Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Ľubica, Plaveč i Spišské Bystré si priviezli cenný bod z ihrísk súpera

V. LIGAŠTRBA HRANOVNICA 2:0 (1:0)V podtatranskom derby začali oba celky opatrne a dosť nervózne. V úvodnej polhodine sa oba kolektívy pozorne

V. LIGA

ŠTRBA HRANOVNICA 2:0 (1:0)

V podtatranskom derby začali oba celky opatrne a dosť nervózne. V úvodnej polhodine sa oba kolektívy pozorne bránili a veľa gólových príležitostí diváci na zaplnenej tribúne nevideli. Domáci mali herne navrch najmä v strede ihriska, kde ich hru umne kočíroval Melek. V 32. minúte sa dostal k lopte M. Levocký a svoju šancu bezpečne premenil. Tento okamih vlial Štrbanom nové sily a do konca polčasu mali hernú prevahu. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hranovničania nedokázali proti sústrednému výkonu domácich nič vymyslieť a hostitelia boli naďalej aktívnejší. V 66. minúte postili svoj náskok, keď sa presadil Badzik. V záverečných desiatich minútach si dokázali hostitelia vytvoriť ďalšie štyri vyložené gólové príležitosti, tie však postupne pozahadzovali Badzik, Jackovič, Gajdošík i P. Kroták. Nakopávané lopty hosťom nič nepriniesli, a tak sa z plného bodového zisku zaslúžene radovali domáci.

Góly: 32. M. Levocký, 66. Badzik. Pred 350 divákmi rozhodoval Buchlák, ŽK: M. Levocký, Otčenáš Olexa, Michlík, Martin Palguta. ŠTRBA: Marušák Otčenáš, Petras, Milan, Macko P. Kroták, Melek, Čunderlík (44. Gajdošík), M. Levocký Ľ. Levocký (67. Jackovič), Badzik (82. Hyriak). HRANOVNICA: Justh Milan Liptaj (70. Michal Palguta), Ondruš, Dziviak, Olexa Michlík, Dulovič, Gajan, Knižka (75. Šavel) Oravec, Martin Palguta.

ZÁBORSKÉ - ĽUBICA 0:0 - raster

V prvom polčase mali viac z hry hostia, ktorí si vytvorili niekoľko sľubných gólových príležitostí. Najväčšiu šancu spálil do prestávky Pavol Rams, ktorý nepremenil samostatný nájazd na domáceho brankára. Onedlho sa ocitol vo výhodnej pozícii M. Kaprál, ktorý po odrazenej lopte prekopol domáceho gólmana, ale domáci hráč v poslednej chvíli odhlavičkoval loptu z bránkovej čiary. Ľubičania neuspeli ani po tretíkrát, keď L. Kaprál po samostatnej akcii tesne minul domácu svätyňu. V druhom polčase hostitelia pridali na dôraze a mali viac z hry. Podobne ako v prvom dejstve hostia, však ani oni neboli úspešní v koncovke. Ľubičanov podržal v závere brankár Hájovský, ktorý zneškodnil niekoľko sľubných akcií hostiteľov. Vzhľadom na priebeh hry je deľba bodov spravodlivá.

Pred 100 divákmi rozhodoval Pavlovský, ŽK: Vojtko, Andrejčák, Hovančák - Pavol Rams, J. Kalafut. ĽUBICA: Hájovský - Oravec, Labus, Krempaský, Peter Rams - Pavol Rams, Barnáš, L. Kalafut (68. J. Kalafut), Vojtánek (85. Sklenár) - M. Kaprál, L. Kaprál.

ĽUBOTICE - SP. BYSTRÉ 1:1 (1:1) - raster

Hostia začali dosť zakríknuto a hneď od úvodných minút sa nechali zatlačiť domácim kolektívom na svoju polovicu ihriska. Hostitelia mali viac z hry a Spišské Bystré zatlačili do defenzívy. V 10. minúte sa ujali vedenia po presnej koncovke Futeja, ktorý potrestal zlý odkop hosťujúceho mužstva. Až po tomto momente sa prebrali aj hostia, ale boli to opäť hráči Ľubotíc, ktorí si vytvárali viac gólových príležitostí. Brankár Sasák bol však pozorný. V závere prvého polčasu sa prezentoval presnou strelou do šibenice z osemnástich metrov Pitoňák a vyrovnal. Po obrátke sa hra vyrovnala. Odvíjala sa však prevažne v strede ihriska a gólových šancí bolo pomenej. Oba celky sa zamerali na pozornú defenzívu so snahou neinkasovať. V závere sa už výsledok nezmenil, a tak sa súperi o body podelili.

