Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Vlachovo nastrieľalo Jablonovu n/T. až jedenásť gólov, prvý padol v pätnástej sekunde

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDIRožňava - Najvyššia okresná súťaž pokračovala svojím 11. kolom. Rovnako ako pred týždňom sa viac darilo domácim

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDI

Rožňava - Najvyššia okresná súťaž pokračovala svojím 11. kolom. Rovnako ako pred týždňom sa viac darilo domácim mužstvám. Jediný bod si z pôdy súpera odniesol Brzotín. Pri streleckej chuti boli Vlachovčania, ktorí súperovi z Jablonova n/T. nasúkali jedenásť gólov. Najlepšími strelcami kola boli Ján Lipták st. z Vlachova so štyrmi a Oto Varga zo Slavošoviec so tromi gólmi. Maroš Poťmák z Betliara pripravil slavošovského brankára Vladimíra Organa o čisté konto v domácom prostredí.

Slavošovce - Betliar

5:1 (4:0)

G: O. Varga 3, E. Varga, Slíž - Poťmák, ŽK: 0 - M. Árvay, J. Podolinský, R: J. Molnár, DZ: J. Šofranko, D: 100

Slavošovce: Organ - Slíž, M. Péntek, Tomko, Brdár, Grančák, Vandrášik, E. Varga, Gažik, Mihalik, O. Varga, striedali F. Péntek, Karalo

Betliar: Návoj Plačko, Kováč, Kasper, Mir. Švarc, Ján Gonos, M. Árvay, Jar. Gonos, Ľ. Árvay, Demko, Žúdelík, striedali Poťmák, J. Podolinský

Domáci začali útočne a už v úvodnej minúte preveril postreh Návoja v bráne hostí Mihalik. Skóre otvoril v 2. min. kanonier O. Varga prízemnou strelou. Do šance sa dostali aj hostia, keď prudkú strelu Ľ. Árvaya najprv gólman domácich Organ musel vyrážať. Po rozohraní následného rohového kopu Demko hlavou mieril nad. Víťazstvo si domáci poistili už do polčasu, keď postupne ešte trikrát skórovali. V 30. min. najprv strelu E. Vargu gólman hostí podcenil, o šesť minút neskôr O. Varga vsietil k protiľahlej tyči a polčasový výsledok stanovil Slíž, na ktorého ďalekonosnú strelu, ktorá odskočila Návoj nedosiahol. V závere polčasu mali ďalšiu šancu hostia, ale M. Árvay nastrelil iba brvno. Po prestávke domáci podnikali rýchle brejky, ktoré zakončoval najčastejšie O. Varga a gólman hostí Návoj neraz musel zachraňovať. V 78. min. však inkasoval piaty gól po prízemnej strele O. Vargu, ktorý zároveň zaznamenal hetrik. Snaha hostí bola korunovaná jediným úspechom v 86. min. stretnutia. Po priamom kope Jana Gonosa hlavou ukážkovo prekonal domáceho gólmana striedajúci Poťmák. Čestný gól hostí bol o to cennejší, že Organ v bráne Slavošoviec inkasoval po prvýkrát v domácom prostredí.

Vyšná Slaná - Kružná

2:1 (1:0)

G: Krištof (11 m), Vysoký - Viola (11 m), ŽK: 0 - Mezei, R: Palacko, DZ: J. Antal, D: 150

Vyšná Slaná: Lindák - P. Rogos, Vysoký, P. Vido, A. Rogos, Liptai, Krištof, Kračún, M. Vido, Valko Krišťák, striedali Mich. Ambrúž, Rokfaluši

Kružná: Salai - Mezei, Brúgoš, Szabó, Krága, Viola, Polyák, Kuchta, Sendi, Rusznyák, Parditka, striedali Konkoly

