Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Betliar si vybojoval premiérové víťazstvo

Rožňava - Najvyššia okresná súťaž má za sebou dve tretiny jesennej časti. V 10. kole sa darilo prevažne domácim celkom. Jediných bod hostí

zaznamenala Gemerská Poloma. Betliarčania si vybojovali prvé tri body v súťaži. V Kružnej sa zápas skončil v min., keď ho hlavný rozhodca ukončil kvôli inzultácii zo strany hráčov Slavošoviec.

Betliar - Dlhá Ves

3:2 (1:1)

G: Uharček, Ján Gonos, Poťmák - R. Ferdinand, A. Novák, ŽK: Žúdelík - 0, R: Fabian, DZ: Máté, D: 70

Betliar: Návoj - Plačko, Kováč, Kasper, R. Podolinský, Ján Gonos, Uharček, Jar. Gonos, Ivanko, M. Árvay, Demko, striedali Žúdelík, Poťmák, Ciberaj

Dlhá Ves: Paulínyi - Arp. Pomaj, T. Segyo, Csotó, Blatník, V. Segyo, Att. Pomaj, V. Ferdinand, Máté, Péntek, R. Ferdinand, striedal A. Novák

Futbalisti na svoje prvé víťazstvo v I. triede museli čakať až do 10. kola. Do mužstva sa vrátilo viacero hráčov, ktorí majú štvrtoligové skúsenosti. Domáci začali zápas tlakom a v 10. min. sa ujali vedenia po hlavičke Uharčeka. Hráči Tatrana pokračovali v útočení, ale viazlo zakončenie. Hostia postupne vyrovnali hru. V 25. min. zahrával Máté priamy kop a jeho strelu z dvadsiatich metrov Návoj úspešne zlikvidoval. Hra sa potom odvíjala prevažne v strede poľa. Hostia udreli až päť minút pred koncom polčasu. Po brejku vybojovali roh, ktorý zahral Péntek. Striedajúci Novák pustil loptu R. Ferdinandovi a ten vyrovnal. Gól do šatne domácich nezlomil a v úvode druhého polčasu pokračovali v aktívnej hre. Potom však prišiel útlm, ktorí využili hostia. V 70. min. Att. Pomaj prešiel domácou obranou, odcentroval a Novák poslal loptu do siete. Nepriaznivý stav Betliarčanov zaktivizoval, ale šance sa im nedarilo premieňať. Na druhej strane musel Návoj likvidovať strelu Blatníka, šance mali aj R. Ferdinand a Péntek. O vyrovnanie sa v 81. min. postaral Ján Gonos, strele ktorého pomohol do siete obranca hostí. Prvé tri body pre domácich priniesla 85. min. Po centri Jána Gonosa nekompromisne hlavičkoval Poťmák. V ostávajúcom čase sa Betliarčanom víťazstvo podarilo udržať.

Brzotín - Lipovník

2:1 (2:0)

G: R. Dókuš, Kónya - Klinko, ŽK: R. Dókuš - Grecmacher, Klinko, R: Hajduk, DZ: Hadar, D: 150

Brzotín: Lenkey - Labina, Kočiš, Demeter, Krištóf, Bačo, Kónya, R. Dókuš, Lázok, G. Dókuš, Kováč, striedali Fabián, Oravec

Vo vyrovnanom polčase si ani jedno z mužstiev čistú gólovú šancu nevypracovalo. Bližšie ku skórovaniu mali hostia, ale z množstva rohových kopov gól nevyťažiť nedokázali. I napriek tomu sa domácim podarilo dvakrát prekonať hosťujúceho gólmana. V 25. min. po centri Kočiša dorazil loptu R. Dókuš do brány. Po chybnej rozohrávke brankára hostí Kónya lacným gólom vedenie domácich poistil. V druhom polčase sa výkon hostí výrazne zmenil a častejšie dobíjali domácu bránu. Šance však zahodili hlavne v podaní Klinka, ktorému sa napokon päť minút pred záverečným hvizdom podarilo znížiť po nekompromisnej strele ponad gólmana Lenkeya. Za domácich mali možnosť skórovať ešte R. Dókuš a Kónya, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

Dedinky - Vlachovo

3:1 (2:0)

G: Mačejovský, Novák, Varga (11 m) - Lipták st., ŽK: Korfanta - Hricko, M. Hajdúk, Zerola, R: Bakoš, DZ: Lábaj, D: 150