Góly: 10. Futej - 44. Pitoňák. Pred 100 divákmi rozhodoval Kavčák, ŽK: Lopúch, Herák (obaja Spišské Bystré). SP. BYSTRÉ: Sasák - Herák, Pospíšil, Poracký, Pavol Orolín - Dovala, Michlík, Lopúch, Jakubčo (89. Peter Orolín) - Petruľa (79. Šeleng), Pitoňák.

Š. MICHAĽANY - PLAVEČ 0:0 - raster

V stretnutí mužstiev zo spodných priečok tabuľky futbal nenadchol. Začiatok duelu patril ale hosťom, ktorí si vypracovali miernu územnú prevahu, z ktorej však nič nevyťažili. Domáci postupne hru v poli vyrovnali, ale ojedinelé gólové príležitosti cez pozornú obranu Plavčanov nedokázali využiť. Po prestávke sa obraz merania síl výraznejšie nezmenil. Hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami a šancí bolo poskromne. S blížiacim sa záverom upadla hra do podpriemeru, no spokojnejší boli nakoniec hostia, ktorí získali veľmi cenný bod.

Pred 100 divákmi rozhodoval Hegedüs, ŽK: Tomko - Filip. PLAVEČ: Sudimák - Nemergut, Heteš, Pekár, Vybíral - Tomko, Čeramilaca (75. Dufala), Filip, Cakič - Maček (60. Kolesár), Ščerbák (70. Stempa).

Š. DRAVCE - ST. ĽUBOVŇA B 4:1 (2:0) - raster

Začiatok zápasu bol dosť vyrovnaný. Po rohovom kope domácich, keď sa ujali vedenia, sa iniciatívy chytili hostia, ktorí zatlačili súpera na vlastnú polovicu. Zlomový moment zápasu prišiel, keď rozhodca odpískal faul, ktorý nevidel nikto iba on sám a nariadil pokutový kop. Hoci ani domáci nevedeli za čo, jedenástku premenili a od tohto momentu sa hostia nevedeli spamätať. Šarišania svojou deštruktívnou hrou narúšali kombinačnú hru SL-B Nová Ľubovňa. Výsledok zodpovedá výkonu hosťujúceho mužstva.

Góly: Mruz 3, Angelovič - Lukáč (vlastný). Pred 300 divákmi rozhodoval Němec, ŽK: Turlík (St. Ľubovňa B). ST. ĽUBOVŇA B: Ščerbák - Pepich, Š. Konkoľ, Turlík, Lelák - Plichta, Knapík, Lipčák, M. Konkoľ - Sivuľka, Arandelovič, striedal: M. Folvarčík.

MALÝ LIPNÍK - RASLAVICE 5:2 (3:1) - raster

Malolipníčania začali veľmi dobre a už v 2. minúte využil presnú prihrávku Martineka na úvodný gól Markovič. Úvodná polhodina bola plne v ich réžii. Po nevyužitých príležitostiach Markoviča a Grajzingera, z ďalších skórovali Martinek i Markovič a domáci viedli dvojgólovým rozdielom. Hostia v 35. minúte znížili, no ešte do prestávky mohol Markovič pridať svoj tretí gól, ale z jedenástky trafil len vedľa ľavej žrde. Po zmene strán mali hostia v strede poľa viac z hry a v 70. minúte znížili na rozdiel jediného gólu. Hostitelia odpovedali najskôr v 75. minúte Hnátovou strelou z priameho kopu do brvna a ich zaslúžené víťazstvo potvrdil v rozpätí dvoch minút strelecky disponovaný Markovič.

Góly: 2., 28., 80. a 82. Markovič, 15. Martinek - 36. Šesták, 70. Bili. Pred 100 divákmi rozhodoval Šoltýs, ŽK: Martinek - Saloky. M. LIPNÍK: Majdák - Pavlišin, Magera, Virostko, T. Pjaták (25. Drobňák) - Grajzinger, Kačmarčík, Kopčák (54. Ilčišák), Hnát (81. F. Pjaták) - Markovič, Martinek.