Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

V Mlynčekoch videli diváci nevídané gólové hody

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala včera stretnutiami deviateho kola.I. TRIEDA rasterSP. ST. VES KRAVANY 3:1 (2:0)

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala včera stretnutiami deviateho kola.

I. TRIEDA raster

SP. ST. VES KRAVANY 3:1 (2:0) raster

Zamagurčania začali náporom a po úvodnej polhodine sa zdalo, že súperovi uštedria poriadny debakel. Po tom, ako získali dvojgólové vedenie, sa však uspokojili a hru prenechali hosťom. Kravanci mali väčšiu časť zápasu viac z hry, ale domáci hrali iba to, čo potrebovali. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci mali nahrané a hrali vysoko takticky. Hostia sa síce snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale na zvrat to už nestačilo. Hostitelia si tak pripísali na svoje konto víťazstvo napriek tomu, že v druhom polčase výrazne poľavili.

Góly: Kurta, Krolák, Boršoš Ruiz. Pred 120 divákmi rozhodoval Lešundák, ŽK: Boršoš, Eliáš Skokan, Ruiz, Michalík, Dančo.

SP. TEPLICA ŽAKOVCE 3:2 (2:1) raster

V zápase slabej úrovne mali v prvom polčase viac z hry hostia. Vytvorili si viacero sľubných gólových príležitostí, ale tie zahadzovali. Svoju hernú prevahu však stále stupňovali a nakoniec sa predsa len radovali z vedúceho presného zásahu. Tepličanom sa však aj so šťastím podarilo rýchlo vyrovnať a ešte do prestávky išli dokonca do vedenia. Po zmene strán začali lepšie hostitelia, ale futbalovejším hráčom Žakoviec sa podarilo vyrovnať. V záverečnej polhodine mali herne opäť navrch hostia, ale boli to Tepličania, ktorí strelili po jednom z rýchlych protiútokov víťazný gól. V závere sa hostia snažili v zúfalom nápore aspoň vyrovnať, ale domáci odolali a do tabuľky si pripísali prvé body v tejto sezóne.

Góly: Michlík 2, Jarabák E. Mirga, Koľ. Pred 80 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Jarabák Babič.

JÁNOVCE SP. BELÁ hostia nepricestovali

HÔRKA TOPOREC 4:0 (2:0) raster

Hostia začali aktívne a v úvodnej štvrťhodine dvakrát nastrelili brvno domácej svätyne. Domáci sa dostali k slovu po prvýkrát v 17. minúte, keď Rákoci peknou strelou otvoril gólový účet stretnutia. Baníci sa upokojili a ešte do prestávky poistili svoj náskok druhým presným zásahom. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Domáci boli pri chuti a na ihrisku mali hernú prevahu. Hostia sa na výraznejší odpor nezmohli a zápas navyše dohrávali v početnom oslabení po vylúčení Mituru. Hráči Hôrky túto výhodu využili a po hrubých chybách v obranných radoch Toporca prikrášlili zaslúžené víťazstvo ďalšími dvoma presnými zásahmi.

Góly: Rákoci a Zemjanek (1 z 11 m) po 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Žiga st., ŽK: Zummer, Bujňák Strakula, ČK: Mitura (Toporec).

MLYNČEKY STRÁŽE 7:4 (2:0) raster

Úvodných desať minút patrilo hosťom, ktorí sa dostávali do nebezpečných gólových situácii, ale bez želateľného výsledku. Domáci udreli v 12. minúte, keď peknou strelou z dvadsiatich metrov otvorili skóre duelu Pavličko. Do prestávky poistili Mlynčeky svoje vedenie druhým gólom, ale hneď po obrátke sa hostia vrátili späť do stretnutia. Po tomto okamihu sa roztrhlo vrece s gólmi a tie začali padať ako na bežiacom páse. Pekné akcie sa striedali na oboch stranách. Hostitelia zvýšili svoje vedenie až na rozdiel štyroch gólov (6:2), ale hostia Šimkovými dvoma presnými zásahmi ešte zdramatizovali zaujímavé stretnutie. Posledné slovo však mali opäť domáci, ktorí si zaknihovali vysoké hokejové víťazstvo.

Góly: Adamiak a Bukovský po 2, Pavličko, Česelka, Zoričák Šimko 2, Budzák, Šegľa. Pred 200 divákmi rozhodoval Koč, ŽK: Marhefka Michálek.

V. LOMNICA SP. ŠTVRTOK 2:0 (1:0) raster

Prvý polčas bol obojstranne rušný. Hostia boli technickejším mužstvom, domáci snaživejším a herné nedostatky nahrádzali bojovnosťou a nasadením. Vedenia sa mohli ujať Spišiaci, ale nepremenili pokutový kop, a tak išli do kabín nakoniec s najtesnejším náskokom hostitelia. Druhý polčas sa už niesol v znamení tlaku domáceho kolektívu. Ten mohol poistiť svoj náskok, ale taktiež nepremenil jedenástku. Po presnom zásahu Solára však už hostia nekládli veľký odpor a Lomničania kontrolovali dianie na ihrisku. V závere zaujala už len ďalšia nepremenená jedenástka hostí a tri vylúčenia. Zápas tak možno charakterizovať jednou vetou ako duel červených kariet a nepremenených pokutových kopov.

Góly: Rigo, Solár. Pred 100 divákmi rozhodoval Oravec, ŽK: Lapšanský, Bojňanský Toporcer, ČK: Lapšanský Meliš, Jakubec.

HUNCOVCE LUČIVNÁ 5:2 (1:1) raster

Hrboľatý terén znemožňoval obom kolektívom predvádzať kombinačný futbal. Lepšie začali hostia a už v 9. minúte išli do vedenia. Domáci mohli vzápätí M. Jankurom vyrovnať, ale jeho tutovka ostala nepremenená. Napriek tomu odchádzali oba celky do šatní za nerozhodného stavu. V druhom polčase boli diváci svedkami gólovej úrody. Huncovčania predčili svojho súpera v rýchlosti, bojovnosti, nasadení a hlavne v efektivite zakončenia. Vynikol najmä strelec troch presných zásahov Bonk. Hostia z Lučivnej výkonom sklamali a zaslúžene odišli domov s prehrou rozdielom triedy.

Góly: Bonk 3, D. Jankura, Pursch Fasinger, Nemčko. Pred 120 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Beck, D. Jankura Koch, Macho, Fasinger.