Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Domácim celkom v 11. kole ruže nekvitli, prehrali päť z ôsmich stretnutí

Počas víkendového 11. Kola najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa viac darilo hosťujúcim celkom, ktoré získali 15 bodov za päť víťazstiev. Medzi

prekvapenie tohto kola môžeme zaradiť prehru tretieho celku Odevy Lipany v domácom prostredí s Nižnou Myšľou, ktorá sa predstavila po vedením novej trénerskej dvojice. Líder súťaže rezerva Ličartoviec síce na trávniku nováčika prehrala prvý polčas, no v druhom ťažila z väčších skúsenosti svojich hráčov a vyhrala dvojgólovým rozdielom. Šlágrom kola bol súboj dvojice exdruholigistov vo Vranove, z ktorého lepšie vyšiel domáci celok. V dobrých výkonoch pokračuje cementári z Turne, ktorí si pripísali už tretie víťazstvo v rade a poskočili na desiatu priečku. Tretím domácim celkom, ktorí získala tri body boli Bardejovčania, ktorí zdolali Spišiakov rozdielom triedy. Hráči Starej Ľubovne zaskočili Stropkovčanov a získali cenné tri body, rovnako ako nováčik z Veľkého Šariša s prešovskou rezervou. Deviatu prehru si pripísala posledná Čaňa, ktorá nestačila na Sabinov. Program 12. kole: Sabinov - V. Šariš, N. Myšľa - Prešov B, Sp. N. Ves - Lipany, Ličartovce B - Bardejov, Humenné - Barca, Svidník - Vranov, St. Ľubovňa - Turňa, Čaňa - Stropkov.

Barca - Ličartovce B 1:3 (1:0)

Barca - Zápas sa začal z obidvoch strán dosť nervózne. V 12. min. domáci kopali trestný kop z 20 metrov, ale hosťujúci brankár Vojtaško loptu chytil. V 15. min. udrel hosťujúci hráč Goncavles domáceho hráča Študenca, bol vylúčený a hostia hrali oslabení. V 30. min. bol v pokutovom území zrazený domáci hráč v pokutovom území Palkovič Vladimír a Pačinda pokutový kop premenil. V 40. min. mali hostia veľkú šancu dať gól, ale brankár Dedinský z 12 metrov loptu chytil. V druhom polčase v 54. min. hostia kopali trestný kop a domáci Mačinga loptu tečoval do vlastnej siete a bolo 1:1. V 63. min. bol vylúčený brankár domácich Dedinský za faul v pokutovom území. Bol z toho pokutový kop a Adam upravil stav zápasu na 1:2. Po tomto góle hostia prevzali iniciatívu a neustále ohrozovali bránku domácich. V 73. min. Palkovič centrovanú loptu vypálil na bránu hostí, ale brankár bol na svojom mieste. V 85. min. hráč hostí Capko zvýšil na 3:1. Po tomto góle sa už len dohrávalo a stav sa už nezmenil.

Góly: 15. Mačinga (11 m) - 54. Mačinga (vl.), 63. Adam (11 m), 85. Capko. Pred 600 divákmi rozhoodval Mano, ŽK: Capko, ČK: Dedinský - Goncavles. BARCA: Dedinský (65. Kováč) - Spišák, Študenc, Tomašiak (35. Hudák E., 46. Straka), Brunovský, Mačinga, Hriško, Kočiš, Zábavník - V. Palkovič, Prachař.

LIČARTOVCE B: Vojtaško - Kolbas (70. Vakušak), Beličák, Goncavles, Turčík - Lesniak, Cicman, Martaus, Adam - Toporčák (75. Machado), Capko (87. Slivka).

