Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Lastomírski futbalisti si udržali domácu neporaziteľnosť

Lastomír Aj po 10. kole IV. futbalovej ligy Juh si Lastomír udržal domácu neporaziteľnosť. V náročnom stretnutí zdolal v nedeľu extreťoligovú

Lokomotívu Košice 2:1 (1:1). O jeho víťazstve rozhodol špílmacher Ivan Rebej, ktorý premenil nariadené pokutové kopy. Nový kormidelník zemplínskeho mužstva Fridrich Bliščák (vystriedal Martina Melníka) na margo pomerne zaujímavého stretnutia povedal: "Viem, že niektorí fanúšikovia povedia, že sme vyhrali len vďaka jedenástkam. Lenže boli oprávnené a porazili sme jedného z najkvalitnejších účastníkov súťaže. Lokomotíva má svoje meno a tradíciu. Prvý gól sme strelili už v piatej minúte po faule na Jana Eštoka. Ak mám byť úprimný, nemám rád, keď padne gól na začiatku zápasu. Vo väčšine prípadov zápas čiastočne stratí na zaujímavosti. Dnes sa to potvrdilo. Jednogólové vedenie mojich zverencov ukolísalo a hosťom prenechali iniciatívu v strede ihriska. Tí sa ľahšie dostávali do šestnástky a v pätnástej minúte vyrovnali, povedal azda najznámejší kormidelník v Michalovciach a okolí Fridrich Bliščák. Dávame mu za pravdu, Košičania prehustili nielen stred hracej plochy, ale aj defenzívu. V spleti tiel sa dobre orientoval technicky a kombinačne vyspelý Ivan Rebej, ktorý neúnavne zásoboval útočníkov dobrými prihrávkami. Čo sa týka ofenzívy, Stano Guzej začal dobre. Po vyrovnaní sa herne trápil, prehrával osobné súboje a kazil finálne prihrávky. Slabšie sa darilo aj Milanovi Verbičovi. V druhom polčase sme mali niekoľko dobrých možností, ktoré sme premárnili. Preto ma potešilo, že sme po nedovolenom zákroku na Barbariča zaznamenali víťazný gól. Do určitej miery bol oživením príchod Janka Hreňa, ktorého som postavil na ľavú stranu zálohy. Spočiatku sa nevedel presadiť, no potom robil úniky a zakladal protiútoky. Škoda, že jeho spoluhráči zaváhali v koncovke, poznamenal F. Bliščák.

V záverečných minútach Lastomírčania postupne odchádzali z trávnika. Kondičný výpadok sa prejavil u Svobodu, vo svojej koži prestal byť Rebej a naďalej sa trápili ofenzívne hroty. Napriek tomu fanúšikovia videli zaujímavý futbal s množstvom osobných súbojov. Lastomír ostal verný postaveniu v lepšej časti pelotónu. Je piaty, má sedemnásť bodov a jednobodové manko na "Loky. V pomyselnej tabuľke zemplínskych tímov mu patrí druhá priečka.