil vybiehajúceho Lukáča. Zvýšiť na 3:1 mohol Sala po samostatnom nájazde, ale Lukáč jeho úmysel vystihol. Bodku za zápasom dal Frajkor v nadstavenom čase, keď vymietol šibenicu bardejovskej brány.

Góly: 31. Večeřa, 70. Lipnický, 90+. Frajkor - 38. Luščák, ŽK: Vasiliak, Novák, Kica, pred 485 divákmi rozhodoval Slebodník. N. Myšľa: Várady - Gorej, Sciranka, Kováč, Senjuž, Mižák, Vágner, Gašpar (83. Salak), Korínek (71. Frajkor), Večeřa, Lipnický (88. Jánošík). Bardejov: Lukáč - Bodík, Kukulský, Tkačik, Lauko, Kica (82. Čeka), Herůfek (82. Potoma), Luščák (83. Pisárik), Vasiliak, Hoclár, Novák.

M. HUFNÁGEL

Ličartovce B - Vranov 2:1 (0:0)

Košice - Už úvodného výkopu bolo jasné, že na trávniku v Čermeli sa stretli dve mužstvá z čela najvyššej regionálnej súťaže. Oba kolektívy veľmi pozorne bránili a tak nie príliš početná divácka kulisa nevidela veľa gólových príležitostí. Ako to už v takýchto prípadoch býva, zvíťazí ten, kto vie z minima šancí vyťažiť maximum. To sa potvrdilo aj v tomto prípade. Ličartovska rezerva zaznamenala svoj úvodný gól v 59. minúte Valkučákom, ktorý len tri minúty pred tým vybehol na trávnik a keď o 26 minút neskôr zaznamenal druhý gól Adam, zdalo sa, že líder si udrží čisté konto. Boli to však Vranovčania, ktorý v 86. minúte zaznamenali gól a tak zdramatizovali koncovku korektného zápasu. Domáci si však už víťazstvo nenechali ujsť.

Góly: 59. Valkučák, 85. Adam - 86. Veliký. Pred 100 divákmi rozhodoval Maliňák. ŽK: Baschiera, Petro. LIČARTOVCE B: Putnocký - Kolbas, Majerník, Turčík,Beličák - Toporčák, Martaus (74. Cicman), Luis Francisko, Adam - Machado (84. Hoffman), De Paulo Marcel (56. Valkučák). VRANOV: Suchý - Petro, Kubalík,Fedor - Komár (86. Gromina), Leško, Baschiera (72. Veliký), Hric - Kupec, Baran, Pohlod (63. Durkaj).

J. BOJČÍK

Veľký Šariš - Lipany 0:0

Veľký Šariš - V derby stretnutí po niekoľkých rokoch, keď sa znova pivovarníci prebojovali do III. ligy, sa všeobecne očakával výborný zápas. Toto očakávanie hráči obidvoch mužstiev potvrdili. Útoky sa striedali, no gól domáci diváci nevideli, napriek tomu, že sa o to vehementne pokúšali. Na jednej strane Aľušik, Porochnavý a Filipák a na strane hostí najmä Pončák a Šott. Päť minút pred koncom prvého polčasu zahral v tiesni v šestnástke práve Šott rukou, za čo mu rozhodca Kotrády nekompromisne ukázal červenú kartu a zároveň nasledoval aj pokutový kop. Porochnavý ho kopol do ľavej žrde a odrazenú loptu Maroš Vasiľ znova napálil do brány, no tentoraz gólu zabránil bravúrnym zákrokom brankár hostí Križalkovič. Do druhého polčasu hostia nastúpili teda oslabení o jedného hráča, no s čerstvými hráčmi Janičom a Liščinským. Pre bránku domácich boli nebezpeční znova Angelovič a Pončák, ktorí z protiútoku triafal tesne vedľa bránky. Domáci nevyvinuli potrebný tlak, ich prihrávky často končili na súperových kopačkách a zdá sa, že im chýbala štandardná záložná dvojica Džubinský a Guman, ktorí v zápase absentovali pre zranenie. Domácich teraz čakajú dva zápasy u súperov a preto ich tento nerozhodný výsledok môže mrzieť.

ŽK: Durkač, Heldak - Šott, ČK: Šott, pred 400 divákmi rozhodoval Kotrády. V. Šariš: Aštary - Borza, Talpaš, Lukáč, Maroš Vasiľ, Durkač (52. Mariňák), Jusko (72. Polák), Filipák (80. Heldák), Aľušik, Martin Vasiľ, Porochnavý. Lipany: Križalkovič - Kaščák, Szücs (46. Janič), Molčan, Seman, Radačovský (76. Guzik), Angelovič, Šott, Štofan, Ševčovič (46. Liščinský), Pončák.

J. RODÁK

St. Ľubovňa - Čaňa 4:0 (2:0)

St. Ľubovňa - K dobrej jarmočnej atmosfére chceli prispieť aj futbalisti St. Ľubovne a proti poslednému celku súťaže naplno bodovať. Od úvodných minút udávali tempo hry. V 21. min. domáci zahrávali priamy kop Savičom a jeho umiestnená strela skončila vedľa ľavej žrdi v sieti. Domáci hrali v pohode, vychádzali im kombinačné akcie, ktoré oceňovali diváci potleskom. V 26. min. zastavila obrana hostí nedovolene v pokutovom území Kolcuna a J. Pavlišin z 11 m zvýšil na 2:0. Druhý polčas začali domáci náporom a najväčšie nebezpečenstvo pre hostí hrozilo z kopačky Saviča. v 51. min. jeho hlavičku zastavila žrď a z ďalšej šance prekopol. V 58. min. po rýchlej akcii Solotruka hlavička Boguského z päťky skončila vedľa. Ďalšiu domácu kombinačnú akciu R. Pavlišin - Kuhajdik - Solotruk hostia odvracali na roh. V 72. min. potiahol rýchlu akciu z obrany J. Pavlišin, uvoľnil Saviča a ten zvýšil na 3:0. V ďalšom priebehu mohol dvakrát skórovať Arandelovič. V 78. min. vybojoval Solotruk v pokutovom území zdanlivo stratenú loptu a zvýšil na 4:0.