D. RÁC

Lipany - Niž. Myšla 0:1 (0:0)

Lipany - Zápas v Lipanoch sa začal veľmi opatrne z oboch strán. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany a spoliehali sa na rýchle protiútoky. V 15. min. zahrával domáci Štofan trestný kop asi z 25 metrov, no jeho strela tesne minula brvno hosťujúcej bránky. V 24. min. sa ocitol v šanci domáci Guzy no jeho strelu Várady vyrazil. Hostia pohrozili v 38. min. keď trestný kop Korínka z 18 skončil na brvne domácej brány. V závere polčasu sľubnú akciu domáceho Gašpara zmarila prihrávka do postavenia mimo hry jeho spoluhráčovi. Druhý polčas začali domáci náporom, hostia však stále zodpovedne bránili, čím nedovolili domácim sa dostať do gólových šancí. Ťažili z rýchlych brejkov a jeden z nich v 65. min. zakončil Frajkor - 0:1, po prihrávke Senjuža. Domáci po inkasovanom góle ešte viac zmobilizovali sily na útok, no do gólových šancí sa dostávali veľmi ťažko. Sľubnú akciu v 78. min. nedotiahol do konca domáci Ševčovič. Nakoniec domáci svoje stretnutie podľahli v pomere 0:1 aj pričinením hlavného rozhodcu Bochnoviča, ktorý neodpískal proti hosťom pokutové kopy za vysokú nohu a úmyselné hranie rukou v pokutovom území.

Gól: 65. Frajkor. Pred 500 divákmi rozhodoval Bochnovič, ŽK: Liščinský, Molčan - Gorej, Sciranka, Kováč, Mižák, Vágner. LIPANY: Križalkovič - Kaščák, Štofan, Liščinský, Molčan - Seman (66. Szücs), Radačovský, Pončák, Turák (60. Janič) - Guzy (60. Ševčovič), Guzik. NIŽNÁ MYŠĽA: Várady - Gorej, Sciranka, Kováč, Senjuž - Mižák, Vágner, Gašpar (46. Salát), Korínek - Večeřa (70. Bálint), Lipnický (57. Frajkor).

P. ŠUHAJ

Stropkov - St. Ľubovňa 0:1 (0:1)

Stropkov - Celý prvý polčas boli hostia lepší a mohli ho vyhrať aj vyšším gólovým rozdielom. Už v 15. min. dokonale využili slabú defenzívu Tesly a úplne voľný Savič pohodlne hlavou skóroval. O desať minút aktuálne najlepší strelec súťaže Savič vyhral šprintérsky súboj so Staškom, ale špičkou kopačky mieril vedľa Birošovej brány. O minútu domácej obrane unikol Kolcun a Biroš zachraňoval reflexívne nohou. Jedinú gólovú príležitosť mali domáci v 28. min. Veselý kolmo vysunul Vachaľa, ten obišiel aj brankára a jeho prudký center odvracal spred brány aj za pomoci brvna hosťujúci J. Pavlišin. Ani po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. Domácim aj vinou nepresností v rozohrávke a slabým pohybom nevychádzalo skoro nič, hostia zase o sebe vedeli v každej situácii. V 53. min. mohol ich druhý gól pridať Arandelovič, ktorý bez problémov obišiel trojicu domácich hráčov, ale jeho strela smerovala vedľa brány. nasledujúcich dvadsať minút sa viac žltilo ako hralo a to aj zásluhou až podpriemerného výkonu všetkých troch rozhodcov. Desať minút pred koncom stretnutia bol blízko k vyrovnaniu Vachaľ, ale v rozhodujúcej chvíli sa po prihrávke Andrejka pošmykol. V záverečných minútach najprv priamy kop Tírera skončil po teči J. Pavlišina na žrdi brány hostí a po následnom rohovom kope zachraňoval Mindžák po dorážke Vachaľa.