Domáci začali útočne a už 3. min. mal M. Vido čistú šancu, ktorú však nepremenil. O dve minúty zahrali hostia vo svojej šestnástke rukou a Krištof nariadenú jedenástku premenil na vedúci gól. V 7. min. pohrozili hostia. Potom prevzali znova taktovku domáci a tlačili súpera. Vytvorili si viacero šancí, ale M. Vido, Vysoký Hric, Valko Krišťák ani Liptai neboli úspešní. Najväčšou prekážkou bol brankár hostí Salai, ktorý chytil aj nemožné. Hostia sa prevažne len bránili a ich kombinačné akcie zastavovala záloha domácich. O výsledku sa rozhodlo na začiatku druhého polčasu. V 48. min. centroval zľava Hric a hlavička Vysokého prekĺzla cez ruky Salaia. Bola to jeho jediná chyba v stretnutí. Domáci znova búšili, ale vysoký ani M. Vido sa nepresadili. Potom sa hra vyrovnala. V 83. min. fauloval P. Rogos na hranici šestnástky. Rozhodca po dohode s asistentom nariadili pokutový kop, ktorým hosťujúci Viola znížil. V ostávajúcich minútach sa hráči snažili o vyrovnanie, ale domáca obrana bola pozorná a víťazstvo už udržala. V slušnom stretnutí hrali obe mužstvá takticky aj technicky dobre. Zápas mal tempo, o ktoré sa starali prevažne domáci futbalisti, na druhej strane vynikla obrana a najmä brankár Salai.

Gemerská Poloma - Rudná

2:0 (2:0)

G: Z. Greško (1 z 11 m) , ŽK: 0 - Šalamon, Macko, ČK: Chanas (Gemerská Poloma), R: Hajduk, DZ: Šmelko, D: 100

V rušnom, vyrovnanom a bojovnom stretnutí sa útoky striedali na oboch stranách. Aj technická vyspelosť mužstiev bola na dobrej úrovni. Domáci lepšie kombinovali a boli úspešnejší v zakončovaní, čo nakoniec rozhodlo aj o ich víťazstve. Skóre otvoril v závere polhodinky Z. Greško, ktorý o desať minút neskôr zvýšil z nariadenej penalty, ktorej predchádzalo hranie rukou hráča hostí v pokutovom území. Po zmene strán bola hra vyrovnaná a domáci oproti jednej šanci v podaní hostí tri zahodili. V 88. min. si brankár domácich vyslúžil červenú kartu. Situáciu nám opísal delegát stretnutia Ján Šmelko nasledovne, hráč hostí Macko sa práve napriahol k strele. Brankár domácich Chanas sa odvážnym zákrokom snažil zabrániť v streľbe a loptu mu zobral priamo z nohy. Macko už kopnutiu domáceho gólmana nedokázal zabrániť. Ten však situáciu nezvládol a hráča hostí napadol.

Gemerská Hôrka - Dobšiná

1:0 (1:0)

G: Kövesdi (11 m ), ŽK: Kövesdi, Tóth - Rupp, Laurinc, Strelka, ČK: Lipták, R: Lucza, DZ: G. Gašpár, D: 150

Gemerská Hôrka: Breuer - A. Izák, M. Szabó - Dóža, Ádám, Zs. Danielis, Betík, Király, A. Danielis, Zsóri, Kövesdi, striedali Sz. Danielis, Ľ. Izák