Góly: 21., 72. Savič, 26. J. Pavlišin (z 11 m), 78. Solotruk, ŽK: Kuhajdik, R. Pavlišin - Kičura, pred 450 divákmi rozhodoval Žulevič. St. Ľubovňa: Mindžák - J. Pavlišin, Kupec (65. Turlík), Jarabinský, Boguský, Arandelovič, Kolcun (77. Lipčák), Savič, Kuhajdik (83. Sivulka), R. Pavlišin, Solotruk. Čaňa: Piroško - Buchlák (83. Zupko), Kover (65. Hric), Kičura, Šoltés, Paulinský, Palenčár, Šandor (78. Jurek), Juhás, Sokoli, Setinov.

M. MOJCHER

Humenné - Turňa 0:1 (0:1)

Humenné - Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, keď okrem zraneného Gavulu nemohli kvôli chorobe hrať ani Kolník s Mamajom a na výkone HFC to bolo v prvom polčase badať. Aj keď prvé strelecké pokusy vyslali na bránu "cementárov" Michal Gombita i Balica, kombinačne aktívnejší boli hostia. V 22. min. ešte strela Erdélyiho lízala ľavú žrď Pillárovej brány, no o štyri minúty sa po centri Marhevku cez Nianga presadil v hlavičkovom súboji Lukács a hostia viedli. Inkasovaný gól prinútil HFC k väčšej aktivite, no volej Miroslava Gombitu z 8 m letel nad. Keďže domácim v závere polčasu viazla finálna prihrávka, do kabín odchádzali spokojnejší hostia. Tí mohli hneď po zmene strán svoje vedenie zvýšiť, ale hlavičku Lukácsa po rohovom kope odvrátil Pavlulík z bránkovej čiary. Na druhej strane Gavaľa najprv v šestnástke zbytočne váhal a v 74. min. nevyužil najväčšiu šancu domácich, keď z 10 m neprekonal Rebeja. Keď v nadstavenom čase zmaril brankár hostí aj tutovku Š. Tomčáka, spravodlivejšia deľba bodov sa nekonala.

Gól: 26. Lukács, ŽK: Ruskovský, R. Tomčák - Vislay, pred 250 divákmi rozhodoval Klovanič. Humenné: Pillár - R. Tomčák - Niang (54. Ontkóc), Šalata - Miroslav Gombita (70. Gossányi), Balica, Š. Tomčák, Michal Gombita, Pavlulík - Ruskovský, Gavaľa. Turňa: Rebej - Erdélyi - Vislay, Derjan - Szabó, Rusinko (16. Janočko), Ivan, Lengyel, Marhevka (88. Péter) - Ballók, Lukács.

M. ŠKUBA

Sp. N. Ves - Barca 1:0 (0:0)

Spišská Nová Ves - Po úvodnej oťukávačke prvý raz vážnejšie pohrozili Spišiaci. V 12. minúte po rohovom kope Hrušovský tesne minul bránu. O osem minút mal gól na kopačke Slivoš, ale jeho prízemná strela minula pravú žrď. V 40. min. sa dobrej streleckej pozície dostal hosťujúci Spišák, jeho strela skončila vysoko nad bránou. Prvý polčas po futbalovej stránke príliš nenadchol, a tak vzrušenie priniesol až odchod do šantí a incident pri striedačke hostí.

Úvod druhého polčasu vyšiel domácim nad očakávania. Hneď na začiatku ešte Ondáš nemieril presne, no v 50. min. na šestnástke Janečka obišiel všetko čo mu stále v ceste a umiestnenou strelou zaznamenal prvý, a ako sa neskôr ukázalo, aj posledný gól zápasu. Spišiaci sa príliš skoro zamerali na ubránenie tesného náskoku, čo sa im aj darilo, nakoľko futbalisti Barce sa viac zamerali na komentovanie verdiktov hlavného rozhodcu. Keď sa už Novovešťania videli v šatni s tromi bodmi, mali hostia v posledných sekundách stretnutia obrovskú šancu, gólovú strelu zblízka brankár D. Tököly bravúrne zlikvidoval. Rovnako ako odchod po prvom polčase, dosť nervózny bol odchod po skončení zápasu. Nechýbalo veľa a jeden z preemotívovaných hráčov hostí by inzultoval hlavného rozhodcu.

Gól: 50. Janečka. ŽK: Krempaský, Pavlík, Slivoš, Soták - Spišák, Študenc, Mačiga, Kočiš. Pred 400 divákmi rozhodoval Alexa. SP. NOVÁ VES: D. Tököly - Koniar, Krempaský, Sedláček - Geletka, Hrušovský, Compel (62. Kaľavský), Ondáš, Pavlík - Slivoš (89. Soták), Janečka (87. Melničuk). BARCA: Kováč - Spišák, Študenc, Straka - Brunovský, Mačinga, Hriško, Kočiš, Zábavník - Palkovič (87. Pipta), Prachař (69. Srapáč).