Gól: 15. Savič. Pred 350 divákmi rozhodoval Ivanov,

ŽK: Bučko, Staško, Pavlík, Gonos - Arandelovič, Savič, J. Pavlišin, Kuhajdík, Kolcun, Pepich. STROPKOV: Biroš - Kandráč, Staško, Bučko (66. Pavlík), Kočiš - Bodnár (62. Palička), Veselý, Tírer, Gonos - Vachaľ, Tabiš (66. Andrejko). ST. ĽUBOVŇA: Mindžák - J. Pavlišin, R. Pavlišin, Pepich, Atovič - Kolcun (88. Lipčák), Kupec, Arandelovič, Solotruk (90.+ Sivulka) - Savič, Kuhajdík.

P. BARILLA

Vranov - Humenné 1:0 (1:0)

Vranov - Od úvodu sa domáci zahryzli do súpera a dostávali ho pod tlak. Vypracovali si aj šance, no Gaži, Pohlod či Kupec ich nedokázali využiť. S pribúdajúcimi minútami sa súper osmelil, hra sa vyrovnala a hostia podnikali rýchle a nebezpečné protiútoky, ktoré Gavaľa a Ruskovský nedokázali využiť. Rozhodujúci moment ako sa nakoniec ukázalo prišiel v 41. min., keď na bránu hostí postupoval sám Gaži a únik zakončil gólom. Druhý polčas domáci pokračovali v nátlakovej hre a vypracovali si ešte väčšie množstvo šancí ako v prvom polčase, no Kupec, Hric, Gaži, Pohlod, Leško a hlavne Gromina šance nedokázali premeniť. Bolo to aj zásluhou hry hostí, ktorí hru viac otvorili a snažili sa aspoň vyrovnať. Taktiež si vypracovali zo tri dobré gólové šance, no brankár Suchý vždy pohotovo zareagoval.

Gól: 41. Gaži. ŽK: bez kariet. Pred 520 divákmi rozhodoval Eperješi. VRANOV: Suchý - Petro, Kubalík, Kupec (90. Gromina), Leško - Komár, Fedor, Baschiera (74. Durkaj), Pohlod (81. Veliký) - Gaži, Hric.

HUMENNÉ: Pillár - Mamaj, Balica, R. Tomčák, Šalata - Gombita (75. Kolník), Niang, Š. Tomčák, Pavlulík, Ruskovský, Gavaľa (64. Otnkolc).

Ľ. KOVAĽ

Bardejov - Sp. N. Ves 4:1 (1:1)

Bardejov - Hornošarišania od úvodu chceli ubehať súpera najmä v strede poľa, čo sa im aj darilo. Už v 7. min. unikol po pravej strane Luščák a Tkáčik z voleja trafil do brvna. V obrane Spišiakov bolo horúco a vystrašila ich aj Bosáková strela. Po štvrťhodine sa ale dostali prvýkrát pred domácu bránu a kopali dva rohové kopy. Vzápätí z ďalšieho útoku prekvapili pomalú domácu obranu a po Pavlikovej akcii Slivoš zmrazil všetkých, keď dal vedúci gól hostí. Ešte do pol hodiny tlak Bardejova korunoval vyrovnávajúcim gólom, strelou spoza šestnástky Bosák, keď lopta sa od žrde odrazila do siete. Neistý brankár hostí bol prekonaný aj v 33. min., ale po Hoclárovom centri Kicova strela tesne minula žrď. Aj po obrátke boli aktívnejší domáci najmä v strede poľa a útočná dvojica pridala tri góly. Najprv Tkáčik šikovne nabehol medzi brankára a obrancu a bol z toho vedúci gól. Bosák si to ešte raz namieril z dobrých 20 m a lopta sa tentoraz od brvna odrazila za bránkovu čiaru. Súper nestačil tempu, strácal lopty a jedinú šancu mal v 80. min. Sedláček, no brankár Lukáč sa nedal prekvapiť. V závere zápasu Bodik typickým slalomom prešiel celé ihrisko a umne hrajúci Tkáčik jeho prihrávku bez problémov premenil na gól.