Po úvodnom oťukávaní mali bližšie k otvoreniu skóre domáci futbalisti i keď hostia pôsobili lepším dojmom. Najprv sa po centri Kövesdiho nepresadil zoči-voči gólmanovi hostí Zsóri. Po ďalšej akcii domáci nedokázali ťažiť z prečíslenia, keď odrazenú loptu Tóth vyslal vedľa Liptákovej brány. O niekoľko minút jeho strela z voleja taktiež skončila mimo. V 32. min, pohrozili hostia a Valentkova strela ponad múr sa obtrela o ľavú tyč Breuerovej svätyne. Neuspel ani Lukáč, ktorý vystrelil tesne nad domácu bránu. V závere polčasu prenikajúceho Kövesdiho nedovolene zastavil hosťujúci Rupp a sám postihnutý penaltu premenil vo vedúci a zároveň víťazný gól. Úvod po prestávke domácim nevyšiel a vyrovnanie mal na kopačke Laurincz, ktorý dvakrát nastrelil brvno domácej brány. V ďalšej časti sa blysol Breuer, ktorý úspešne čelil útočnej snahe hostí. Hostia postupne upadli a iniciatívy sa chopili domáci futbalisti. Zvýšiť mohol Kövesdi, ale jeho strela z voleja minula Liptákovu bránu. V závere hosťujúci gólman Lipták nedovolene zastavil mimo pokutového územia prenikajúceho A. Danielisa, za čo uvidel z rúk arbitra červenú kartu a v bráne ho vystriedal J. Strelka. "Škoda nepremenených šancí, ktoré sme si v stretnutí proti ostrieľanému súperovi vytvorili. Skóre mohlo byť výraznejšie", povedal tajomník Gemerskej Hôrky Tibor Balázs.

Vlachovo - Jablonov n/T.

11:0 (6:0)

G: Lipták st. 4, M. Hajdúk 2 (1 z 11 m), Lipták ml., Jakab, Šimon, Gunda, Hronec, ŽK: Z. Gecelovský, V. Hajdúk - P. Juhász, Pál Baláž, Krompaský, Viszlay, R: Repaský, DZ: L. Šimko, D: 100

Vlachovo: V. Hajdúk - Leško, M. Hajdúk, Sklenár, Jakab, D. Ondrejčík, Z. Gecelovský, M. Ondrejčík, Lipták ml., Lipták st., Hronec, striedali Varga, Gunda, Šimon

Jablonov n/T.: Filipko - Balázs, Viszlay, P. Juhász, Lipták, Zajdó, Tamás, F. Juhász, Pál Baláž, Krompaský, Kováč, striedal Szilasi

Vlachovčania začala zápas zostra a už v pätnástej sekunde z prvého útoku prekonal vybiehajúceho Filipka Lipták ml. Hostia sa potom rýchlo spamätali a útoky sa striedali na oboch stranách. V 15. min. bol faulovaný v šestnástke Hronec a M. Hajdúk pokutový kop premenil. Domáci pokračovali v tlaku a v 20. min. nastrelil z trestného kopu Lipták st. brvno. O šesť minút sa už nemýlil a po nahrávke Jakaba zvýšil krásnou krížnou strelou k tyči na 3:0. Potom nepremenil šancu Hronec, ale v 30. min. znamenala technická strela Liptáka st. štvrtý gól. O minútu mali možnosť hostia znížiť, no Krompaského strelu brankár domácich špičkou nohy vyrazil na roh. Odpoveďou bola šanca Jakaba. Po rohovom kope v 33. min. zvýšil hlavičkou M. Hajdúk na 5:0. Gólový účet prvého polčasu zakončili domáci v 38. min. Po vyšachovaní hosťujúcej obrany nezištnej prihral Lipták st. Jakabovi, ktorý skóroval do prázdnej brány. Úvod druhého polčasu začali domáci trocha rozpačito, v 55. min. mieril Lipták st. v čistej šanci len do brankára. O chvíľu sa však Šimon už nemýlil. V 63. min. zahrával Lipták st. roh a Gunda hlavičkou pridal ôsmy gól. O dve minúty po prízemnom centri Šimona skóroval Hronec, ktorý predtým niekoľko príležitostí vynechal. Hostia, ktorý napriek narastajúcemu skóre snažili hrať dopredu a podávali sympatický výkon, po deviatom góle viac menej rezignovali. Desiaty gól pridal päť minút pred koncom Lipták st., keď technickou strelou prekonal múr hostí i ich brankára. V 88. min. mohli hostia zaznamenať čestný úspech, brankár domácich bol proti. Na konečných 11:0 uzavrel svojím štvrtým gólom Lipták st., keď úspešne zakončil sólo z polovice ihriska.