Dedinky: Lacika - Ľ. Pamula, P. Ogurčák, Novák, S. Ogurčák, J. Pamula, Mačejovský, Varga, Korfanta, Brnčík, M. Chabada, striedali Majerčák

Už v prvej minúte mohli sa mohli hostia ujať vedenia. Po chybnej rozohrávke sa Korfantu sa k lopte dostal Lipták st., ale zoči voči Lacikovi sa v čistej šanci nepresadil. Domáci sa potom prebrali a prevzali taktovku. V 7. min. mieril tesne vedľa Chabada, v 15. min. strieľal mimo Mačejovský. O päť minút vystrelil Novák a v skrumáži sa najlepšie zorientoval Mačejovský a domáci viedli. V 23. min. zahral M. Hajdúk úmyselne rukou, za videl žltú kartu. Gól v sieti pridal hosťom síl. Domáci v strede strácali loptu, čo hostia využívali na nebezpečne akcie. Získanú prevahu však nedokázali gólovo zúžitkovať. V 30. min. prebral Chabada loptu na hranici ofsajdu, brankár jeho strelu vyrazil. Dorážku Nováka jemne tečoval obranca hostí a Dedinky viedli 2:0. Úvod druhého polčasu domáci zaspali. Lepšie hrajúci hostia to využili na zníženie. V 53. min. si Lipták st. vymenil loptu s Jakabom a potom krásne skóroval. O desať minút na to sa po dlhom sóle dostal do šestnástky hostí Korfanta. Bol tam však nedovolene zastavený a nariadenú penaltu Varga s prehľadom premenil. Hostia aj naďalej bojovali, ale skórovať sa im nedarilo. Päť minút pred koncom sa v šestnástke dobre uvoľnil Chabada, ale mieril len bočnej siete. V závere bol v pokutovom území po vzdušnom súboji s domácimi hráčmi zrazený útočník hostí, rozhodcova píšťalka však zostala nemá.

Jablonov n/T. - Gemerská Hôrka

2:1 (1:0)

G: Krompaský (11 m), Szciranka - Tóth (11m), ŽK:0 - Betík, R: A. Farkaš, DZ: L. Šimko, D: 80

Jablonov: Filipko - Lőrincz, Viszlay, P. Juhász, Zajdó, Zubrický, Fehérek, F. Juhász, P. Pál Baláž, Krompaský, Szciranka, striedali Páll, Szilasi

Gemerská Hôrka: Breuer - Király, M. Szabó Dosza, Sz. Danielis, Ádam, Betík, A. Danielis, Tóth, Zsóri, Kövesdi, Lovaš

Do polčasu technickejší hostia častejšie ohrozovali domácu bránu, ale ich snaha gól nepriniesla. Betík z územia malého vápna prehlavičkoval bránu a Zsóri nastrelil dobre postaveného brankára. Najnebezpečnejší útok zakončoval Kövesdi, ale jeho strela končila na tyči Filipkovej brány. Vedúci gól domáci zaznamenali z pokutového kopu po faule na Pál Baláža. Úspešným exekútorom bol v 7. min. hrajúci tréner Krompaský. Po prestávke sa hra odvíjala prevážne v strede poľa a obaja aktéri zvádzali vyrovnaný súboj. Desať minút pred koncom zo skrumáže vyťažili domáci druhý gól z kopačky Szciranka. V 82. min. mali výhodu penalty hostia a Tóth znížil na kontaktný gól. V záverečnej minúte mohli hostia vyrovnať skóre, ale po priamom kope Szabó Dószu, keď jeho strela smerovala pod brvno, bravúrne zakročil domáci gólman.

Dobšiná - Gemerská Poloma

1:1 (1:0)

G: Grančák - Hatvaník, ŽK: Grančák - 0, R: Barkai, DZ: Székely, D: 100

Dobšiná: T. Lipták - Rob. Lipták, Strelka, Lukáč, Herško, Surovský, Grančák, Laurinc, Rupp, Hronec, Záhoranský, striedali Barnák, Faltín

