Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Hádzanárky Revúcej sa proti Bystričankám nepresadili

Revúca - Štvrtým kolom pokračovala II. hádzanárska liga žien. Hráči sa ani vo svojom treťom vystúpením neradovali z víťazstva. Proti silnému súperovi

ŠKP Banská Bystrica B, ktorý prišiel posilnení o sedem hráčok "áčka" im nepomohlo ani domáce prostredie.

HK Revúca - ŠKP Banská Bystrica B

20:32 (8:17)

G: Lormanová, Gonosová, Mikušová po 5, Tazberíková a Fráková po 4, Steinerová 1 - Lapinová 12, Polónyová 4

Revúca: Steinerová, Baltazárová, Lormanová, Janková, Tazberíková, Gonosová, Mikušová, Fráková, Kováčová

Domáce hráčky držali s posilneným súperom krok do 20. min., keď bol stav 7:9. Potom Bystričanky využili technické chyby Revúčaniek a polčas vyhrali 8:17. Prispeli k tomu aj tri nepremenené sedmičky domácich. Do streleckej listiny sa zapísala aj brankárka Steinerová, keď využila nepozornosť hosťujúcej brankárky. V 7. min tak znížila na 3:4. Druhý polčas prehrali revúcke hádzanárky len o tri góly. Hostia už len kontrolovali stav stretnutia a udržiava si dostatočný náskok. Na ihrisku sa prejavila lepšia vyhranosť hostí, na ktorú snaha domácich nestačila. Z hostí upútala strelkyňa Lapinová, ako aj ďalšie hráčky z ligové kádra ŠKP A. Domácim hráčkam nepriala ani šťastena, keď mnoho ich streleckých pokusov zastavila tyč, ako sa to stávalo Mikušovej.

"Napriek tomu, že hráčky podali lepší výkon ako proti Čadci, nevyhrali. Výsledok mohol byť trocha lepší, ale znova sme nepremenili množstvo šancí a často skončila lopta na tyči. To všetko sa podpísalo pod nepriaznivý výsledok", povedal tréner revúckych hádzanárok Ondrej Mikuš a pokračoval, "prvých dvadsať minút sa dalo, potom prebral taktovku súper. Z našich hráčok ako tak uspokojili Steinerová, v obrane Fráková a v útočnej fáze Gonosová." V nasledujúcom stretnutí cestujú Revúčanky do Senice.

Súťaž sa začala aj pre mladšie dorastenky Revúcej, zverenkyne trénerky Beaty Gažúrovej. V úvodnom zápase privítali súperky z Vranova. Po dobrom výkone zvíťazili 37:27, polčas 17:14. Najbližšiu sobotu cestujú do Banskej Bystrice.