Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Karol Kisel: "Cením si, že ani po dvoch zbytočných úderoch nešlo mužstvo do kolien"

Šaľa - "Prvý polčas z naše strany, predovšetkým z taktického pohľadu, bol celkom dobre zahraný. Dali sme nakoniec aj prvý gól, takže priebeh nám

nahrával," rekapituloval v útrobách štadióna Dusla Šaľa tréner FC Tatran Prešov Karol Kisel (na snímke). Po prestávke sa však obraz hry na trávniku zmenil. Kým v prvom jasne dominovali hostia, v druhom s podporou silného vetra domáci pritlačili. "Jasne sme si v kabíne povedali, že sa nenecháme zatlačiť. Úvod druhej časti mužstvo ale nezvládlo podľa predstáv. Vyrovnanie prišlo po celkom zbytočne vyrobenom rohu (s odkopom otáľal Kovalík). Druhý inkasovali po hrúbke nášho brankára." Prešovčania ale ani po dvoch úderoch nepadli do kolien… "To si cením. Mužstvo sa znovu postavilo na nohy. V závere súpera pritlačilo. Vyrovnanie viselo vo vzduchu, no nakoniec prišlo v nadstavenom čase. Našťastie, lebo keby sme boli v Šali prehrali, veľmi by nás to, vzhľadom na rozohranú partiu, naozaj mrzelo." Vaše pokyny z lavičky bolo dobre počuť aj na tribúne. Vôbec ale neboli v zmysle, žeby tatranci mali tesný náskok brániť… "Presne tak. S kolegom V. Gombárom sme mužstvu prízvukovali, aby sa nestiahlo na vlastnú polovicu. Dalo sa totiž rátať nielen s podporou vetra, ale aj inou… Napriek tomu, sme už nerobili to, čo v prvom polčase. Teda, že strednopoliari podržali loptu, zakombinovali. V druhom chceli všetko rýchlo preniesť na súperovu polovicu. Tam sa to ale všetko strácalo a naopak, vracalo na našu." Dosť závažnú rolu zohralo i zranenie Zlatohlavého. Počas jeho ošetrovania Tatran inkasoval, o prestriedaní sa vaša koncepcia narušila. "Tento moment považujem za kľúčový v ďalšom vývine zápas. Zlatohlavý mal konkrétne taktické úlohy, ktoré spoľahlivo plnil. Jeho odchod z ihriska narušil nielen kompaktnosť samotnej obrannej línie, ale aj defenzívne úlohy celého mužstva. Zo stredu zálohy, kde odvádzal dobrú robotu, sme museli dozadu stiahnuť Dzuríčka a už to nebolo ono." Za stavu 2:1 bolo treba zase reagovať. "Iste, chcelo to trpezlivo ísť do prihrávok. Proti silnému vetru ich nezdvíhať, kombinovať po zemi a hlavne aby Drobňák, Viazanko, Robo Tomko podržali loptu hore." Tesne pred koncom, to je zvyčajne hra vabank. Aj keď na striedanie pri postrannej čiare čakal J. Adam, na ihrisko sa nedostal… "Cítil som, že už ma niektoré pohľady na lavičke nabádali striedať, no stále som sa k tomu nemal. Vravel som si, buď to tam nejako dorazíme alebo to nevyjde. Aj o tom je to tá hra vabank. Akcie pred bránou domácich pokračovali a výsledkom bolo vyrovnanie. Myslím že úplne zaslúžené."