Góly: 28. a 56. Bosák, 51. a 88. Tkáčik - 20. Slivoš. Pred 150 divákmi rozhodoval Gal, ŽK: Čekan - Soták, Hrušovský. Bardejov: Lukáč - Bodik, Kukulský, Čekan, Herufek - Luščák, Hoclár, Kica, Vasiliak - Tkáčik, Bosák (74. Pisárik). Sp. N. Ves: Tököly - Krempašský (14. Soták), Sedláček, Geletka, Hrušovský - Koniar, Pavlík, Kaľavský (67. R. Melničuk), Ondáš - Slivoš, T. Melničuk (80. Compel).

(šč)

Prešov B - V. Šariš 1:2 (0:1)

Prešov - Šarišské derby bolo zaujímavé, bojovné, hralo sa s dobrým nasadením a sem-tam sa aj zaiskrilo. Už v 1. min. mal príležitosť hosťujúci Aľušík, vzápätí trafil pravú žrď veľkošarišskej bránky Mičko. Prešovská rezerva mala viac z hry, ale vo finálnej fáze sa nedokázala presadiť, jej streleckým pokusom chýbala presnosť. V 35. min. brankár Ferenc neudržal loptu a Filipák otvoril gólový účet derby. Aj úvod druhej časti lepšie vyšiel hosťom. V hodine hry zblízka prekonal brankára Matúš Porochnavý. Domácim sa nedarilo v útoku, často sa v ňom len hľadali. Dve minúty pred koncom zápasu skorigoval stav zápasu peknou strelou k ľavej žrdi Peter Gálik. Pivovarníci si tak zaknihovali cennú výhru.

Góly: 88. Peter Gálik - 35. Filipák, 60. Matúš Porochnavý. Pred 300 divákmi rozhodoval Jusko, ŽK: Húšťava, Cicman, Čarnota - Martin Vasiľ, Jusko, Aľušík, M. Porochnavý, Borza. PREŠOV B: Ferenc - Čarnota (67. Renčko), Húšťava, Gomoľa, Peter Gálik - Cicman (87. Pavol Gálik), Pribula, Jaworek, J. Adam - Štieber, Mičko (55. Mihálik). V. ŠARIŠ: Aštari - Lukáč, Borza, Martin Vasiľ - Džubinský (90. Heldák), Durkáč (14. Filipák), Mariňák, Talpaš (28. Jusko), Maroš Vasiľ - M. Porochnavý, Aľušík.

J. JACOŠ

Turňa - Svidník 3:0 (1:0)

Turňa - Domáci na zápas v ktorom chceli potvrdiť dobrý výkon z Humenného nastúpili bez zranených hráčov Rusinka a Marchefku, ktorých nahradili mladíci Šnír a Péter. Už od 1. min. si domáci vytvorili prevahu. Hostia sa rozumne bránili, postupne hru vyrovnali, no v útočnej fáze neboli nebezpeční pre domácich. Po niekoľkých dobrých gólových príležitostiach, ktoré hráči zahodili v 36. min. vnikol do šestnástky hostí Viszlay, ktorého nedovolene zastavil obranca hostí. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Lengyel vo vedúci gól domácich. Na začiatku druhého polčasu boli iniciatívnejší hostia, no domáci postupne réžiu hry prevzali. V 50. min. ešte Ivan v dobrej príležitosti hlavičkoval nad, no v 74. min. domáci útočník Lukáč sa pohral s obrancami hostí a brankárovi Hvozdovi nedal šancu, čím upravil stav zápasu na 2:0. V 81. min. sa vyznamenal brankár hostí, keď si poradil s Darvašovou strelou. V 88. min. Ballókovu prihrávku zúžitkoval Viszlay v tretí gól domácich. Domáci hráči predviedli solídny výkon, veľmi dobre zahrala obrana, na čele s brankárom Rebejom. Hostia hrali bojovný otvorený futbal až na útočnú fázu.

