Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

V derby kraľovali Košičania, Prešov s prekvapujúcou prehrou

1. MHK Košice - ŠKP Sečovce 35:18 (20:11)Vo východoslovenskom derby sa hrala hádzaná len priemernej úrovne. Domáci, ktorí v predchádzajúcich

1. MHK Košice - ŠKP Sečovce 35:18 (20:11)

Vo východoslovenskom derby sa hrala hádzaná len priemernej úrovne. Domáci, ktorí v predchádzajúcich štyroch zápasoch nebodovali začali s veľkou vervou. V úvode síce dvakrát prehrávali, no od stavu 3:2 už vedenie nepustili z rúk. V I. polčase sa strelci prekonávali, diváci boli svedkami viacerých pekných gólov, no na druhej strane brankári zaostávali za očakávaním. Košičania mali viac z hry, hrali presnejšie a postupne si vypracovali až deväťgólový náskok. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Domáci naďalej udávali tempo, no keďže druhý košický brankár Juraj Barbarič sa blysol viacerými skvelými zákrokmi, rozdiel v skóre narastal. Snaživí hostia robili množstvo chýb a neraz zbrklo zakončovali z nevypracovaných pozícií.

KOŠICE: Olejár, Barbarič - Mazák 2, Kočík 1, Faith 9/1, Nuber 2, Farkašovský 4, Kolesár 4/1, Kraus 2, Pecha 3, Strapko 3, Cibere 1, Justus 4, Vikartovský. SEČOVCE: Čižmár, Hreha - Dobrovodský, Jurko, Šiška 4, Meluš, Brutovský 2, Korytko 1, Kučera 3, Hrinda, Gamrát 6/1, Nagy 1, Vasilenko 1. Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčení: 5:7, ČK: 26. Hrinda (Sečovce) za nešportové správanie, rozhodovali: M. Leško a P. Leško, 500 divákov.

Tomáš PETRO

MHC Bardejov - Kostelec na Hané 25:29 (11:13)

Premiéra na domácej palubovke sa nováčikovi interligy nevydarila. Bardejov viedol za celý zápas len v úvode 2:1 a 3:2. Na rozohrávke bez S. Kroka úlohu tvorcu hry zobral na seba Seman, ktorého súper ubránil. Buzinkay so Šimičkom len ťažko hľadali cestu ku Kolpakovi na pivote a málo sa pokúšali o streľbu. Hostia boli dôrazní v obrane, no príchodom Novotného sa podarilo znížiť štvorgólové manko. Po prestávke súper pri oslabení začal podstatne aktívnejšie a z rýchlych brejkov dal tri góly po sebe. Slabinou domácich boli presilovky, pri ktorých inkasovali štyri góly, čo bolo dôležité. Jedinou výraznou postavou bol brankár Kaminský, ktorého nepodporili spoluhráči istou hrou. V obrane i útoku prevládala stereotypná pomalá rozohrávka s neškodnými krídlami. V 50. min. po vydarených akciách Chripáka i Zaťka hostia viedli o 8 gólov a predstavili sa ako technicky i takticky zrelší tím.

BARDEJOV: Kaminský, Kerekeš - Buzinkay 7/2, Marcin 4, Novotný 3, Šimiček 3, Seman 3/1, Jenčík 2, Žemlička 2, Kolpak 1, Hrubý, Tokarčík, M. Krok. KOSTELEC: Fabian - Veselý 7/1, Chripák 5, Kuzo 5, Zaťko 4, Šulc 2, Grülich 1, Hradil 1, Ševčík 1, Galus 1, Kovařík 1, Valášek 1. Vylúčení 1 - 6. 7 m hody: 5/3 - 1/1. Rozhodovali Kavulič, Sivák. 700 divákov.

(šč)

Frýdek-Místek - Tatran Prešov 33:27 (16:10)

Prešov nezačal vo Frýdku-Místku dobre, skvelý Kulhánek v domácej bránke pomohol svojmu tímu k vytvoreniu až osemgólového náskoku. Dobre organizovanou hrou v obrane a aj úspešným zakončením tak jeho spoluhráči dotiahli zápas prekvapujúco ľahko k víťazstvu. Najviac gólov: Krahulík 8, Sklenák 7/2, Lanči 6 - Antl 11/7, Kukučka 5, Huňady, Pekár, Čorej po 3. Rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 7 m hody: 3/3 - 7/7, vylúčení: 8:10, ČK: Kejval - Antl obaja po treťom vylúčení, 410 divákov.

Nové Zámky - Hranice 35:23 (16:12)

Hra bola do polovice prvého polčasu vyrovnaná. Až pred prestávkou si vypracovali domáci štvorgólový náskok (16:12). V druhom polčase sa hralo už jednoznačne pod taktovkou domáceho tímu, ktorý napokon zvíťazil rozdielom triedy. Najviac gólov: M. Straňovský 7/2, Galla 6, Szücs 6 - L. Veřmiřovský 12/2, Žurek 3, Hojník 3, pok. hody: 6/3 - 5/3, vylúčení: 9 - 9, rozhodovali: Baďura a Dvorský (obaja SR), 400 divákov.

Brno - P. Bystrica 25:25 (13:14)

V Brne sa hralo priemerné stretnutie s množstvom technických chýb na oboch stranách. Až do 22. minúty viedli domáci hádzanári, hostia sa však potom šnúrou štyroch gólov dostali do vedenia. V druhom polčase si Považskobystričania udržiavali štvorgólové vedenie. Brňania však v závere zásluhou zvýšenej bojovnosti vyrovnali a v posledných sekundách mali dokonca šancu na víťazstvo, hostí podržal brankár Baďura. Najviac gólov: Piskač 9/2, Vtípil 6, Motl 4 - Mažár 8/2, Tůma 4, pok. hody: 3/2 - 6/2, vylúčení: 3 - 6, rozhodovali: Poláček a Pešta (obaja ČR), 150 divákov.

Zubří - Karviná 29:28 (16:13)

V rýchlom a dramatickom stretnutí sa z víťazstva radovali šťastnejší domáci hráči. Tí si v prvom polčase vytvorili najmä vďaka dobre obrane a rýchlym protiútokom trojgólový náskok. V druhej časti hry však Karviná vyrovnala a diváci videli drámu až do posledných sekúnd. Najviac gólov: Řezníček 9/1, Mičkal 7, Kiriljuk 3 - Kust 9, Horák 6, Bednařík 3, pok. hody: 5/2 - 1/0, vylúčení: 7 - 6, rozhodovali: Kadlubík a Suhár (obaja SR), 800 divákov.

Dukla Praha - ŠKP Bratislava 25:22 (12:8)

Vo vyrovnanom stretnutí kvalitných obrán rozhodol najmä väčší dôraz domácich a kvalitný výkon brankára Dukly. Pražania si vypracovali v prvom polčase štvorgólové vedenie, ktorá už nepustili zo svojich rúk. Najviac gólov: Větrovec 7, Petr Brabec 5/2 - Piteľka 5, Kozák 4, pok. hody: 3/3 - 5/2, vylúčení: 7 - 4, ČK: Vraný (Dukla) za tri vylúčenia, rozhodovali: Pavlát a Pešek (obaja ČR), 600 divákov. (SITA+TASR)