Výborné výsledky štvrtoligistov - Krompachy už prvé, Spišské Podhradie druhé

Sportnet|28. sep 2004 o 00:00

KROMPACHY - REŠICA 4:0 (1:0)Zápas mal od začiatku jasný priebeh domáci ovládli stred ihriska a bolo len otázkou času, kedy sa presadia aj

KROMPACHY - REŠICA 4:0 (1:0)

Zápas mal od začiatku jasný priebeh domáci ovládli stred ihriska a bolo len otázkou času, kedy sa presadia aj strelecky. Prvú šancu nevyužil Varga, ktorý po strele Ďorďa nedokázal dostať loptu do siete. Ďalšou peknou strelou sa predviedol Zahuranec, ale aj s tou si brankár hostí poradil. V 35. minúte si do pokutového územia nabehol Tomašov a prekonal brankára hostí.

V druhom polčase hosťom výrazne odchádzali sily a na ihrisku už bolo iba domáce mužstvo. V 55. minúte Ľ. Ontko našiel v pokutovom území Šmidu, ktorý nedal brankárovi šancu a bolo 2:0. Hostia si počas celého zápasu vypracovali len jednu šancu, keď po zahratí priameho kopu sa lopta odrazila k útočníkovi hostí, ale ten sám proti Štovkovi neuspel. V 65. minúte po peknej kombinačnej akcii upravil Lesňák na 3:0. Ďalšie šance M. a Ľ. Ontko nevyužili a tesne pred koncom zápasu po ďalšej peknej akcii Šmida ideálne nacentroval loptu do pokutového územia a Biľ pohotovo upravil na konečných 4:0. Pred 300 divákmi rozhodoval Halečka.

KROMPACHY: Štovka - Zahuranec, Ďorď, Tomašov - Kurilla, Ľ. Ontko, Mochlár, I. Košč, Varga - M. Ontko, Lesňák, striedali: Šmida, Biľ.

Ľ. ONTKO

SLIVNÍK - ŽAKAROVCE 1:1 (1:1)

SOBRANCE - RUDŇANY 3:1 (2:0)

Hostia začali ako naposledy doma proti Žakarovciam - nevýrazne, bez nasadenia a bojovnosti. V 15. minúte po hrúbke Schmidta inkasovali Rudňany po prvý raz. O desať minút z pokutového kopu ťahal Brezovaj loptu zo svojej siete druhýkrát. Do druhého polčasu už nenastúpili zranení Sirko a Macala.

Rudnianci ožili v druhom polčase, vypracovali si viacero gólových príležitostí, ale bez gólového efektu. Sporný moment nastal pri treťom góle, keď hostia sa dožadovali faulu na brankára, ale rozhodca mal opačný názor. Čestný úspech Rudnian zaznamenal Neuvirth. V závere hostia útočili, no skóre sa už nemenilo. RUDŇANY: Brezovaj - Sasák, Schmidt, Slanina - Sirko, Macala, Vodhanel, Labanc, Neuvirth - Dunka, Bilak, striedali: Jurčo, Antal.

D. FISCHEROVÁ

SP. PODHRADIE - BYSTRÉ 2:1 (1:0)

Domáci začali útočne a hostia od prvej minúty svojím obranným rozstavením naznačili, že pod Spišským hradom prišli s poriadne vystuženou obranou. Do 15. minúty sa obidve mužstvá rozohrávali medzi šestnástkami. V 21. minúte však po faule na Džubáka z priameho kopu nádherne trafil pod brvno S. Fábry - 1:0. Podhradčanom nechýbala snaha útočiť, no všetkým útočným akciám chýbalo presne zakončenie. V 28. minúte po ideálnej prihrávke spálil hlavou tutovku Glevický a v 39. minúte Kukoľ mieril len do rúk brankára hostí.

V druhom polčase hostia ešte viac pritvrdili a domácim ešte viac znepríjemňovali ich technické poňatie hry. V 51. minúte Džubákova tvrdá strela z hranice šestnástky tesne minula cieľ, v 62. minúte Kukoľ z dobrej pozície nastrelil len obrancu a v 73. minúte prienik Ľ. Fábryho nepresne zakončil M. Komara. Hostia z jedinej plynulej akcie a chybe domácej obrany vyrovnali. O výsledku a zisku troch bodov rozhodol striedajúci Haľko po ideálnej prihrávke Glevického. Stretnutie pred 300 divákmi rozhodoval Koňar. SP. PODHRADIE: Ďurica - Galovič, Barbuščák, Grivalský - Sedlačko, Ľ. Fábry, Komara, Džubák, S. Fábry - Glevický, Kukoľ, striedali: Haľko, Mišenčík.