Góly: 36. Lengyel (11 m), 74. Lukáč, 88. Vislay. Pred 650 divákmi rozhodoval Molitoris, ŽK: Druga, Miženko (hostia). TURŇA: Rebej - Sabo, Derjan, Erdélyi, Vislay - Ivan, Lengyel, Lukáč (89. Milický), Šnír (55. Janočko) - Ballók, Péter (72. Darvaš). SVIDNÍK: Hvozda - Bednár, Walaczyk, Pustý, Jurč - Harakaľ, Panko, Hirka (65. Miženko), Viravec - Kaleja (86. Vanko), Druga.

O. GAŠPAR

Čaňa - Sabinov 1:3 (1:1)

Čaňa - V tomto zápase sa stretli mužstvá z konca tabuľky, čo bolo na ihrisku aj vidieť. Hralo sa v slabom tempe s množstvom individuálnych chýb, hre oboch mužstiev chýbala myšlienka, rýchlosť, pohyb bez lopty a v niektorých prípadoch aj základné futbalové danosti. Aj preto sa šance tvorili väčšinou len po náhodne nakopnutých loptách alebo po chybách obrancov. Z gólu sa ako prví tešili domáci, ktorí v 25. min. využili trmu-vrmu pred brankárom hostí a zblízka nezadržateľne skóroval Setinov. Po tomto momente si domáci vytvorili aspoň náznak tlaku, častejšie sa dostávali na dostrel bránky, znova doplácali na vychýlenú mušku. Trest v podobe vyrovnávajúceho gólu prišiel v 39. min., keď priamy kop z pravej strany poslal za chrbát domáceho gólmana Miščík. Do šatne odchádzali mužstvá za nerozhodného stavu. Začiatok druhého polčasu sa podobal prvému, mužstvá si nedokázali vypracovať príležitosť a znova sa hralo viac menej na náhodu. S pribúdajúcimi minútami ukázali väčšiu chuť do hry hostia a postupne preberali iniciatívu a 63. min., potrestal Pták chybu domácej obrany. S pribúdajúcimi minútami sa na ich kopačky vkrádala nervozita a nepresnosť. K nervóznej atmosfére prispel aj hlavný rozhodca svojimi nepresnými verdiktami, hlavne neodpískanou rukou v pokutovom území hostí a potom hrubým faulom jedného z obrancov hostí na domáceho Juhása v čistej gólovej príležitosti v päťke. Aj tieto momenty prispeli k tomu, že domáci hráči ešte viac znervózneli, hostia sa ukľudnili a trestali chyby domácej obrany. Na 1:3 upravoval svojím druhým gólom Pták a po tomto góle sa zápas už viac-menej len dohrával.

Góly: 25. Setinov - 39. Miščík, 62. a 82. Pták. Pred 150 divákmi rozhodoval Lengyel, ŽK: Šoltés - Bašista, Molčan. ČAŇA: Piroško - Sokoli, Palenčár, Šoltés (65. Jurek), Kičura - Hric (58. Buchlák), Köver (73. Zupko), Pavlinský, Šándor - Juhás, Setinov. SABINOV: Palkovič - Dugas, Matulaj, Bašista, Bartoš (90. Kocúrek), Darák, Miščík, Lupták, Andraščík - Kiš (61. Molčan), Pták (86. Majcher).

J. BOROVSKÝ

KANONIERI III. LIGY

10 GÓLOV: Savič (St. Ľubovňa).

7 GÓLOV: Angelovič (Lipany).

5 GÓLOV: Samoľ (Sp. N. Ves), Štofan (Lipany), Gaži (Vranov), Capko (Ličartovce B), Lukacs (Turňa).

4 GÓLY: Šott (Lipany), Paraska (Humenné), Piatka a M. Adam (obaja Ličartovce B), Tirer (Stropkov), Tomašiak (Barca), Kiš (Sabinov), Frajkor (N. Myšľa), atď.