Krh. Dlhá Lúka - Dedinky

4:2 (1:1)

G: Tóth 2, Gebe 2 - Mačejovský, Kopkáš, ŽK: bez, R: A. Farkaš, DZ: J. Krzák, D: 100

Krh. Dlhá Lúka: Roxer - Péči, Šoltés, Ambrúzs, Csobádi, Bernáth, Rigó, Parditka, Ráši, Tóth, Gebe, striedali: J. Anna, Emödi

Dedinky: Lacika - Ľ. Pamula, P. Ogurčák, Novák, S. Ogurčák, J. Pamula, Kopkáš, Varga, Korfanta, Brnčík, Mačejovský, striedali Kollárik, Kún

Do polčasu si ani jedno z mužstiev vyloženú gólovú šancu nevypracovalo i keď štandartných situácií bolo niekoľko. Domáci začali s rešpektom a skôr sa zameriavali na obrannú činnosť. Hostia ich hrou v poli predčili, ale úvodný gól i napriek tomu padol z kopačky domáceho hráča. V 20. min. nožničkami otvoril skóre Tóth. O dve minúty neskôr hostia vyrovnali, keď vyrazenú strelu brankárom doklepol za jeho chrbát Mačejovský. Domácim najviac problémov v útoku narobil Kollárik, ktorý vystriedal zraneného Ľ. Pamulu. Po prestávke začali lepšie opäť hostia, ale čisté gólové šance sa nezrodili. Postupne poľavili, z čoho ťažili domáci futbalisti. V 63. min. po narážačke s Gebem, Tóth perfektnou strelou k tyči po druhýkrát skóroval. Na 3:1 zvyšoval Gebe, ktorého hlavičku najprv gólman hostí vyrážal. Ten však stačil ešte reagovať na odrazenú loptu od tyče a z hranice malého vápna ju opäť hlavou poslal do prázdnej hosťujúcej brány. O niekoľko minút po centri Bernátha sa uvolnil Tóth, predĺžil po obhodení hosťujúceho stopéra na Gebeho a ten sa prezentoval druhým gólom. V závere hostia znižovali Kopkášom, ktorý strelou z blízka skóroval. "Stretnutie sa hralo v slušnom prostredí, domácich sme podcenili a ich víťazstvo po bojovnom výkone je zaslúžené. Mrzí nás však nezavinené zranenie kolena Ľ. Pamuľu, ktorý mám bude určite chýbať", uviedol po stretnutí predseda TJ Lok. CHZ Dedinky Peter Revay.

Dlhá Ves - Brzotín

1:1 (1:0)

G: Att. Pomaj - Demeter, ŽK: bez, R: Fabián, DZ: Gallo, D: 110

Dlhá Ves: Paulínyi - Dusza, T. Segyo, Csotó, Orel, Máté, Att. Pomaj, V. Ferdinand, R. Ferdinand, Péntek, Blatník, striedali A. Novák, Arp. Pomaj

Domáci začali veľmi dobre a v prvých desiatich minútach si vypracovali niekoľko šancí v podaní Pénteka, R. Ferdinanda a Blatníka. Z gólu sa radovali v 18. min., keď po centri Mátého poslal Att. Pomaj loptu vedľa brankára hostí Lenkeya do siete. Po góle sa hra vyrovnala a prebiehala medzi šestnástkami. V závere polčasu sa nepresadil V. Ferdinand. Hostia Paulínyiho bránu neohrozili. Druhý počas začali domáci náporom. R. Ferdinand a Arp. Pomaj mohli skórovať z priamych kopov, ale proti bol vynikajúci Lenkey v bráne hostí. Ten podal v celom stretnutí dobrý výkon a už loptu za svoj chrbát nepustil. V 70. min. nastrelili domáci žrď. O deľbe bodov rozhodla 80. min., keď Demeter prehlavičkoval Duszu i brankára Paulínyiho. O päť minút zahrával Péntek spred šestnástky priamy kop, Arp. Pomaj síce skóroval, ale gól pre postavenie mimo hry neplatil. Potom Lenkey ešte zlikvidoval volej Pénteka.