O prvý dvojciferný výsledok sa zaslúžili strelci Robkerku

Sportnet|29. sep 2004 o 00:00

Košice - V závere uplynulého týždňa boli v košickej futsalovej lige na programe stretnutia druhého kola, v ktorých sa darilo hlavne domácim celkom.

Medzi prekvapenia môžeme zaradiť vysoké víťazstvo Športhaly nad Expotechom, ktorý ma po dvoch odohraných stretnutiach pasívne skóre. Nedarilo sa ani nováčikovi Sporting Kalken a prehral rozdielom ôsmich gólov s Hellasom. Na čele neúplnej tabuľky košickej futsalovej ligy sa prebojovali hráči Robkerku, keď v druhom kole zdolali Juh tesne, no v treťom už jasne dominovali a hráčom KVP nadelili prvú dvojcifernú prehru v novej sezóne. Včera neskoro večer bolo na programe stretnutie Expotech - Torpedo, dnes sa o 21.00 h hrá duel Legionári - Piráti a zajtra odohrajú tri zápasy Donatus - Arsenal, Delta fans - Universitas, Juh - Slovmatic.

Slovmatic - Chardy sport 4:2 (1:0) - Hostitelia potvrdili v tomto stretnutí úlohu mierneho favorita. Hrali zodpovedne v obrane a v útoku sa presadili obaja hrotový hráči. Hráči Chardy doplatili na prílišnú snahu i nepresnú mušku v zakončení. Góly: Hodermarský, Halász po 2 - Bitto, Maurský.

Piráti - KVP 4:3 (2:0) - V prvom polčase svoj dobrý výkon korunovali Piráti dvoma gólmi, o ktoré sa zaslúžil Bolf. Do prestávky nedali hráčom KVP veľa priestoru a nepustili ich do vyloženej šance. Po zmene strán sa predsa len hostia presadili a dokázali zdramatizovať zápas, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Góly: Bolf 3, V. Begáni - Pauco, Kolodzej, Tomčík.

Športhala - Expotech 9:2 (3:0) - Len málokto čakal, že hráči Expotechu rýchlo rezignujú v tomto meraní síl a budú iba odovzdaným súperom. Očakával sa skôr vyrovnaný zápas, no hostitelia zaskočili svojho súpera v prvom polčase a získali trojgólové vedenie. Po zmene strán ich výkon môžeme prirovnať k exhibícii a do streleckej listiny sa zapísali takmer všetci hráči. Góly: Čuj 3, Takáč, Beer, Sepeši, Bečka, Kovalčík, Pitner - Pida. Králik.

Hellas - Sporting Kalken 8:0 (2:0) - Nováčik Sporting odohral s favoritom veľmi dobrý prvý polčas, v druhom však neustrážil strelca Hellasu L. Kocha a vysoko prehral. Góly: L. Koch 4, Tomašiak, Kočiš po 2.

Robkerk - Juh 5:4 (1:0) - Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe a útoky sa striedali na jednej i druhej strane. Do prestávky sa presadili iba hostitelia, ktorí sa spoliehali hlavne na individuálne výkony Wantrubu a Murňák. Hráči Juhu si za svoj výkon bod zaslúžili, ak by lepšie premieňali svoje šance. Góly: Wantruba 2, Murňák, Vidricko, Jakab - Onuška 2, Talpaš, Kolodzej.

Robkerk - KVP 11:1 (5:0) - Domáci potvrdili úlohu favorita a s celkom, ktorý sa snažil hrať otvorene si schuti zastrieľali. Hostia sa nečakane pustili do otvorenej hry s favoritom a ten tento spôsob hry iba privítal. Mal možnosť si vyskúšať viaceré signály, ktoré sa skončili peknými gólmi. Góly: Chovaník 3, Wantruba, Papáč po 2, Košalko, Lukáč - Andrejev.