Vysoké Tatry si priviezli bod zo Sniny, Kežmarok doma opäť neuspel

Sportnet|28. sep 2004 o 00:00

KEŽMAROK BREKOV 0:1 (0:0)V Kežmarku videli diváci vyrovnaný futbal, v ktorom nahrádzali domáci hráči herné nedostatky veľkou bojovnosťou. Hostia

KEŽMAROK BREKOV 0:1 (0:0)

V Kežmarku videli diváci vyrovnaný futbal, v ktorom nahrádzali domáci hráči herné nedostatky veľkou bojovnosťou. Hostia pôsobili od úvodných minút futbalovejším dojmom, ale do vyložených gólových príležitostí sa cez pozornú a zhustenú obranu domácich nedostávali. Za zmienku stojí iba šanca jedného z útočníkov Brekova, po ktorej pomohla domácemu brankárovi žrď. Kežmarčania odpovedali hlavičkami Čečota a Rataja, s ktorými si však gólman hostí poradil. Druhý polčas začali lepšie hostia a pred bránkou domácich bolo často horúco. Najväčšiu šancu si vypracoval Chmura, ktorý svojou strelou opečiatkoval obe žrde domácej svätyne, avšak lopta sa napokon odrazila späť do ihriska. Rozhodnutie padlo štvrťhodinu pred koncom, keď hrubú chybu v domácej obrane nekompromisne potrestal Židzik. V závere sa domáci snažili aspoň o vyrovnanie, ale šťastena sa od nich obrátila. Po Čečotovej príležitosti sa lopta zastavila na žrdi a Bednarčík taktiež neuspel. Domáci napriek bojovnému výkonu stratili na domácej pôde ďalšie tri body, aj keď remíza by bola určite spravodlivejšia.

Gól: 75. Židzik. Pred 300 divákmi rozhodoval Bančanský, ŽK: Čečot Lukáč, Karas, ČK: Čečot (Kežmarok). KEŽMAROK: Tokarčík Tkáč, Kalafut, Petras (60. Regitko), Šoltýs Rataj, Šupala, Štefany, Hanisko (75. R. Novák) Čečot, Bednarčík (65. Pirhala).

SNINA VYSOKÉ TATRY 2:2 (2:1) raster

V prvom polčase mali miernu hernú prevahu domáci, aj vďaka tomu, že hlavný rozhodca nemal rovnaký meter posudzovania faulov. Výsledkom toho bola aj prísne nariadená jedenástka po nešťastnej ruke hosťujúceho hráča v pokutovom území. Domáci Legemza ju premenil a hostitelia viedli. Hostia však napriek nepriaznivému vývoju bojovali a Hatok o desať minút po odrazenej lopte odpovedal vyrovnávajúcim presným zásahom. Vzápätí mohol dostať Vysoké Tatry do vedenia Renner, ale v koncovke neuspel. Hostitelia hrali v prvom polčase tvrdo a agresívne, s väčšou vôľou po víťazstve. Ich snahu korunoval v 35. minúte Čornanin druhým presným zásahom. Po zmene strán sa hra hostí viditeľne zlepšila. Oživenie priniesol striedajúci Podhorský. Hostia získali iniciatívu na svoje kopačky, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól strelecky disponovaného Hatoka z priameho kopu. V záverečných minútach sa domáci zamerali na ubránenie remízy a hostia boli naďalej nebezpeční. Z rýchlych protiútokov sa im núkali šance na strelenie víťazného gólu, ale Renner a po ňom Hatok sa už do streleckej listiny nezapísali. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa tak zrodila vcelku zaslúžená deľba bodov.

Góly: 20. Legemza (z 11 m), 35. Čornanin 30. a 60. Hatok. Pred 200 divákmi rozhodoval Bašar, ŽK: Brečka, Chudík - Vernarský. V. TATRY: Vernarský Kožuch, Legát, Chocholák, Šefc Buc, Hatok, Hanišák, Marcinek (46. Podhorský) Renner, Fridman.

KRAČÚNOVCE POPRAD 2:1 (0:0) raster

Podtatranci namaškrtení výrazným víťazstvom spred týždňa odohrali na horúcej pôde zápas solídnej úrovne. Po úvodnom oťukávaní mali postupne viac z hry hostia, ktorí sa nasťahovali do defenzívy súpera. Prvú sľubnú šancu si vytvoril Budzák v 16. minúte, ale v koncovke zlyhal. O niekoľko minút na to mal po sľubnej príležitosti gól na kopačke Kšenzakovič, ale jeho prudká strela mierila iba do brankára. V ďalších fázach prvého dejstva hostitelia hru postupne vyrovnali, ale vážnejšie bránku Daniša neohrozili. Popradčania ťahali väčšinu svojich protiútokov, no z tých nezapršalo. Po polhodine merania síl sa ako prví dostali k slovu domáci futbalisti Bartom, ale jeho hlavička mierila nad bránu. V 35. minúte odpovedali po rohovom kope Hrušovského a následnom pokuse hlavou Pazúra Popradčania, ktorí však ani túto šancu nevyužili. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Oba celky zvýšili útočnú aktivitu. Prví pohrozili domáci v 55. minúte, keď Puhákovu dobre mierenú strelu Daniš vytlačil nad bránu. V 58. minúte sa v čistej šanci ocitli opäť domáci, ale obrana Popradčanov stačila hrozbu odvrátiť. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a v 67. minúte z rýchleho brejku Šimšaj netrafil bránu. O štyri minúty neskôr sa diváci dočkali prvého gólu po peknej hlavičke Bandžáka. Hostiteľov tento gól povzbudil a v záverečnej štvrťhodine poistili svoje vedenie. V záverečných minútach sa presadili aj Popradčania, keď nechytateľnú strelu vyslal za chrbát domáceho brankára Kubičko. Platonický záverečný tlak Podtatrancov už vyrovnanie nepriniesol, a tak vyšli hostia bodovo naprázdno.

Góly: 71. a 76. Bandžuch 80. Kubičko. Pred 200 divákmi rozhodoval Krivjančin, ŽK: Mašlej Hrušovský, Handzuš, Kšenzakovič. POPRAD: Daniš Diviak, Kubičko, Kovalčík, Hrušovský Šimšaj, Kšenzakovič, Pazúr, Budzák Hudáč, Handzuš.

Domov»Sportnet na východe»Vysoké Tatry si priviezli bod zo Sniny, Kežmarok doma opäť neuspel