Sviťania sfúkli omladených Nitranov

Sportnet|4. okt 2004 o 00:00

Svit Úvodný kôš novej sezóny zaznamenal vo Svite domáci Holúbek, keď sa trafil spoza trojkového oblúka. Podtatranci sa s chuťou pustili do

omladeného súpera a už v úvodnej desaťminútovke mu dali jasne najavo, kto bude pánom na ihrisku. V 6. minúte svietilo na ukazovateli skóre 11:2 a o dve minúty neskôr už 17:5. Hostia sa nevedeli vysporiadať s kvalitnou obranou domácich a kontrovali len ďalekonosnými trojkami. Kapitán Ridzoň ich v prvom polčase zaznamenal tri. Len vďaka nim udržali Nitrania do prestávky "len 14-bodovú stratu. Ani v druhom polčase sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Sviťania ďalej koncertovali a peknými akciami potešili svojich priaznivcov. V drese chemikov sa na palubovku postupne dostalo všetkých päť nových hráčov (Milošević, Kováčik, Suja, Gavran i Bilík) a skóre v prospech domáceho kolektívu stále utešene narastalo. Mladíci spod Zobora sa nezmohli na výraznejší odpor a spod Tatier nakoniec odchádzali s takmer 30-bodovou prehrou.

CHEMOSVIT: Gavran 17, Stojanovič 13, Znanec 11, Holúbek (1 trojka) 10, Suja (1) 8, Milošević (1), Bilík (1) a Kmetoni po 5, Krajčo 4, Kováčik 2. SPU: Ridzoň (3) 14, Tomek (1) 12, Mladenovič (2) a Marko (1) po 6, Seman a Smiljanski po 4, Dura (1) 3, Vojtek 2, Kačáni 1. TH: 22/14 13/8, fauly: 20 22, trojky: 4 8, rozhodovali: Címa, Hricišin, 700 divákov, štvrtiny: 24:11, 14:13, 17:12, 25:16.