J. KOMARA

V. LIGA

HARICHOVCE - ŠTÍTNIK 1:1 (1:1)

Stretnutie začalo veľmi opatrne z oboch strán. Hostia prišli ako technicky dobre vybavené mužstvo. Hra mala dobré tempo, útoky sa striedali, viac z hry postupne mali Harichovčania, ktorí si vypracovali gólové šance. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v 15. minúte P. Hudáček, ale umiestnenú strelu brankár so šťastím vyrazil na roh. Domáci zahrávali viacero štandardných situáciu a po jednej z nich v 25. minúte svojím prvým seniorským gólom otvoril skóre ešte dorastenec Pukluš. Azda najväčšiu šancu zápasu spálil Keller, ktorý z päťky prestrelil bránu hostí. Trest prišiel dve minúty pred koncom prvého polčasu, keď harichovská obrana stiahla v šestnástke útočníka Galla a rozhodca nekompromisne nariadil pokutový kop. Sám postihnutý M. Gallo penaltu bezpečne premenil - 1:1.

Druhý polčas už patril domácim, ale tým asi nebolo súdené v tomto stretnutí streliť gól. Futbalisti Štítnika sa postupne menej začali venovať hre a energiu si vybíjali na komentovaní výkonu hlavného rozhodcu. Pribúdali žlté karty a nakoniec Milko a Turcsányi ani zápas nedohrali (červená karta). Následne videli diváci antifutbal. Hostia odkopávali lopty mimo hraciu plochu, zdržiavali hru, viac sa ošetrovalo ako hralo a tak sa Harichovčania nemohli dostať do výraznejšieho tlaku a využiť početnú výhodu. Keď už sa dostali do dobrej šance, brankár hostí Dorkin niekoľkokrát podržal svoje mužstvo. Harichovčania aj v tomto súboji doplatili na nepremieňanie gólových šancí. Pred 200 divákmi rozhodoval Dubinský.

HARICHOVCE: Lipták - Kupčík, Suchý, Keller - Pukluš, P. Hudáček, Staroň, Kaščák, Tatarko - Kašický, Janečka, striedal: Šmelko.

Jozef PETRUŠKA

SP. VLACHY - HELCMANOVCE 2:0 (2:0)

SMIŽANY - KRÁSNA 1:0 (1:0)

V Smižanoch videli diváci kvalitné stretnutie a festival zahodených šancí na strane domácich. Už v 3. minúte sa mohli ujať vedenia Uličným, ktorý nastrelil brvno, hneď z nasledujúcej šance mohol otvoriť skóre Podhoranyi. Úspech domácim priniesla až 28. minúta, keď hlavou dobre postavený Kubus otvoril skóre. Domáci pokračovali v tlaku z čoho pramenili ďalšie vyložené šance, ktoré hráči domáceho mužstva trestuhodne zahadzovali. Po zmene strán hostia vyrovnali hru a dostali sa do dvoch gólových šancí, ktoré zostali nevyužité. Stretnutiu, ktoré bolo chudobné na góly, nechýbalo nasadenie. V obojstranne slušnom stretnutí s prehľadom rozhodoval Michna. SMIŽANY: Vrťo - Bobko, Olejník, Kubus, Neupauer - Uličný, Puškáš, Puzder, Hrušovský - Podhoranyi, Gurčík, striedali: Kuchta, Maliňák, Richnavský.

P. PETRISKO

PLEŠIVEC - V. FOLKMAR 2:1 (1:1)

Omladení tím hostí začal s rešpektom a dosť nervózne. Dobre príležitosti Plešivca likvidoval dobre chytajúci Petkáč, ale aj tak v 32. minúte nestačil na umiestnenú strelu z hranice šestnástky. V 43. minúte ušiel Gajdoš a povedľa vybiehajúceho brankára vyrovnal na polčasových 1:1.

Do druhého polčasu nastúpili Folkmarčania ako vymenení, pritlačili domácich na ich polovicu, ale v 81. minúte po ofsajdom zaváňajúcej akcii inkasovali hostia po druhý raz. Za svoj výkon si Veľký Folkmar aspoň remízu zaslúžil. Pred 200 divákmi rozhodoval Kohl. V. FOLKMAR: Petkáč - Klein, Varga, Bordáš - Varga, Jakubišin, Kuchár, Janiga, Rindoš - Melník, Gajdoš, striedal: Štefánik.

I. GREGA

PRAKOVCE - JAKLOVCE 1:0 (0:0)

Prvýkrát v histórii prakovského futbalu privítali domáci futbalisti v majstrovskom zápase futbalistov z Jakloviec v derby Hnileckého regiónu. To sa odzrkadlilo aj na diváckej kulise, keď na stretnutie sa prišlo pozrieť 400 divákov. Jaklovčania potvrdili svojím výkonom, že sú oprávnene v hornej časti tabuľky. Domácemu trénerovi chýbali štyria hráči základnej zostavy a ak musel tréner Slovinský zaradiť do kádra dorastencov a bývalého hráča - 42 - ročného - Jozefa Gregu, ktorý už nehral 5 rokov. Ten sa mu za to odvďačil strelením jediného gólu.