Domáci začali od prvých minút útočne, hostia sa spoliehali na zabezpečenú obranu. V 3. min. centroval pred bránu Strelka, Rupp predĺžil na Záhoranského, ale ten vo vyloženej šanci mieril nad. O päť minút ušiel Laurinc, prihral Surovskému, ktorý sa však zoči voči Chanasovi nepresadil. Dobšinčania sa vedenia ujali na konci prvej štvrťhodiny hry. Priamy kop zahral Rupp, Surovský priťukol Grančákovi, ktorý poslal loptu pod brvno. Domáci pokračovali v aktívnej hre, ale zakončenie viazlo. Strelka dvakrát dlhou loptu našiel Surovského, ale ten sa zblízka nepresadil. V 23. min. po Laurincovom aute pekne vystrelil Rupp, ale mieril nad. V 28. min. sa zranil Laurinc a musel ho nahradiť Barnák. Tvorca hry chýbal, čo ovplyvnilo hru domácich smerom dopredu. O dve minúty vyzvŕtal obranu hostí Záhoranský, ale spoza šestnástky mieril vedľa. Potom sa po centri Lukáča nepresadil pred Chanasom Hronec. V 35. min. pohrozili aj hostia, ale Hatvaníkova strela smeroval mimo. V úvode druhej polovice pokračovali domáci v nápore. V 47. min. po spolupráci so Záhoranským nastrelil Surovský tyč. O päť minút po rohu Barnáka mieril do žrde Rupp. V 57. min. sa brankár T. Lipták snažil rozohrať, Hatvaník však loptu zachytil, ale našťastie pre domácich mieril vedľa. Tento moment vlial hosťom nové sily, vyrovnali hru a začali byť oveľa nebezpečnejší. O tri minúty chybovali domáci v strede poľa, Forgáč nahral Hatvaníkovi a ten poslal loptu pod brvno. V poslednej polhodine hry sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nebolo im súdené. V 72. min. po Barnákovom rohu mierila hlavička Ruppa do Chanasa, o päť minút na to po trestnom kope Strelku si na šestnástke nerozumeli Hronec so Záhoranským. Osem minút pred koncom zahrával roh Barnák, hlavičku Surovského však Hronec do prázdnej brány nedoklepol. Naopak, domáci mohli prísť aj o bod. V závere poslal Hatvaník dlhú loptu na Greška, ktorý ušiel, ale jeho strela mierila nad.

Rudná - Vyšná Slaná

3:0 (0:0)

G: Dávid, Blaško, P. Szöllös, ŽK: Vanyo - A. Rogos, R: Repaský, DZ: J. Antal, D: 100

Rudná: R. Szöllös - Blaško, Šalamon, Macko, Vanyo, P. Szöllös, Bukovič, Bačo, Köteles, Šimon, Dávid, striedal Máté

Vyšná Slaná: Lindák - Mich. Ambrúž, Vysoký, Hric, A. Rogos, P. Rogos, Kračún, Fifik, Liptai, Vido, Valko Krišťák, striedali Rochfaluši, Hadar

V priemernom stretnutí prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol, i keď sa útoky striedali na oboch stranách. Za zmienku stojí iba šanca hostí v podaní P. Rogosa, ktorého strela obtrela tyč rudnianskej brány. V závere mal na kopačke gól domáci Dávid, ale jeho prízemná strela smerovala tesne vedľa Lindákovej svätyne. Úroveň hry a tempo sa nezmenilo ani po prestávke, i keď sa domácim podarilo vsietiť tri góly. V 49. min. otvoril skóre Dávid, ktorý nečakane prízemnou strelou za asistencie ľavej tyče poslal loptu za chrbát gólmana hostí. O desať minút neskôr zvýšil Blaško. Gólmana hostí sa snažil prelobovať a ten hoci loptu ešte rukou zasiahol, gólu už zabrániť nedokázal. Po druhom góle nastalo v mužstve domácich oživenie a ich snaha bola vyjadrená ukážkovým gólom, ktorý po Dávidovej rozohrávke rohového kopu hlavou vsietil P. Szöllös. Hostia sa do šance nedostali a v závere sa niekoľkokrát snažil presadiť individuálne iba M. Vido. Na výkon svojich zverencov sa nedokázal dívať už ani tréner hostí Dušan Gallo, ktorý predčasne opustil lavičku a prizeral sa na zápas iba spoza plota.

Kružná - Slavošovce

nedohrané

Po bezgólovom polčase v 80. min. nariadil hlavný rozhodca pokutový kop v prospech domáceho mužstva. Ako nás informoval tréner hostí najprv im arbiter neuznal dva dosiahnuté góly a v závere odpískal fiktívnu penaltu po páde domáceho hráča pri hlavičkovom súboji. Po reklamácii hráčov hostí a závare okolo rozhodcu, ten opustil hraciu plochu a odobral sa do šatne bez vynesenia verdiktu. O chvíľu sa vrátil a za údajnú inzultáciu hráčom hostí stretnutie na počudovanie všetkých zainteresovaných ukončil.