V prvom polčase získali domáci miernu prevahu, ktorú nedokázali využiť. Gólman hostí König bol vždy namieste. Hostia podnikali nebezpečné protiútoky, no vážnejšie Gordana neohrozili. V 50. minúte sa zranil Opremčák a vystriedal ho Grega. Postupne sľubné šance domácich zahadzovali Regec, Grega, Jano, Pisko a Hulič. Keď už sa všetci uspokojili s remízou, už v nadstavenom čase kopal Juraj Slovinský rohový kop - vyslúžilec Grega ukázal všetkým ako sa premieňajú šance - 1:0. Prakovčania si toto víťazstvo za veľkú bojovnosť zaslúžili. Stretnutie rozhodoval Gálik. PRAKOVCE: Gordan - Čech, Opremčák, Stoklas - Plachetka, Vaškovič, Slovinský, Jano, Lukáš - Hulič, V. Regec, striedali: Grega, Pisko, E. Šebestyen. JAKLOVCE: König - Kandra, Eliáš, Adamišin - Lauf, Kovalčík, Hajduk, Mastiš, Papcun - Švartz, Jakubišin, striedal: Ondáš.

G. GELETKO

CHRASŤ n/H - V. OPÁTSKE 0:2 (0:0)

V Chrasti n/H sa predstavil líder súťaže, ktoré sa netajil, že chce získať v tomto stretnutí všetky body. Úvodný nápor priniesol len niekoľko rohových kopov a štandardných situácii. Gól nepriniesli ani šance Dirdu a Mihalika. Po dvadsiatich minútach ožili hostia a zahodili dve tutovky.

Druhý polčas sa niesol v znamení prevahy Chrasťanov, dobíjali súperovu bránu. V. Opátske sa spoliehalo na rýchle protiútoky, čo sa im podarilo v 60. minúte, keď Koch obišiel vybiehajúceho brankára Šefčíka a z uhla zaznamenal prvý úspech hostí. Domáci sa naďalej snažili o vyrovnávajúci gól, ale ten im asi nebol súdený. Veľkou oporou hostí bol dobre chytajúci brankár. V záverečných minútach domáci "mohutne" povzbudzovaní fanúšikmi z Chraste n/H, Jamníka a Sp. Hrušova hrali vabank. Niektorým "tiežfanúšikom" spadol kameň zo srdca, keď v 88. minúte Koch upravil na konečných 2:0. Pred 150 divákmi (z 50 verných) rozhodoval Kočišák. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Ľ. Jančár, M. Jančár - Celec, Sopkovič, Gardošík, Filip, Lipták - Mihalik, Dirda, striedal: L. Jančár.

M. ŠEFČÍK

NÁLEPKOVO - KR. PODHRADIE 3:1 (2:0)

Domáci sa opäť predstavili svojim priaznivcom v dobrom svetle a neľahkého súpera zdolali rozdielom triedy.

Po peknej kombinačnej akcii celého útoku vydarenou strelou z hranice šestnástky v 9. minúte otvoril skóre Lapšanský. Hneď na to po chybe domácej obrany zlikvidoval sólový nájazd Renčoka brankár Daniel. Domáci ale opäť dostali hostí pod tlak a gólové strely Bendíka, Láclava a hlavičky Göllnera a Soveľa zlikvidoval výborný brankár hostí Almáši. V 43. minúte opäť Lapšanský z hranice šestnástky zvýšil po kombinačnej akcii s Plachetkom na 2:0. Vzápätí výborne hrajúci Varga mieril do žrde bránky hostí.

V úvode druhého polčasu Filčák z diaľky triafal do brvna domácich, ale Nálepkovčania opäť zatlačili hostí do defenzívy a po vyhranom súboji Göllnera s Almáším ten hlavou prihral Soveľovi, ktorý z otočky zvýšil na 3:0. Tesne pred tým Plachetka triafal opäť len do žrde.

V závere stretnutia v 87. minúte Daniel tvrdú strelu Kuna z priameho trestného kopu stačil len vyraziť pred seba a Domík znížil na 3:1 keď obrana domácich nestihla včas reagovať.

V slušne hranom zápase pred 150 divákmi rozhodoval Šleboda. NÁLEPKOVO: Daniel Göllner, Žiga, Jánoš, Orságh Varga, Plachetka, Láclav, Bendík Soveľ, Lapšanský.